O nagraniu dla Was takiego odcinka podcastu marzyłem od ponad dwóch lat. Naszym gościem jest dzisiaj Pan Zbigniew Jakubas – przedsiębiorca, który rozpoczynał swoją karierę jako nauczyciel w szkole zawodowej, a dzisiaj jest jednym z najbogatszych Polaków, z majątkiem wartym 1,5 mld zł. Zainspirowany rozmową z pewnym właścicielem szklarni, postanowił w latach 70-tych otworzyć swój pierwszy sklep. Później zajmował się również produkcją odzieży, montażem komputerów, produkcją wody mineralnej (Multivita), wydawaniem prasy (np. Życie Warszawy, Sukces)… W dzisiejszym odcinku usłyszycie wiele niezwykle ciekawych i bardzo inspirujących historii z początków działalności mojego rozmówcy.

Dzisiaj każdy z nas nosi w portfelu coś, co wyprodukowała firma należąca do Pana Jakubasa 🙂  Jedną z jego najważniejszych inwestycji jest Mennica Polska S.A., zajmująca się właśnie produkcją monet obiegowych i kolekcjonerskich dla kilku państw na świecie. Aktualnie w skład portfela inwestycyjnego wchodzą również spółki z branży telekomunikacyjnej (Netia), kolejowej (Newag), budownictwa kolejowego (Feroco), deweloperskiej (Wartico Invest), budowlanej (Energopol Warszawa oraz Centrum Nowoczesnych Technologii), automatyki przemysłowej (Polna), hotelowej, tekstylnej, a nawet filmowej. Firmy te dają pracę około 12 tysiącom osób!

Długo myślałem nad tym, jak mądrze wykorzystać możliwość rozmowy z takim człowiekiem. Zależało mi przede wszystkim na tym, aby uzyskać rady najbardziej przydatne dla Was – wspaniałych czytelników FBO – czyli osób, które są otwarte na wiedzę, chcą się rozwijać, odważnie iść naprzód, wykorzystywać swoje możliwości i mądrze dbać o własne finanse. 🙂 I myślę, że pod tym względem możemy czerpać z dzisiejszej audycji pełnymi garściami.

Zobacz także:
Ucz się od najlepszych. Miliarder Zbigniew Jakubas dla społeczności FBO

W 25. odcinku podcastu Finanse bardzo osobiste dowiecie się m.in.:

  • Co zdaniem Pana Jakubasa jest najważniejsze, by odnieść sukces w biznesie?
  • Nad czym powinni pracować młodzi ludzie, którzy chcieliby pójść w jego ślady?
  • Jakich cech poszukuje on u osób, które mają dla niego pracować?
  • Czy zdarzyły mu się biznesowe niepowodzenia i jakie płyną z nich lekcje?
  • Jacy ludzie są dla niego inspiracją?
  • Dlaczego warto obejrzeć film „Zaróbmy jeszcze więcej” (Let’s make money)
    Filmweb,
    YouTube.

Z tej części rozmowy w mojej pamięci zapadły szczególnie słowa, które są bardzo bliskie temu, co promujemy na blogu:

Pomóc szczęściu możemy w jeden, podstawowy sposób i to jest moje motto. Nauczył mnie go mój ojciec: „Jak nie wiesz, jak postąpić – postąp uczciwie”. Zawsze dobro dobrem wróci, a zło wróci ze zdwojoną siłą.

Zapytałem również o sprawy bardziej przyziemne, o których trudno gdzie indziej przeczytać: Jak wygląda typowy dzień miliardera? Jakie czyta książki? Jakie ogląda filmy? Jak spędza wolny czas…

Cieszę się bardzo, że to nagranie doszło do skutku i wierzę, że podobnie, jak dla mnie, również dla Was będzie źródłem prawdziwej inspiracji i bardzo cennych porad, które wynikają z ogromnego doświadczenia. A teraz już nie zabieram Wam czasu: serdecznie zapraszam do wysłuchania (lub przeczytania – transkrypcja rozmowy dostępna poniżej), bo zdecydowanie warto! To będzie świetnie wykorzystany czas 🙂

Skąd pobrać podcast?

Dzisiejszy odcinek znajdziesz na dole tego wpisu, zaś w ciągu kilku godzin po publikacji na blogu podcast będzie również dostępny w aplikacjach do odsłuchiwania podcastów, w tym m.in.:

za pośrednictwem iTunes

za pośrednictwem aplikacji Stitcher

poprzez RSS

A jeśli wolisz poczytać, to tutaj znajdziesz spisaną treść dzisiejszego odcinka podcastu:

Pobierz spisaną rozmowę z Panem Zbigniewem Jakubasem

Jeżeli lubisz posłuchać czasami moich podcastów, to będę Ci bardzo wdzięczny za poświęcenie 30 sekund aby ocenić podcast FBO w aplikacji iTunes. Dla Ciebie to krótka chwila, natomiast dla mnie ogromna pomoc w dotarciu do szerszego grona odbiorców. Bardzo serdecznie Ci za to dziękuję. ?

Oceń podcast w iTunes

Może Cię zainteresować