Ranking kredytów hipotecznych październik 2018

Ranking kredytów hipotecznych – październik 2018

18

Który kredyt hipoteczny jest najlepszy w październiku 2018? Oto najświeższe informacje, w których  bankach kredyty są obecnie najtańsze. W tym miesiącu nasz ranking kredytów hipotecznych zawiera jeszcze więcej informacji.  

Na wstępie chciałbym Wam bardzo serdecznie podziękować za bardzo pozytywne reakcje dotyczące naszego rankingu kredytów hipotecznych. Piszecie, że znajdujecie w nim znacznie więcej informacji niż w innych zestawieniach i pozwala Wam to zaoszczędzić mnóstwo czasu. Bardzo mnie to cieszy, bo moim celem jest dostarczanie Wam jak najbardziej pomocnych informacji.

Zapoznaj się z aktualnym rankingiem kredytów hipotecznych

Wczytuję się cały czas w nadsyłane przez Was sugestie i w oparciu o nie w październiku wprowadziliśmy z Sebastianem zmiany, które sprawią, że ranking kredytów hipotecznych zawierać będzie jeszcze więcej przydatnych informacji:

– Po pierwsze: tym razem prezentujemy 8 najtańszych i 8 najdroższych „banków” – a nie tylko 8 najtańszych i 8 najdroższych ofert (wyjaśnienie w dalszej części)
– Po drugie: prezentujemy zestawienia zarówno dla okresu kredytowania 30 lat, jak również 20 lat

Przypomnę, że ten cykl publikacji powstaje dzięki mojej współpracy z Sebastianem Bilskim, który dostarcza mi kompletu informacji niezbędnych do przygotowania rankingu kredytów hipotecznych. Więcej o zasadach naszej współpracy i założeniach rankingu kredytów hipotecznych możecie przeczytać w tym wpisieTo jest nasza trzecia wspólna publikacja, a trzy poprzednie znajdziecie tutaj:

wrzesień 2018
sierpień 2018
lipiec 2018

Jak okres kredytowania wpływa na koszty kredytu?

Dawno temu opublikowałem na blogu wpis pt. Kredyt hipoteczny – dlaczego 30 lat to kiepski pomysł? Cały czas podtrzymuję postawioną tam tezę, że wydłużenie okresu kredytowania ponad 20 lat mija się z celem, gdyż wysokość raty maleje nieznacznie, za to łączne koszty kredytu mocno rosną. Co więcej – spłacając kredyt w najbardziej popularnych ratach równych – w pierwszych ratach przekazujemy niemal wyłącznie odsetki, a nasze zadłużenie względem banku niemal stoi w miejscu. Znam osoby, które 10 lat temu na fali hossy nieruchomościowej brały kredyty na lat 40. Dziś – po dekadzie przekazywania bankowi solidnych rat – ciągle mają na głowie blisko 90% kapitału do spłaty i ciągle trzy dekady spłacania przed sobą.

Szczegółowe symulacje i wyliczenia przedstawiam w kursie online Kredyt Hipoteczny Krok po Kroku, dzięki któremu już 850 osób zaoszczędziło na swoich kredytach grube tysiące złotych. W kursie znajduje się również kalkulator, pozwalający dokładnie policzyć różne opcje, z uwzględnieniem wszystkich kosztów kredytu.

Jeżeli zatem możecie sobie pozwolić na zaciągnięcie kredytu na lat 20, bo wysokość raty nie zagraża Waszemu domowemu budżetowi – zdecydowanie warto tak zrobić. Nawet w prezentowanych dzisiaj ofertach widać, że różnica w całkowitych kosztach kredytu w kwocie 300 000 zł na okres 20 lat vs na 30 lat wynosi około 70 000 zł.

Im wyższa kwota kredytu i im wyższe będzie oprocentowanie, tym bardziej kredyt na 30 lat będzie droższy od kredytu na 20 lat. Nie warto przepłacać. Przemyślcie, policzcie i dokonajcie mądrego wyboru!

Ranking kredytów hipotecznych – 8 najtańszych banków

Jak już zapowiedziałem we wstępie – dziś pokazujemy oferty w nieco innym ujęciu. Nasz ranking powstaje w oparciu o około 63 oferty z 16 banków:

 1. Alior Bank
 2. BGŻ BNP Paribas
 3. BOŚ Bank
 4. Citi Handlowy
 5. Credit Agricole
 6. Deutsche Bank
 7. Eurobank
 8. ING Bank Śląski
 9.  mBank
 10.  Millennium
 11.  Pekao S.A.
 12.  Pekao BH
 13.  PKO BP
 14.  Pocztowy
 15.  Raiffeisen
 16.  Santander

Każdy z banków posiada dla różnych segmentów swoich klientów po kilka ofert, co sprawiało, że np. w poprzednich rankingach 3 lub 4 oferty w zestawieniu dotyczyły Citi Banku, podczas gdy w praktyce były one dostępne jedynie dla wąskiego grona klientów segmentu Premium i VIP tego banku.

Tym razem lista ofert o najniższych całkowitych kosztach kredytu powstała inaczej:

(a) najpierw posortowaliśmy oferty według najniższego całkowitego kosztu kredytu,
(b) z zestawienia usunęliśmy oferty, które należały do jednego banku (czyli każdy bank figuruje w zestawieniu jeden raz – wyłącznie ze swoją najlepszą ofertą

Wierzę, ze dzięki temu zdobędziecie jeszcze więcej informacji na temat tego, w którym miejscu znajduje się rynek – gdyż będzie to mniej „zniekształcone” niszowymi ofertami, a w zestawieniu będą widoczne te oferty, które są w zasięgu większej liczby osób.

Dajcie proszę znać, czy takie rozwiązanie jest dla Was bardziej wygodne? Jak widzicie, daje to całkiem szeroki przekrój rynku.

Gdybyście natknęli się w trakcie Waszych poszukiwań na lepsze oferty (np. w banku, który nie jest na powyższej liście) – zachęcam i zapraszam Was bardzo serdecznie, abyście śmiało umieszczali te informacje w komentarzach pod dzisiejszym wpisem. Nie promuję żadnego z banków – po prostu staram się pomóc Wam w zdobyciu orientacji, jak dziś wygląda rynek kredytów hipotecznych.

A zatem tak wygląda 8 najtańszych kredytów w naszym zestawieniu. Koniecznie sprawdźcie pliki PDF. Znajdziecie tam mnóstwo informacji o poszczególnych ofertach:

Kredyt hipoteczny na 30 lat – najtańsze oferty

8 najtańszych ofert kredytu hipotecznego na 30 lat w październiku 2018 r.

Ikona pobierz zestawieniePobierz
Ranking kredytów hipotecznych – 8 najtańszych, 30 lat, październik 2018.pdf

Kredyt hipoteczny na 20 lat – najtańsze oferty

Kredyt mieszkaniowy na 20 lat 8 najtańszych ofert w Październiku 2018 r.

Ikona pobierz zestawieniePobierz
Ranking kredytów hipotecznych – 8 najtańszych, 20 lat, październik 2018.pdf

A tak 8 najdroższych kredytów w zestawieniu:

Kredyt hipoteczny na 30 lat – najdroższe oferty

8 najdroższych ofert kredytu hipotecznego na 30 lat w październiku 2018 r.

Ikona pobierz zestawieniePobierz
Ranking kredytów hipotecznych – 8 najdroższych, 30 lat, październik 2018.pdf

 

Kredyt hipoteczny na 20 lat – najdroższe oferty

Kredyt mieszkaniowy na 20 lat 8 najdroższych ofert w Październiku 2018 r.

Ikona pobierz zestawieniePobierz
Ranking kredytów hipotecznych – 8 najdroższych, 20 lat, październik 2018.pdf

 

Skontaktuj się z Sebastianem:

poprzedni ranking – wrzesień 2018 następny ranking – listopad 2018

Jeżeli podobał Ci się ten artykuł, może zainteresuje Cię moja książka o inwestowaniu – „Finansowa Forteca”. W podobny sposób jak tutaj na blogu- prosto i merytorycznie – tłumaczę w niej, jak inwestować skutecznie i mieć święty spokój. Szczegóły poznasz TUTAJ.

PODOBAJĄ CI SIĘ ARTYKUŁY NA BLOGU?

Dołącz do ponad 45 513 osób, które otrzymują newsletter i korzystają z przygotowanych przeze mnie bezpłatnych narzędzi pomagających w skutecznym dbaniu o finanse.
KLIKNIJ W PONIŻSZY PRZYCISK.

PLANUJESZ ZACIĄGNĄĆ KREDYT HIPOTECZNY
I NIE WIESZ OD CZEGO ZACZĄĆ?

To zupełnie naturalne. Kredyt hipoteczny to ogromne zobowiązanie, które przygniata przez kilkadziesiąt lat. W dodatku mnóstwo osób bardzo za niego przepłaca. Przygotowałem kurs Kredyt Hipoteczny Krok po Kroku, aby uzbroić Cię w niezbędną wiedzę i dać narzędzia do wygodnego podjęcia najlepszych dla Ciebie decyzji. Chcę Ci pomóc w znalezieniu kredytu hipotecznego, który:

✅ w bezpieczny sposób pomoże Ci zrealizować marzenie o własnym mieszkaniu czy domu,
✅ nie obciąży nadmiernie budżetu Twojej rodziny,
✅ będzie Cię kosztował tak mało, jak to tylko możliwe,
✅ szybko przestanie być Twoim zobowiązaniem, bo sprawnie go spłacisz.

Powiadom
Powiadom o
guest
18 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze