Aktualne promocje bankowe październik 2024
W tej części znajdziesz zestawienie najbardziej aktualnych promocji bankowych – z wyłączeniem tych, które dotyczą kart kredytowych (zbyt wiele osób popadło w długi korzystając z kart kredytowych, dlatego nie chcę przykładać ręki do ich sprzedaży).
Promocje bankowe to coś, na co na pewno natkniesz się poszukując najlepszych ofert lokat bankowych. 200 zł premii za założenie konta i aktywne korzystanie z karty debetowej. Darmowy karnet fitness za 10 bezgotówkowych transakcji w miesiącu. Kilkaset złotych rabatu do wykorzystania na zakupy w znanym portalu aukcyjnym. Czy na promocjach bankowych faktycznie można zyskać?
Zasada jest prosta: jeżeli chcesz na czymś zarobić, musisz kierować się zdrowym rozsądkiem. Bezrefleksyjne korzystanie z promocji bankowych może narazić Cię nie tylko na straty w Twoim portfelu, ale także na zmarnowanie sporej ilości czasu, który jest bezcenny i nieodnawialny. Jeżeli chcesz mądrze wykorzystać bankowe promocje, nie decyduj się na każdą możliwą ofertę, jaka rzuci Ci się w oczy. W takim przypadku bardzo szybko stracisz orientację w tym, jakie warunki musisz spełnić, by faktycznie zyskać bonus. Nie skupiaj się również wyłącznie na warunkach danej promocji. Dokładnie przeanalizuj również pozostałe aspekty danej oferty, szczególnie skupiając się na zapisach drobnym druczkiem. Warunki otrzymania premii z promocji bankowej to jedynie ułamek czynników, które mają wpływ na całościową ocenę atrakcyjność akcji.
O tym, jak mądrze korzystać z bankowych promocji, dowiesz się na dole strony – pod zestawieniem najbardziej aktualnych promocji. Bardzo dbam o transparentność moich działań, dlatego uprzejmie Cię informuję, że część zaprezentowanych tutaj promocji zawiera tzw. linki afiliacyjne.
Abyś mógł w pełni świadomie korzystać z powyższego zestawienia bankowych promocji, chciałbym przekazać Ci na początek kilka ważnych informacji.
Po pierwsze – zachęcam Cię bardzo serdecznie do zapoznania się z audycją, w której przeprowadziłem wywiad z pomysłodawca i twórcą niniejszego zestawienia promocji bankowych. Jest nim Michał Pałka – autor bloga LiveSmarter.pl, przedsiębiorca i podróżnik, który odwiedził już ponad 60 państw na wszystkich kontynentach – z wyjątkiem Antarktydy. Na Antarktydzie nie było go jeszcze tylko dlatego, że każdego dnia Michał poprawia i aktualizuje zestawienie promocji, a do tego potrzebuje solidnego połączenia z internetem. Audycję w formie podcastu, a także w formie spisanej, znajdziesz w artykule: Ranking lokat bankowych i kont oszczędnościowych wystartował. Zobacz, które banki mają obecnie najlepsze oferty!
Po drugie – część ofert prezentowanych w powyższym zestawieniu promocji, zawiera tzw. linki afiliacyjne. Jak one działają? Gdy wybierzesz już najlepszą dla siebie promocję bankową i założysz ją w danym banku, będzie to oznaczało, że bank właśnie pozyskał klienta. Z tego tytułu niektóre banki wypłacają prowizję. Część tej prowizji otrzyma dom mediowy, część tzw. firma afiliacyjna, część Michał Pałka – czyli twórca aplikacji i wreszcie część trafi też do mnie. Wysokość takiej prowizji to zwykle kilkadziesiąt złotych. W związku z tym, chcę Ci bardzo podziękować, jeśli korzystasz z zestawienia promocji na moim blogu.
Promocje bankowe – kiedy warto skorzystać?
- Kiedy oferowany rachunek ma lepsze parametry, niż Twój obecny – być może jesteś w jakimś banku od lat i usługa, z której korzystasz, jest dużo gorsza niż to, co możesz aktualnie znaleźć na rynku. Np. płacisz za kartę lub prowadzenie konta. Większość bankowych promocji oferuje darmowe konto w czasie jej trwania. Pieniądze, które dodatkowo zaoszczędzisz, nie musząc już płacić za kartę czy obsługę konta osobistego będą miłym dodatkiem do tego, co zyskasz, przenosząc się do innego banku.
- Kiedy bank oferuje lepsze oprocentowanie – w promocjach bankowych możesz czasem znaleźć również oferty kont oszczędnościowych. Wtedy warto zdecydować się na przeniesienie swoich oszczędności na inny rachunek, aby pieniądze, z których aktualnie nie korzystasz, pracowały dla Ciebie ciężej, generując więcej odsetek.
- Kiedy zyskasz, prowadząc konto firmowe – to ważne dla przedsiębiorców, którzy szczególną uwagę muszą zwracać na rachunek zysków i strat. Niektóre promocje bankowe oferują nie tylko darmowe prowadzenie konta firmowego, ale również dodatkowe bonusy pieniężne, np. za pierwszy przelew w miesiącu wykonany na konto ZUS.
- Kiedy bardzo często płacisz kartą – chodzi o Payback, program lojalnościowy, którego uczestnicy mogą zbierać punkty podczas zakupów w wielu popularnych sklepach sprzedaży tradycyjnej oraz online. Zebrane w czasie zakupów punkty możesz potem wymienić na nagrody lub płacić nimi u wybranych partnerów. Pamiętaj jednak, że wydawanie pieniędzy, to wydawanie pieniędzy. Jest o wiele więcej lepszych sposób na to, aby zarobić. Jednym z nich może być dobrze oprocentowana lokata bankowa.
- Kiedy chcesz zapoznać się funkcjonalnością kont w innych bankach – promocje bankowe świetnie sprawdzą się, jeżeli chcesz zmienić bank, ale jeszcze nie wiesz, jaka bankowość elektroniczna spełni Twoje potrzeby. Dzięki możliwości darmowego skorzystania z kont w promocji bankowej, możesz sprawdzić, który system będzie dla Ciebie najbardziej przyjazny.
To tylko kilka z powodów, dla których warto skorzystać z promocji bankowej. Jak możesz łatwo zauważyć, to racjonalne argumenty, które skupiają się raczej na optymalizacji ponoszonych kosztów niż bezmyślnym łapaniu okazji na szybki zarobek. Pamiętaj również o tym, że promocje bankowe nie są dla wszystkich.
Promocje bankowe – kiedy nie warto się w to bawić?
- Kiedy masz długi lub ledwo wiążesz koniec z końcem – kiedy masz nieuporządkowaną sytuację finansową, lepiej poświęć czas na to, aby wyjść na prostą. Sprawdź jak stworzyć skuteczny plan dla Twoich pieniędzy.
- Kiedy promocja wymaga zbyt dużego zaangażowania – niektóre promocje bankowe wymagają ogromnego zaangażowania czasowego i spełnienia warunków, które są logistyczną akrobatyką. W związku z tym zwyczajnie może nie być warto starać się o dodatkowe 100 zł. W wielu przypadkach taką, a nawet większą sumę, będziesz w stanie w tym czasie dorobić „na boku”.
- Kiedy nie jesteś osobą zorganizowaną – kiedy łatwo pogubić Ci się w morzu formalności i zobowiązań, zamiast zyskać na promocji bankowej, możesz na niej… Stracić. Jeżeli nie wywiążesz się z regulaminu promocji, zamiast premii możesz spodziewać się np. obciążenia Twojego rachunku dodatkowymi kosztami. Jeżeli często zapominasz o tym, co musisz zrobić lub zwyczajnie Ci się nie chce mieć wszystkiego pod kontrolą, nie warto narażać się na takie ryzyko.
- Kiedy nie chcesz być bombardowany telefonami z banku – udział w promocjach bankowych oznacza najczęściej wyrażenie zgody na kontakt marketingowy ze strony banku. Oznacza to, że godzisz się na to, by bank mógł drogą telefoniczną i/lub mailową oferować Ci swoje kolejne produkty. Możesz wycofać taką zgodę, uważaj jednak, by nie zrobić tego zbyt wcześnie – łamiąc warunki promocji, możesz pożegnać się ze swoim bonusem.
Dopóki Twoja sytuacja jest zawiła, radziłbym Ci odłożyć pomysł korzystania z promocji bankowych na później. Jeśli jednak jesteś w grupie osób, które bez obaw mogą skupić się na poświęceniu czasu na szukanie dodatkowych bonusów, czytaj dalej.
Jak zyskać na promocji bankowej?
- Zapoznaj się z formalnymi warunkami uczestnictwa w promocji i oceń, czy je spełniasz. Standardowe warunki to np. bycie pełnoletnim czy pełna zdolność do czynności prawnych. Bank może jednak wymagać od Ciebie również tego, abyś był jego nowym klientem. Jeżeli posiadałeś w ostatnim roku jakieś produkty finansowe w danym banku, może to dyskwalifikować Cię z możliwości wzięcia udziału w bankowej promocji.
- Upewnij się, czy na pewno rozumiesz, na czym polega promocja bankowa, z której chcesz skorzystać. Bankowy, prawniczy język może być dla Ciebie niezrozumiały, a niektóre zapisy mogą budzić wątpliwości co do ich interpretacji. Jeżeli nie jesteś pewien, o co chodzi w danej promocji, skontaktuj się z bankiem i doprecyzuj wszystkie niejasności. Wybieraj te oferty, których warunki są przejrzyste i zrozumiałe.
- Unikaj korzystania z produktów finansowych, jeżeli tak naprawdę nie są Ci potrzebne. Jeżeli myślisz, że po skorzystaniu z danej promocji, bardzo szybko zrezygnujesz z produktu, na który się zdecydowałeś, możesz mocno się rozczarować. Każdemu bankowi zależy na tym, by jak najdłuższej zatrzymać nowego klienta, dlatego rezygnacja z produktów, które oferuje, może wymagać czasem… Ogromnej determinacji.
- Skalkuluj, czy czas i energia potrzebne na wywiązanie się z warunków promocji są warte tego, co dzięki niej zyskasz. Każdy udział w promocji bankowej to koszt – zapłacisz za nią czasem i energią, które będą potrzebne Ci na to, by otrzymać bonus. Kiedy zaangażujesz się w zbyt wiele promocji, możesz łatwo pomylić się lub przeoczyć ważny szczegół – a stąd już tylko krok do tego, by bonus nigdy nie powędrował na Twoje konto.
- Oceń, czy polityka promocyjna banku będzie dla Ciebie przyjazna. Istotną kwestią jest to, czy będąc już klientem danego banku, będziesz mógł w przyszłości korzystać z innych promocji. Sprawdź również, czy bank pozwala na łączenie promocji ze sobą.
Korzystanie z promocji bankowych może być dla Ciebie bardzo korzystne, o ile podejdziesz do nich z głową. Pamiętaj o tym, aby dokładnie analizować wszystkie oferty i poddawać je krytycznej ocenie. Promocje bankowe nie są dla wszystkich – decydując się na daną promocję bankową, oceń przede wszystkim to, na ile wpisuje się ona w Twoje potrzeby.
Promocje bankowe dla firm
Promocje bankowe dla firm nie są aż tak popularne jak promocje bankowe dla osób prywatnych, ale warto wypatrywać ich na horyzoncie – zwłaszcza wtedy, gdy bank, z którego korzystasz obecnie, nie spełnia do końca Twoich oczekiwań. Kiedy w ofertach banków pojawiają się promocje bankowe dla przedsiębiorców, możesz zgarnąć w bonusie nawet kilkaset złotych – w takim przypadku gra jest warta świeczki.
Zwróć uwagę, co dokładnie znajduje się w oferowanym koncie firmowym w promocji bankowej. W zależności od tego, jaki charakter ma Twoja działalność gospodarcza, mogą być dla Ciebie ważne zupełnie różne charakterystyki konta firmowego. Jeżeli posiadasz klientów z zagranicy, zwróć uwagę na opłaty za wykonywanie i odbieranie przelewów w obcej walucie. Jeżeli wykonujesz wiele przelewów, pomocne mogą okazać się zdefiniowane przelewy automatyczne. Jeżeli często gonią Cię krótkie terminy płatności, wybawieniem mogą być przelewy ekspresowe, które w czasie rzeczywistym pozwolą Ci przelać pieniądze na inny rachunek bankowy.
W ostatnim czasie coraz więcej banków decyduje się premiować klientów biznesowych. Ich oferty również znajdziesz w rankingu.
Jak skorzystać z promocji bankowej?
1. Sprawdź listę aktywnych promocji bankowych – promocje bankowe najczęściej ograniczone są czasowo, dlatego ważne jest, abyś był z nimi na bieżąco. Czasami link, który zapisałeś dwa tygodnie temu, będzie już nieaktualny a promocja nieważna. W rankingu, który znajdziesz powyżej, widnieje lista promocji bankowych, która jest aktualizowane codziennie. WAŻNE! Na liście nie znajdziesz promocji na karty kredytowe – zbyt wiele osób popadło w długi korzystając z kart kredytowych, dlatego nie chcę przykładać ręki do ich sprzedaży.
2. Dokładnie przeczytaj regulamin promocji – uważnie zapoznaj się z warunkami promocji i dowiedz się, co musisz zrobić, żeby otrzymać bonus. Sprawdź każdy „drobny druczek”. Racjonalnie oceń stopień swojego zaangażowania w to, by go zdobyć i zdecyduj, czy to produkt dla Ciebie.
3. Dopełnij formalności związanych z założeniem produktu finansowego – korzystając z danej promocji podpisujesz z bankiem umowę, zupełnie podobnie jak w przypadku, gdybyś korzystał z jego oferty bez promocji. W opisie promocji znajdziesz dokładne informacje, w jaki sposób możesz podpisać umowę. Nie podpisuj żadnych papierów w ciemno – równie dokładnie jak regulamin promocji, przeczytaj umowę.
4. Spełnij warunki promocji i odbierz swoją premię – w większości przypadków będą to warunki łatwe do spełnienia, np. wykonanie przelewu na inny rachunek, płatności kartą na określoną kwotę, dokonania konkretnej liczby transakcji w miesiącu. Pilnuj tego, aby Twój bonus nie przepadł. Następnie zgarnij premię, pamiętając o tym, by nie rezygnować z produktu objętego promocją zbyt wcześnie.
5. Zdecyduj, czy chcesz dalej korzystać z danego produktu finansowego – jeżeli konto osobiste czy firmowe, spodobało Ci się, gratulacje! Pamiętaj jednak, że jeżeli się na to zdecydujesz, możesz ponieść dodatkowe opłaty za korzystanie z konta bez promocji.Jeżeli nie zamierzasz kontynuować swojej przygody z danym bankiem, zamknij konto. Pamiętaj jednak o tym, że założyć konto jest bardzo łatwo, ale o wiele trudniej je zamknąć. Może się zdarzyć, że aby zamknąć konto, będziesz musiał wypełnić wniosek, wydrukować go i wysłać pocztą, a następnie odbyć kilka rozmów z konsultantem banku, który usilnie będzie namawiał Cię do tego, byś jednak był nadal ich klientem.
Mniej więcej tak wygląda klasyczna ścieżka, która prowadzi do zgarnięcia bonusu w promocji bankowej. Życzę Ci, by u jej kresu czekały na Ciebie najlepsze premie, dzięki którym jedynie zyskasz, a nie stracisz – nawet jeżeli (a może właśnie wtedy) chodzi o Twój czas.