Trafiony - zatopiony

Trafiony-zatopiony

Trafiony Zatopiony

"Tonę w długach. Nie wiem, co robić. Potrzebuję pomocy!"

Trafiony Zatopiony – tak można określić Twoją sytuację. Masz duże problemy finansowe, choć niekoniecznie z Twojej winy. Być może odziedziczyłeś długi po rodzicach lub przydarzyła Ci się życiowa tragedia? Może Twój pomysł na biznes nie wypalił lub zaciągnąłeś po prostu zbyt wiele kredytów? Czujesz, że toniesz i potrzebujesz natychmiastowej pomocy. Być może już Cię nękają windykatorzy, a pisma od komornika spędzają sen z powiek. Nawet nie masz ochoty otwierać tych kopert, bo wiesz doskonale, że nie ma w nich dobrych wieści. Szukasz ostatniej deski ratunku, by wreszcie wyrwać się z przeklętej spirali długów. Jesteś u kresu wytrzymałości. Stresujesz się, denerwujesz, nie możesz spać…

Jeżeli ten opis choć w części do Ciebie pasuje, to najważniejszą sprawą jest teraz uspokojenie emocji oraz stopniowe przejęcie kontroli nad sytuacją. Przede wszystkim musisz zdać sobie sprawę, że nie jesteś sam. W Polsce już ponad 2,5 miliona osób ma przeterminowane długi i są mechanizmy, by się ich pozbyć. W zależności od tego, jak trudna jest sytuacja, można z nią sobie poradzić przynajmniej na trzy sposoby:

  1. Zrestrukturyzować i spłacić zadłużenie – gdy jeszcze jest na to cień szansy.
  2. Ogłosić upadłość konsumencką i zacząć od nowa – gdy długów jest zbyt dużo i spełnia się określone warunki.
  3. Znaleźć dobrego prawnika i bawić się z komornikiem w „ciuciubabkę” – gdy nie spełnia się warunków z punktów 1 oraz 2. To rozwiązanie uważam za nieetyczne, dlatego na moim blogu nie znajdziesz niczego na ten temat.

Jeżeli jednak interesują Cię punkty 1 i 2, to poniżej wybrałem dla Ciebie sześć artykułów i podcastów, które najbardziej przydadzą się w Twojej sytuacji. Koniecznie zapisz się też na Newsletter, by nie przegapić kolejnych przydatnych wpisów.

TOP 3

Zadbaj o swoje finanse

Historie czytelników

Już ponad 100 000 czytelników buduje swoją Finansową Fortecę!