Beztroski przekaźnik

BEZTROSKI PRZEKAŹNIK

PRZEKAŹNIK PIENIĘDZY

"Ciągle nie mogę odłożyć pieniędzy. Dlaczego?"

Pracujesz, zarabiasz, starasz się… A jednak stan Twoich oszczędności ciągle jest bardzo niski. Co się właściwie dzieje? Po drodze otrzymałeś nawet kilka podwyżek wynagrodzenia lub w inny sposób zwiększyłeś swoje dochody, a jednak wydatki zawsze zdają się rosnąć szybciej. Nie odkładasz, bo nie masz z czego. Jak będziesz miał z czego, to wtedy odłożysz…

Nic z tego! W ten sposób nigdy nie będziesz mieć oszczędności.

„Przekaźnik Pieniędzy” – tak można określić Twoją sytuację. Przekaźnik to człowiek, który zazwyczaj ciężko pracuje,  otrzymuje pensję lub dochody z własnej działalności, a potem natychmiast wszystkim płaci: właścicielom sklepów, restauratorom, fryzjerowi, krawcowej, ekipie remontowej, producentowi telewizorów, posiadaczom nieruchomości, dostawcom mediów, sprzedawcom wycieczek, dealerom samochodowym, itd.

Płaci wszystkim, tylko nie sobie! Jest tak bardzo pochłonięty przekazywaniem pieniędzy innym ludziom, że sobie i własnej rodzinie nie zostawia ani grosza w formie oszczędności. Tak naprawdę mógłby od razu poprosić pracodawcę, by przekazywał pieniądze bezpośrednio na rachunki tych wszystkich odbiorców, a Przekaźnik mógłby sobie dalej zasuwać jak chomik na karuzeli.

Gdy próbujesz powiedzieć Przekaźnikowi Pieniędzy, żeby na chwilę się zatrzymał i zastanowił, on tylko powtarza: „Nie mam czasu! Muszę pracować i wydawać! Prędzej, prędzej, prędzej – zanim do mnie dotrze, jakie to jest głupie!”. Wiem, że w sposób prześmiewczy opisuję tę sytuację, ale sam byłem kiedyś Przekaźnikiem Pieniędzy i doskonale rozumiem, jak bezsensownie się wtedy myśli.

  • Nie chcesz roztrwonić zarabianych pieniędzy?
  • Masz wrażenie, że pieniądze przelatują Ci przez palce?
  • Ciągle nie możesz nic odłożyć, mimo tego, że chciałbyś oszczędzać?
  • Nie wiesz, skąd to się bierze, ale chcesz to zmienić?
  • Masz chęć do działania, ale potrzebujesz konkretnych porad?

Mam dla Ciebie świetną wiadomość. Na tym blogu znajdziesz bardzo konkretne wskazówki, które krok po kroku pomogą Ci zadbać o własne finanse.  Na dobry początek wybrałem sześć artykułów, od których warto w Twojej sytuacji zacząć. Koniecznie zapisz się też na Newsletter, by nie przegapić kolejnych przydatnych wpisów.

A jeśli szukasz gotowego planu, który w 10 krokach pomoże Ci skutecznie uporządkować sprawy finansowe, zapoznaj się z moją książką: Jak zadbać o własne finanse?

TOP 3

Będziesz biedny czy bogaty? Sprawdź!

Niels Bohr napisał kiedyś: ”Przewidywanie jest bardzo trudne, szczególnie jeśli idzie o przyszłość”. Nie zraża to oczywiście wróżek, jasnowidzów, a

Zadbaj o swoje finanse

newsletter

Warto wiedzieć

Już ponad 100 000 czytelników buduje swoją Finansową Fortecę!