Kredyt hipoteczny kalkulator - porównanie ofert

Ranking kredytów hipotecznych – wrzesień 2018

50

Który kredyt hipoteczny jest najlepszy we wrześniu 2018? Sprawdź, w których bankach kredyty są najtańsze, a w których najdroższe. Oto rzetelny ranking kredytów hipotecznych wrzesień 2018, zawierający szczegółowy wykaz najważniejszych parametrów.  

Wakacje, wakacje i po wakacjach. Mam nadzieję, że udało się Wam solidnie wypocząć i skorzystać z przepięknej pogody. Być może po okresie zasłużonego wypoczynku Wy lub Wasi znajomi będziecie rozglądać się za dobrym kredytem hipotecznym, więc tradycyjnie na początku miesiąca zapraszam do zapoznania się z naszym rankingiem.

W dzisiejszym artykule znajdziecie m.in. takie informacje:

– Ranking kredytów hipotecznych z wkładem własnym 10%
– Ranking kredytów hipotecznych z wkładem własnym 20%
– Porównanie o ile więcej zapłacisz za kredyt z wkładem na poziomie 10%
– Wyjaśnienie, dlaczego Twój osobisty ranking kredytów hipotecznych może być nieco inny

Przypomnę, że ten cykl publikacji powstaje dzięki mojej współpracy z Sebastianem Bilskim, który dostarcza mi kompletu informacji niezbędnych do przygotowania rankingu kredytów hipotecznych. Aktualny ranking znajdziesz poniżej:

Aktualny ranking kredytów hipotecznych

Poza rankingiem kredytów hipotecznych w każdym takim artykule postaram się odnieść do Waszych sugestii zawartych w komentarzach pod tymi artykułami. Dlatego dziś dodatkowo zaprezentuję, jak wyglądają kredyty z 10% wkładem własnym.

Ranking kredytów hipotecznych wrzesień 2018 z niskim wkładem własnym 10%

Aby ułatwić Wam porównania z innymi publikowanymi w internecie rankingami kredytów hipotecznych, a także pokazać parametry w miarę możliwości zbliżone do tych, które są najczęściej wybierane na naszym rynku, przygotowujemy ten ranking przy następujących założeniach:

– Kwota kredytu: 300 000 zł
– Okres kredytowania: 30 lat
– Raty: równe
– Wkład własny: 20%

Jeżeli mieliście jednak okazję skorzystać z mojego kursu Kredyt hipoteczny krok po kroku, to znacie z pewnością promowaną przeze mnie regułę 30/20/20. Chciałbym bardzo wyraźnie podkreślić, że reguła jest jak najbardziej aktualna, a to, że pokazuję ranking z kredytami na 30 lat, a dziś nawet dodatkowo pokażę kredyty z wkładem własnym na 10%, w żaden sposób nie oznacza odejścia od tej reguły!!! Cały czas jestem za 30/20/20 ?

Pod poprzednimi artykułami pojawiło się jednak kilka próśb o to, aby pokazać też ranking kredytów hipotecznych z wkładem własnym w wysokości 10%. Dlatego – poza standardowym zestawieniem zawartym w dalszej części artykułu – zaczniemy od prezentacji właśnie takiego rankingu. Według danych z aplikacji Finpack, spośród 16 banków tylko 10 jest w tym miesiącu gotowych udzielić kredytu z LTV w wysokości 90%. Łącznie mamy tutaj do dyspozycji 28 ofert, z których 8 najtańszych wygląda tak:

Kredyt hipoteczny ranking – 8 najtańszych – wkład własny 10%

Ranking banków kredyt hipoteczny wrzesień 2018 LTV 90%

Pamiętajcie proszę, że powyższa tabelka zawiera jedynie podstawowe informacje. Wczytajcie się proszę w szczegóły każdej z ofert, które tradycyjnie znajdziecie w załączonym pliku pdf:

Ikona - najtańszy kredyt hipoteczny kalkulator
Pobierz
Ranking kredytów hipotecznych – 8 najtańszych, ltv 90%, wrzesień 2018.pdf

Dla porównania prezentuję również 8 najdroższych ofert z naszego zestawienia, abyście mogli zobaczyć, jaki jest rozstrzał cenowy ofert kredytów mieszkaniowych obecnie dostępnych na rynku. Zobaczcie jak słono można przepłacić, jeśli nie przygotujemy się do zaciągnięcia kredytu hipotecznego w odpowiedni sposób.

Kredyt hipoteczny ranking – 8 najdroższych – wkład własny 10%

Kalkulator kredytu hipotecznego - ranking 2018

Ikona Ranking kredytów hipotecznych - najdroższe - niski wkład własny

Pobierz
Ranking kredytów hipotecznych – 8 najdroższych, ltv 90%, wrzesień 2018.pdf

Ranking kredytów hipotecznych – wkład własny 20%

No dobrze, zanim przejdziemy do wniosków, tradycyjnie zapraszam Was do zapoznania się z rankingiem kredytów hipotecznych z wkładem własnym w wysokości 20%. W tym przypadku takie kredyty w swojej ofercie miały wszystkie banki, których oferty znajdują się w aplikacji Finpack. Aby przygotować ten ranking posortowaliśmy w sumie 65 ofert. Przypomnę listę dostępnych banków w porządku alfabetycznym:

 1. Alior Bank
 2. BGŻ BNP Paribas
 3. BOŚ Bank
 4. BZ WBK
 5. Citi Handlowy
 6. Credit Agricole
 7. Deutsche Bank
 8. Eurobank
 9. ING Bank Śląski
 10. mBank
 11. Millennium
 12. Pekao S.A.
 13. Pekao BH
 14. PKO BP
 15. Pocztowy
 16. Raiffeisen

Jak widzicie, daje to całkiem szeroki przekrój rynku. Gdybyście jednak natknęli się w trakcie Waszych poszukiwań na lepsze oferty (np. w banku, który nie jest na powyższej liście) – zachęcam i zapraszam Was bardzo serdecznie, abyście śmiało umieszczali te informacje w komentarzach pod dzisiejszym wpisem. Nie promuję żadnego z banków – po prostu staram się pomóc Wam w zdobyciu orientacji, jak dziś wygląda rynek kredytów hipotecznych. (poznaj zasady przygotowania rankingu kredytów hipotecznych link do metodologii).

Kredyt hipoteczny ranking – 8 najtańszych – wkład własny 20%

Kalkulator kredytu hipotecznego - ranking najtańsze oferty

Ikona - kredyt hipoteczny gdzie najlepiej

Pobierz
Ranking kredytów hipotecznych – 8 najtańszych, ltv 80%, wrzesień 2018.pdf

Kredyt hipoteczny ranking – 8 najdroższych – wkład własny 20%

Ranking kredytów hipotecznych - 8 najdroższych ofert, wkład własny 20%

Ikona - kredyt hipoteczny ranking 2018

Pobierz
Ranking kredytów hipotecznych – 8 najdroższych, ltv 80%, wrzesień 2018.pdf

Kredyt hipoteczny ranking – wkład własny 10% czy 20%?

Jak zapewne zauważyliście na podstawie powyższego zestawienia, koszty kredytu z wkładem własnym na poziomie 10% są oczywiście znacznie wyższe, niż w przypadku kredytu z wkładem własnym na poziomie 20%.

W naszym zastawieniu przyjęliśmy, że kwota kredytu hipotecznego zarówno przy wkładzie własnym 20%, jak i przy wkładzie własnym 10%, jest identyczna i wynosi 300 000 zł. Zatem różnica w kosztach pomiędzy naszymi zestawieniami nie wynika z tego, że ktoś zaciągnął kredyt hipoteczny na wyższą kwotę, OK?

Na różnicę wpływa coś innego. Otóż kredyt hipoteczny z 10 – procentowym wkładem własnym oznacza dla banku wyższe ryzyko i za to ryzyko bank każe sobie słono zapłacić. Jak słono?

Można to prześledzić na przykładzie oferty Reiffeisena, który się znalazł w obydwu zestawieniach. Przy wkładzie własnym w wysokości 20% całkowite koszty kredytu hipotecznego w kwocie 300 000 zł wynoszą 197 266 zł. W przypadku wkładu własnego w wysokości 10% całkowite koszty kredytu hipotecznego w kwocie 300 000 zł wynoszą 227 230 zł. Zaciągając zatem kredyt na identyczną kwotę, ale z niższym wkładem własnym, będziesz musiał w tym przypadku wysupłać dodatkowych 30 000 zł, które popłyną do kieszeni banku….

Chcąc sprawdzić dokładnie, z czego wynika powyższa różnica, pobierz pliki w pdf i wczytaj się z uwagą w poszczególne pozycje kosztowe. A jeśli potrzebujesz pomocy w okiełznaniu tych wszystkich danych – napisz do Sebastiana. Obiecał przygotować indywidualne zestawienie dla każdego czytelnika, który do niego napisze:

 

poprzedni ranking – sierpień 2018 następny ranking – październik 2018

 

 

Jeżeli podobał Ci się ten artykuł, może zainteresuje Cię moja książka o inwestowaniu – „Finansowa Forteca”. W podobny sposób jak tutaj na blogu- prosto i merytorycznie – tłumaczę w niej, jak inwestować skutecznie i mieć święty spokój. Szczegóły poznasz TUTAJ.

PODOBAJĄ CI SIĘ ARTYKUŁY NA BLOGU?

Dołącz do ponad 45 513 osób, które otrzymują newsletter i korzystają z przygotowanych przeze mnie bezpłatnych narzędzi pomagających w skutecznym dbaniu o finanse.
KLIKNIJ W PONIŻSZY PRZYCISK.

PLANUJESZ ZACIĄGNĄĆ KREDYT HIPOTECZNY
I NIE WIESZ OD CZEGO ZACZĄĆ?

To zupełnie naturalne. Kredyt hipoteczny to ogromne zobowiązanie, które przygniata przez kilkadziesiąt lat. W dodatku mnóstwo osób bardzo za niego przepłaca. Przygotowałem kurs Kredyt Hipoteczny Krok po Kroku, aby uzbroić Cię w niezbędną wiedzę i dać narzędzia do wygodnego podjęcia najlepszych dla Ciebie decyzji. Chcę Ci pomóc w znalezieniu kredytu hipotecznego, który:

✅ w bezpieczny sposób pomoże Ci zrealizować marzenie o własnym mieszkaniu czy domu,
✅ nie obciąży nadmiernie budżetu Twojej rodziny,
✅ będzie Cię kosztował tak mało, jak to tylko możliwe,
✅ szybko przestanie być Twoim zobowiązaniem, bo sprawnie go spłacisz.

Powiadom
Powiadom o
guest
50 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze