ZACZNIJ TUTAJ

Cześć, nazywam się Marcin Iwuć i witam Cię serdecznie na blogu Finanse bardzo osobiste.

Strona “Zacznij tutaj” powstała specjalnie z myślą o Tobie, moim nowym czytelniku, abyś mógł szybko się zadomowić i poczuć jak u siebie 🙂

Na blogu znajdziesz sprawdzone sposoby na budowanie oszczędności, mądre inwestowanie, pozbycie się długów. Zdobędziesz też wiedzę i narzędzia, które pozwolą Ci zaprowadzić ład i porządek we własnych finansach.

Na rozgrzewkę obejrzyj sobie króciutki film będący esencją bloga. A Więcej informacji o mnie znajdziesz na stronie Autor.

OD CZEGO ZACZĄĆ ODKRYWANIE BLOGA?

Jest mi niezmiernie miło, że nas odwiedziłeś. Nas – czyli mnie i tysiące wspaniałych czytelników bloga Finanse bardzo osobiste.
Zagląda tu ponad 50 000 osób miesięcznie i każdy znajduje coś dla siebie. Abyś mógł szybko się zadomowić, poniżej przygotowałem dla Ciebie kilka wskazówek:

Podstawy

Na początek „rozgrzewka” – 2 artykuły, które pomogą Ci zrozumieć najbardziej fundamentalną zasadę finansów osobistych:

Finanse osobiste według Kena i Barbie

Będziesz biedny czy bogaty? – Sprawdź!

10 kroków – skuteczny plan

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku. Zanim zaczniesz grać o miliony, najpierw musisz położyć solidny fundament. 10 kroków to sprawdzona i bardzo skuteczna metoda, która pomoże Ci gruntownie poprawić stan finansów i zapewnić bezpieczeństwo finansowe Twojej rodzinie. Zapoznaj się z nią, zacznij stosować, a bardzo szybko zobaczysz efekty:

Poznaj metodę 10 kroków

Finanse osobiste w pigułce

Gdy byłem dyrektorem finansowym banku hipotecznego, przedstawiałem na radzie nadzorczej wyniki, prognozy i różne wskaźniki. Na prezentacji popisywałem się swoją wiedzą i celowo używałem skomplikowanych określeń. W młodzieńczej naiwności wierzyłem, że w ten sposób błysnę intelektem. Obecny na sali mój mentor podsumował to jedno z takich wystąpień krótkim stwierdzeniem:

Mówić trudno o rzeczach trudnych to każdy głupi potrafi.

Od czasu tej cennej lekcji staram się opowiadać o finansach w możliwie najprostszy i ciekawy sposób. W poniższym filmie, na jednym prostym obrazku, wyjaśnię Ci drogę od finansowej mizerii do życia w dostatku:

Ebook z esencją bloga

Zbiór najważniejszych artykułów dla moich nowych czytelników wydałem również w formie wygodnego ebooka pt. Finanse osobiste dla przytomnych realistów. Możesz go pobrać całkowicie za darmo i bez żadnych zobowiązań, a następnie przeczytać wygodnie na komputerze, tablecie, telefonie lub czytniku.

Ebook "Finanse osobiste dla przytomnych realistów"
Przygotowany dla Ciebie ebook w formacie PDF, EPUB oraz MOBI znajdziesz tutaj.

Bestseller – Jak zadbać o własne finanse?

Wiosną 2014 roku z wydawnictwem Edgard w ramach serii poradników Samo Sedno wydałem książkę pt. Jak zadbać o własne finanse?. W prosty i lekki sposób opisałem w niej wszystko to, co sam chciałbym wiedzieć o finansach osobistych na początku swojej drogi. Książka spotkała się z bardzo ciepłym odbiorem czytelników i osiągnęła status bestsellera.

Ebook "Jak zadbać o własne finanse"
Już w rok po premierze do księgarń w całej Polsce trafiło jej drugie wydanie. Więcej na temat książki dowiesz się tutaj.

GOTOWE ZESTAWY

W zależności od tego, jak wygląda Twoja sytuacja finansowa, interesują Cię z pewnością różne tematy. Użyj poniższej przeglądarki i strzałek, by szybko odszukać najciekawsze dla Ciebie zagadnienia:

SPIS TREŚCI I WYSZUKIWARKA

WyszukiwarkaPełną listę wszystkich artykułów znajdziesz w zakładce Spis treści. W dotarciu do interesujących Cię tematów pomoże również wyszukiwarka, która znajduje się w prawym górnym rogu strony:

JESTEŚ U SIEBIE

Ten blog rozwija się dzięki wspaniałym czytelnikom, którzy dzieląc się swoim doświadczeniem i przemyśleniami w komentarzach, współtworzą jego treść. Witaj w naszym gronie i czuj się jak u siebie. Pytaj, komentuj, bądź aktywny, korzystaj!
A jeśli uznasz, że zawarte tu treści warto polecić Twoim znajomym, będzie to dla mnie najlepsza nagroda za pracę, którą wkładam w rozwój Finansów bardzo osobistych.

Poleć tę stronę swoim znajomym i pomóż promować zdrowy rozsądek w finansach: