Kredyt hipoteczny ranking

Ranking kredytów hipotecznych – listopad 2018

48

Kredyt hipoteczny pomaga zrealizować marzenie o własnym mieszkaniu lub domu, ale nie ma żadnego powodu, byś za taki kredyt przepłacał. Pozornie drobne różnice w parametrach kredytu przekładają się na grube tysiące złotych dodatkowych kosztów. Nasz ranking kredytów hipotecznych powstaje po to, by jak najwięcej pieniędzy zostało w Twojej kieszeni.

To już piąty ranking kredytów hipotecznych na blogu Finanse Bardzo Osobiste i jest mi niezmiernie miło, że tak chętnie z tego rankingu korzystacie. Bardzo zależy mi, abyście mogli zrealizować marzenie o własnym mieszkaniu lub domu posiłkując się kredytem możliwie najlepiej dopasowanym do Waszej indywidualnej sytuacji. Tradycyjnie już prezentuję Wam najciekawsze kąski z oferty 16 banków. Ale to nie wszystko! Możecie skorzystać również z całkowicie bezpłatnej indywidualnej kalkulacji – dostosowanej do Waszej sytuacji. Szczegóły znajdziecie tutaj.

Zapoznaj się z aktualnym rankingiem kredytów hipotecznych

Jeśli przygotowujesz się do zaciągnięcia kredytu hipotecznego, to wierzę głęboko, że ten ranking kredytów hipotecznych zaoszczędzi Ci mnóstwo czasu i pomoże zaciągnąć kredyt hipoteczny na możliwie najbardziej korzystnych dla Ciebie warunkach. Przypominam także, że w przygotowanym przeze mnie kursie Kredyt Hipoteczny Krok po Kroku w wygodny i szybki sposób zdobędziesz najważniejsze informacje. Dzięki nim już ponad 878 osób w sposób mądry i świadomy przygotowało się do tej ważnej decyzji finansowej. Serdecznie zapraszam Cię do zajrzenia na stronę kursu.

A teraz już przejdźmy do dzisiejszego rankingu.

Dotychczasowe rankingi:
październik 2018
– wrzesień 2018
– sierpień 2018
– lipiec 2018

Promocja gorsza od oferty standardowej

W każdym kolejnym artykule z tej serii – poza samym rankingiem – staram się krótko opisać jakiś dodatkowy element, który warto wziąć pod uwagę, zaciągając tak duże zobowiązanie.  W poprzednich rankingach zwracałem uwagę m.in. na wpływ okresu kredytowania na wysokość łącznych kosztów kredytu, a także wysokość wkładu własnego. Dziś chciałbym zwrócić Twoją uwagę na ważny element, który często może być powodem błędnej decyzji.

Otóż od czasu do czasu różne banki, chcąc przyciągnąć większą liczbę klientów, oferują tzw. oferty promocyjne, zwykle ograniczone czasowo. Często takie promocje są bardzo sensowne, ale uwaga – nie zawsze! Jest sprawą całkiem powszechną, że oferta promocyjna w banku A może być mniej korzystna, niż oferta standardowa w banku B!

Ba! W zeszłym miesiącu jeden ze współpracujących ze mną ekspertów kredytowych pokazał mi parametry jednego z kredytów zaciągniętych w pewnym banku w ramach programu „Rodzina na Swoim”, który w sumie był droższy, niż kredyt bez dopłat w innym banku (do tej pory upierałbym się, że to nie jest możliwe). Dlatego bardzo ważne jest, byś nie poprzestawał na analizie trzech czy czterech ofert, tylko dokładnie zbadał, jak wygląda sytuacja na rynku kredytów hipotecznych. Owszem, to zajmie Ci nieco więcej czasu, ale mówimy przecież o ogromnych pieniądzach!

Niestety, presja czasu związana z ograniczeniem czasowym promocji oraz zachęty ze strony pracowników banku sprawiają, że wiele osób decyduje się na skorzystanie z promocji, bez porównywania jej z innymi dostępnymi na rynku ofertami kredytów. Nie popełniaj tego błędu. Nie spiesz się! Nawet jeśli poświęcisz na analizę kilkanaście godzin, może się okazać, że zaoszczędziłeś kilkadziesiąt tysięcy złotych. Stawka godzinowa za taką analizę może być zbliżona do tej, jaką zarabiają prezesi banków 🙂

Nawet jeśli oferta promocyjna wygląda bardzo kusząco, koniecznie porównaj ją z innymi ofertami kredytów hipotecznych na rynku.

Ranking kredytów hipotecznych – 8 najtańszych banków w listopadzie 2018

Nasz ranking powstaje w oparciu o około 66 oferty z 16 banków:

 1. Alior Bank
 2. BGŻ BNP Paribas
 3. BOŚ Bank
 4. Citi Handlowy
 5. Credit Agricole
 6. Deutsche Bank
 7. Eurobank
 8. ING Bank Śląski
 9.  mBank
 10.  Millennium
 11.  Pekao S.A.
 12.  Pekao BH
 13.  PKO BP
 14.  Pocztowy
 15.  Raiffeisen
 16.  Santander

Gdybyście znaleźli lepsze oferty kredytu hipotecznego (np. w banku, którego nie ma na powyższej liście) – bardzo serdecznie zachęcam, abyście umieszczali te informacje w komentarzach pod dzisiejszym wpisem. Nie promuję żadnego z banków – po prostu staram się Wam pomóc, byście byli zorientowani, jak dziś wygląda rynek kredytów hipotecznych.

Kredyt hipoteczny na 30 lat – najtańsze oferty

8 najtańszych ofert kredytu hipotecznego na 30 lat w listopadzie 2018 r.

Ikona pobierz zestawienie kredytów hipotecznychPobierz
Ranking kredytów hipotecznych – 8 najtańszych, 30 lat, listopad 2018.pdf

Kredyt hipoteczny na 20 lat – najtańsze oferty

Kredyt mieszkaniowy na 20 lat 8 najtańszych ofert w Listopadzie 2018 r.

Ikona pobierz zestawieniePobierz
Ranking kredytów hipotecznych – 8 najtańszych, 20 lat, listopad 2018.pdf

Kredyt hipoteczny na 30 lat – najdroższe oferty

8 najdroższych ofert kredytu hipotecznego na 30 lat w listopadzie 2018 r.

Ikona pobierz zestawieniePobierz
Ranking kredytów hipotecznych – 8 najdroższych, 30 lat, listopad 2018.pdf

Kredyt hipoteczny na 20 lat – najdroższe oferty

Kredyt mieszkaniowy na 20 lat 8 najdroższych ofert w Listopadzie 2018 r.

Ikona pobierz zestawieniePobierz
Ranking kredytów hipotecznych – 8 najdroższych, 20 lat, listopad 2018.pdf

Skontaktuj się z Sebastianem

poprzedni ranking – październik 2018 następny ranking – grudzień 2018

Jeżeli podobał Ci się ten artykuł, może zainteresuje Cię moja książka o inwestowaniu – „Finansowa Forteca”. W podobny sposób jak tutaj na blogu- prosto i merytorycznie – tłumaczę w niej, jak inwestować skutecznie i mieć święty spokój. Szczegóły poznasz TUTAJ.

PODOBAJĄ CI SIĘ ARTYKUŁY NA BLOGU?

Dołącz do ponad 45 513 osób, które otrzymują newsletter i korzystają z przygotowanych przeze mnie bezpłatnych narzędzi pomagających w skutecznym dbaniu o finanse.
KLIKNIJ W PONIŻSZY PRZYCISK.

PLANUJESZ ZACIĄGNĄĆ KREDYT HIPOTECZNY
I NIE WIESZ OD CZEGO ZACZĄĆ?

To zupełnie naturalne. Kredyt hipoteczny to ogromne zobowiązanie, które przygniata przez kilkadziesiąt lat. W dodatku mnóstwo osób bardzo za niego przepłaca. Przygotowałem kurs Kredyt Hipoteczny Krok po Kroku, aby uzbroić Cię w niezbędną wiedzę i dać narzędzia do wygodnego podjęcia najlepszych dla Ciebie decyzji. Chcę Ci pomóc w znalezieniu kredytu hipotecznego, który:

✅ w bezpieczny sposób pomoże Ci zrealizować marzenie o własnym mieszkaniu czy domu,
✅ nie obciąży nadmiernie budżetu Twojej rodziny,
✅ będzie Cię kosztował tak mało, jak to tylko możliwe,
✅ szybko przestanie być Twoim zobowiązaniem, bo sprawnie go spłacisz.

Powiadom
Powiadom o
guest
48 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze