FBO 006: Egzekucja. Co się dzieje gdy przestajesz spłacać długi?

74

Łatwość, z jaką możemy sięgać po kredyty i pożyczki konsumenckie, jest doprawdy niesamowita. Co więcej – coraz częściej pojawiają się oferty pozwalające na darmowe wypróbowanie kredytu. Przyjdź, pożycz od nas kilka tysięcy złotych, kup za to rzeczy, o których marzyłeś, a za miesiąc oddaj pożyczkę bez żadnych kosztów. Wspaniała sprawa!  Przykład etycznej działalności z pogranicza dobroczynności.

Ten trick marketingowy nie jest jednak wymysłem branży pożyczkowej. Darmowe próbki funkcjonują przecież z powodzeniem od dziesięcioleci i są świetnym sposobem na pozyskanie lojalnych klientów. Branżą, która korzysta z tej metody z ogromnym sukcesem, jest na przykład świat dealerów narkotykowych. Tam pierwsza działka też jest gratis… Podobne są też zapewne „współczynniki konwersji” – czyli zamiana jednorazowej próbki na długoterminową i korzystną (dla jednej ze stron) relację biznesową.

Dziś zapraszam Was bardzo serdecznie do wysłuchania mojej rozmowy z Tomaszem Orlikiem – prawnikiem specjalizującym się w tematyce związanej z egzekucją długów. W naszej rozmowie poruszamy m.in. takie tematy:

– Co się dzieje gdy przestajesz spłacać długi?
– Czy jest sens negocjować z bankiem gdy pojawia się problem ze spłatą?
– Co może nam zrobić windykator i jak się zachować, gdy za bardzo nas nęka?
– Co może zrobić komornik i czym jego uprawnienia różnią się od uprawnień windykatora?
– Jakie kroki możemy podejmować, by bronić się przed egzekucją komorniczą?
– W czym może pomóc nam wówczas prawnik i ile kosztują jego usługi?

 

Przez dwa dni po publikacji tego odcinka podcastu mój rozmówca, Tomasz Orlik, będzie odpowiadał na Wasze pytania. Serdecznie Was zapraszam do skorzystania z tej okazji i zadawania pytań w komentarzach.

 

Skąd pobrać podcast?

Dzisiejszy odcinek znajdziecie na dole tego wpisu, a w ciągu kilku godzin po publikacji na blogu podcast będzie również dostępny:

za pośrednictwem iTunes

za pośrednictwem aplikacji Stitcher

poprzez RSS

 

Oceń proszę mój podcast

Będę Ci bardzo wdzięczny jeśli zechcesz ocenić mój podcast w aplikacji iTunes. Zajmie Ci to kilkanaście sekund, a mi bardzo pomoże dotrzeć z podcastem do szerszego grona odbiorców:

Oceń podcast w iTunes

A jeśli wolisz poczytać, to tutaj znajdziesz spisaną treść dzisiejszego odcinka podcastu:

Pobierz spisaną treść FBO 006: Egzekucja długów

 

Serdecznie Was pozdrawiam 😉

 

Więcej materiałów, które pomogą Ci w walce z długami, znajdziesz w cyklu
Jak pozbyć się długów?:

Jeżeli podobał Ci się ten artykuł, może zainteresuje Cię moja książka o inwestowaniu – „Finansowa Forteca”. W podobny sposób jak tutaj na blogu- prosto i merytorycznie – tłumaczę w niej, jak inwestować skutecznie i mieć święty spokój. Szczegóły poznasz TUTAJ.

PODOBAJĄ CI SIĘ ARTYKUŁY NA BLOGU?

Dołącz do ponad 45 513 osób, które otrzymują newsletter i korzystają z przygotowanych przeze mnie bezpłatnych narzędzi pomagających w skutecznym dbaniu o finanse.
KLIKNIJ W PONIŻSZY PRZYCISK.

PLANUJESZ ZACIĄGNĄĆ KREDYT HIPOTECZNY
I NIE WIESZ OD CZEGO ZACZĄĆ?

To zupełnie naturalne. Kredyt hipoteczny to ogromne zobowiązanie, które przygniata przez kilkadziesiąt lat. W dodatku mnóstwo osób bardzo za niego przepłaca. Przygotowałem kurs Kredyt Hipoteczny Krok po Kroku, aby uzbroić Cię w niezbędną wiedzę i dać narzędzia do wygodnego podjęcia najlepszych dla Ciebie decyzji. Chcę Ci pomóc w znalezieniu kredytu hipotecznego, który:

✅ w bezpieczny sposób pomoże Ci zrealizować marzenie o własnym mieszkaniu czy domu,
✅ nie obciąży nadmiernie budżetu Twojej rodziny,
✅ będzie Cię kosztował tak mało, jak to tylko możliwe,
✅ szybko przestanie być Twoim zobowiązaniem, bo sprawnie go spłacisz.

Powiadom
Powiadom o
guest
74 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze