Współczesny niewolnik

WSPÓŁCZESNY NIEWOLNIK

WSPÓŁCZESNY NIEWOLNIK

"Mam długi. Ale to chyba normalne?"

Jasne, jasne… Bankom i firmom pożyczkowym o to właśnie chodzi, abyś uważał, że życie na kredyt jest czymś normalnym. Dzięki temu zarabiają na Tobie ogromne pieniądze. Nie dziwi Cię, że tak wiele reklam w mediach dotyczy właśnie kredytów i pożyczek? Jak myślisz, skąd bierze się kasa, za którą powstają tak drogie kampanie reklamowe? To rzesza Współczesnych Niewolników haruje w pocie czoła, aby co miesiąc przekazać swoim panom kolejne raty. Nie daj się na to nabrać!

Wydawanie pożyczonych pieniędzy na różne formy konsumpcji i zakup szybko tracących na wartości rzeczy (ubrań, wakacji, prezentów, telewizorów, samochodów, itp.) to fatalna decyzja finansowa. Długi bezlitośnie drenują nasze kieszenie i sprawiają, że harujemy w pocie czoła na zyski wierzycieli, natomiast sami ciągle jesteśmy biedni. To forma współczesnego niewolnictwa.

„Współczesny Niewolnik” – tak można określić Twoją sytuację. Ciężko pracujesz, a jednak cały czas jesteś pod kreską. Twoja sytuacja finansowa wydaje się dość stabilna, bo zobowiązania spłacasz w miarę regularnie, ale zaczyna do Ciebie docierać, że coś jest nie tak.

Dlaczego co miesiąc oddajesz ogromne kwoty bankom i firmom pożyczkowym, zamiast zostawić je sobie i Twoim bliskim?

  • Masz kilka długów, ale nie widzisz w tym nic dziwnego?
  • Boisz się co będzie, gdy stracisz pracę lub poważnie zachorujesz?
  • Nie jest jeszcze tak źle, ale chcesz, by było znacznie lepiej?
  • Masz chęć do działania, ale potrzebujesz konkretnych porad?

Jeżeli ten opis choć w części do Ciebie pasuje, to czas wypowiedzieć długom prawdziwą wojnę. Wkurza Cię określenie „Współczesny Niewolnik”? Doskonale! Właśnie o to chodzi! Musisz porządnie się wkurzyć, jeżeli masz wygrać tę wojnę i wreszcie dołączyć do ludzi wolnych.

Na dobry początek wybrałem dla Ciebie sześć artykułów, które pomogą Ci zmienić nastawienie do długów i pozbyć się tego badziewia z Twojego życia. Koniecznie zapisz się też na Newsletter, by nie przegapić kolejnych przydatnych wpisów.

Jeżeli Twoja sytuacja jest jeszcze trudniejsza, zobacz też stronę dla osób, które nie są w stanie regularnie spłacać swoich długów: Trafiony Zatopiony

TOP 3

Które kredyty mają sens?

Nie cierpię długów. Uważam, że korzystanie z kredytów i pożyczek konsumpcyjnych to szczyt finansowej głupoty. Byłbym jednak finansowym ignorantem, gdybym

Zadbaj o swoje finanse

newsletter

The form you have selected does not exist.

Warto wiedzieć

Już ponad 100 000 czytelników buduje swoją Finansową Fortecę!