Który kredyt hipoteczny jest najlepszy w październiku 2020? Sprawdź, w których bankach kredyty są najtańsze, a w których najdroższe. Oto rzetelny ranking kredytów hipotecznych, zawierający szczegółowy wykaz najważniejszych parametrów. Pobierz plik PDF z zestawieniem najlepszych ofert oraz informacjami na temat wymagań banków oferujących najbardziej opłacalne kredyty hipoteczne. Oto ranking kredytów hipotecznych październik 2020.
Aktualny ranking kredytów hipotecznych znajdziesz TUTAJ.
Każdy pierwszy roboczy dzień miesiąca to już niemal rytuał: Sebastian Bilski zbiera i przesyła do mnie najnowsze dane dotyczące aktualnych ofert kredytów hipotecznych, omawiamy sobie najważniejsze zmiany i najbardziej atrakcyjne oferty, o 11:00 nagrywamy film, a wieczorem publikujemy na blogu nasz ranking kredytów hipotecznych.
Co miesiąc tysiące klientów korzystają z naszego rankingu, a zespół Sebastiana skutecznie pomaga kilkudziesięciu osobom w zdobyciu taniego finansowania na tanie lokum. Dlatego konsekwentnie będziemy dla Was pracować dalej! Co w tym miesiącu?
W poniższym filmie dopytuję Sebastiana o najważniejsze zmiany na rynku i podstawowe parametry najlepszych ofert, a kompletny ranking, wraz z plikami pdf do pobrania – tradycyjnie znajdziecie w dalszej części wpisu.
Jeżeli chcesz pominąć część opisową, kliknij po prostu w poniższy link, aby przewinąć stronę bezpośrednio do rankingu kredytów hipotecznych:
» Ranking kredytów hipotecznych październik 2020Jeśli znasz już ranking i chcesz skontaktować się z ekspertem kredytowym – Sebastianem:
» Przewiń do formularza kontaktowego
W dzisiejszym artykule znajdziecie m.in. takie informacje:
– Ranking kredytów hipotecznych z wkładem własnym 10%
– Ranking kredytów hipotecznych z wkładem własnym 20%
– Wyjaśnienie, dlaczego Twój osobisty ranking kredytów hipotecznych może być nieco inny
Jakie jest pierwsze pytanie, które zadają Ci osoby, które zgłaszają się do Ciebie?
Jeżeli chodzi o pierwsze pytanie, odnoszą się bezpośrednio do rankingu, który publikujemy i ofert tam zawartych. Klientów możemy podzielić na dwie kategorie. Pierwsza, to osoby, które zobaczyły ranking i chcą, żeby im przygotować ofertę zgodnie z ich potrzebami i sytuacją, w której się znajdują. Druga grupa to osoby, które nas oglądają, spoglądają na załączony PDF i widzą na nim nazwy banków z najlepszymi ofertami. Udają się bezpośrednio do banków i tam otrzymują różne informacje. Później wracają do mnie i mówią: „Panie Sebastianie, ale przecież u Pana w zestawieniu ten bank był najlepszy, a ja tam zadzwoniłem i ta oferta jest dla mnie niedostępna”. Albo: „Panie Sebastianie, u Pana w zestawieniu ten kredyt ma inną cenę niż ta, którą otrzymałem z banku”.
Dlatego przypomnijmy: nasz ranking powstaje w oparciu o pewne podstawowe założenia:
- Zakładamy, że kredyt jest na 300 000 zł z wkładem własnym 20%,
- Kredyt udzielany jest na 20 lat,
- Brany jest przez dwie osoby,
- Zakładamy, że mieszkają w dużym mieście.
Ale ten ranking, ma być punktem odniesienia. Zobaczycie w nim najdroższe i najtańsze oferty banków, ale dla tych, bardzo konkretnych założeń. Aby móc porównać oferty banków, musimy zrobić jakieś podstawowe, konkretne założenia.
Posłużmy się konkretnymi przykładami, żeby lepiej to zobrazować. Klienci na pierwszym miejscu zestawienia widzą ofertę banku Citi Handlowego, która od dłuższego czasu jest w czołówce rankingu. Gdy kontaktują się z tym bankiem i później wracają do mnie, okazuje się, że Ci klienci planują budować dom, albo kupują mieszkanie na rynku pierwotnym. A Citi Handlowy nie finansuje takich celów kredytowych.
Idąc dalej, mamy ofertę na przykład mBanku, która też jest wysoko w zestawieniu. Mówię tutaj o ofercie Intensive. To jest oferta dla klientów banku. A więc, jeżeli ktoś nie jest klientem banku na dzień składania wniosku, to tej oferty nie otrzyma. Prawdę powiedziawszy, może nawet otrzyma ofertę, ale jest pewien kruczek. Najpierw trzeba się zdecydować na ofertę trochę gorszą, a po spełnieniu pewnych warunków, można zawnioskować o przejście na ofertę lepszą.
Podobnie jest w sytuacji banku BNP Paribas, gdzie w naszym zestawieniu sytuacja jest analizowana dla dwóch osób. Gdy kredyt chce zaciągnąć singiel, w grę wchodzą kwestie ubezpieczeń i podejścia banku do tej sytuacji. A to powoduje, że całkowity koszt kredytu jest wyższy.
Cel i założenie naszego rankingu jest takie: pokazujemy dla pewnych podstawowych warunków najtańsze i najdroższe oferty. Po co? Bo kiedy idziecie do banku i rozważacie jakąś konkretną ofertę, żebyście mniej więcej wiedzieli, w którym miejscu jest rynek. Ale słowo klucz to jest „mniej więcej”. Wasza indywidualna sytuacja może być inna: typ nieruchomości, miejscowość, w której dana nieruchomość się znajduje, może wpłynąć na to, że w waszym konkretnym przypadku to inny bank zaoferuje lepszą ofertę. Dlatego najlepszym sposobem, na którym nikt dotąd nie zawiódł, jest wysłanie zapytania z formularza na blogu. Poproszenie Sebastiana, aby przygotował taki ranking, ale nie na ogólnych założeniach, tylko na Waszych założeniach – Wasza nieruchomość, Wasza kwota kredytu, Wasza miejscowość i wszystkie inne parametry, które wpływają na ofertę.
No dobrze. Dla bardzo wielu klientów znaczenie ma też czas, w którym otrzymają kredyt. Co to znaczy dzisiaj „szybki kredyt hipoteczny”, ile dni trzeba poczekać na decyzję banku i które banki wyróżniają się najkrótszym czasem oczekiwania na rozpatrzenie wniosku?
To bardzo szerokie pytanie. Przechodząc do esencji – są dwie grupy banków. Banki szybkie i wolne w decyzjach kredytowych. Do grupy banków z najdłuższym czasem rozpatrywania wniosków zalicza się oferta Millenium Banku. Choć muszę ich publicznie pochwalić, bo w zeszłym miesiącu w ich oficjalnej komunikacji czas rozpatrywania wniosku to było 46 dni roboczych. A w dzisiejszej komunikacji, to już tylko 34 dni. Ten bank szeroko zagarnia sieć klientów, bo jest jednym z nielicznych, które nadal finansują 90% wartości nieruchomości. Ma też zerową prowizję za udzielenie kredytu. To są jego największe wyróżniki i ma przez to sporo klientów.
Podobnie długi czas był w BNP Paribas, nawet wprowadzili pewne ograniczenie jeżeli chodzi o przyjmowanie wniosków, aby skrócić ten czas. W tej chwili znieśli ograniczenia, a także, deklarują szybszy proces kredytowy.
Na drugiej stronie barykady, pośród banków, które były najsprawniejsze w udzielaniu kredytów do tej pory, wymieniłbym ING Bank Śląski. Na początku września decyzje kredytowe w tym banku wydawane były w dosłownie kilka dni. Były przypadki gdzie taka decyzja zapadła w ciągu 3-4 dni. W międzyczasie zliberalizowali także podejście do wkładu własnego. Zmniejszyli konieczny wkład własny z 30% do 20% i dodatkowo wprowadzili promocję cenową. A to spowodowało lawinowy wzrost wniosków do tego banku, więc spodziewamy się, że szybkość rozpatrywania decyzji, nawet w tym banku, będzie stopniowo się wydłużać. Jeżeli chodzi o PKO BP, powiedziałbym, że tam proces kredytowania jest bardzo sprawny.
Róbcie wszystko, żeby nie doprowadzić do sytuacji, w której będzie Wam się spieszyło z kredytem hipotecznym. Do kredytu hipotecznego można się bardzo dobrze przygotować, warto to robić na wiele miesięcy wcześniej. Bardzo polecam nasz kurs „Kredyt hipoteczny krok po kroku” który pokazuje, jak przygotować się pod kątem zdolności finansowej, wiarygodności kredytowej i swojej historii kredytowej w BIK-u. Co zrobić, żeby ten proces kredytowy poszedł sprawnie. Jeżeli postawicie się w sytuacji, w której będziecie musieli korzystać z banku, który jest najszybszy, bo np. za chwilę zbliża się data przedwstępnej umowy, czy pierwsza płatność – wtedy ta liczba ofert będzie ograniczona. Kredyt hipoteczny to zobowiązanie na kilkadziesiąt lat, dlatego warto się do niego dobrze przygotować i brać go na spokojnie, z godnością.
Oprócz tempa rozpatrywania wniosków ważne także są koszty zaciągnięcia kredytu, bo jak wspominałem, bierzemy go na kilkadziesiąt lat. „Tani kredyt hipoteczny”- co to właściwie teraz oznacza?
Nic tutaj się nie zmieniło. Tani to taki, w którym najmniej zapłacimy bankowi. Odnosząc się konkretnie, do rankingu, do czołówki – są to oferty Citi Handlowy i mBanku. Trzeba brać pod uwagę, że te oferty są tanie, ale każdy z tych banków ma swoje ograniczenia. Czy też raczej, ograniczenia ma klient – w postaci cross sellingu, albo dodatkowych wymagań, które dany bank stawia. Dlatego „tani” – to jedna historia, ale w kontekście kredytu hipotecznego, liczy się także dostępność.
Jak zawsze Was uczulamy. Weźcie pod uwagę wszystkie koszty – nie tylko prowizję, nie tylko marżę, ale także wszystkie koszty ewentualnych ubezpieczeń. Od niskiego wkładu własnego, pomostowe, wszelkiego rodzaju dodatkowe wymogi od banku, polisy na życie – to wszystko są koszty związane z kredytem. Nie ważne, jak nazywa się ta opłata, którą ponosicie, jeżeli pieniądz wypływa z Waszej kieszeni, to jest koszt związany z kredytem.
W kontekście taniego kredytu warto spojrzeć także na okres kredytowania. W naszym zestawieniu przyjęliśmy założenia kredytowania na 20 lat. A jeżeli ktoś chciałby wziąć kredyt na stosunkowo krótszy okres – 10, 15 lat – to nasze zestawienie diametralnie się zmieni. Inne czynniki wpływają wtedy na ofertę cenową, chociażby koszty początkowe. Jeżeli mówimy o krótkim okresie kredytowania, koszty początkowe mają dużo większe znaczenie. Dlatego w zestawieniu na 30 lat dany bank może być w czołówce, ale w krótszym okresie kredytowania, może w ogóle wypaść z podium 3 baków, które bierzemy pod uwagę.
Jeżeli macie jakąkolwiek wątpliwość, zapraszamy do kontaktu przez formularz kontaktowy.
Porównywanie ofert kredytów hipotecznych
Aby ułatwić Wam porównania z innymi publikowanymi w internecie rankingami kredytów hipotecznych, a także pokazać parametry w miarę możliwości zbliżone do tych, które są najczęściej wybierane na naszym rynku, przygotowujemy ten ranking przy następujących założeniach:
– Kwota kredytu: 300 000 zł
– Okres kredytowania: 30 lat
– Raty: równe
– Wkład własny: 20%
Jeżeli mieliście jednak okazję skorzystać z mojego kursu Kredyt hipoteczny krok po kroku, to znacie z pewnością promowaną przeze mnie regułę 30/20/20. Chciałbym bardzo wyraźnie podkreślić, że reguła jest jak najbardziej aktualna, a to, że pokazuję ranking z kredytami na 30 lat, a dziś nawet dodatkowo pokażę kredyty z wkładem własnym na 10%, w żaden sposób nie oznacza odejścia od tej reguły!!! Cały czas jestem za 30/20/20 ?
Pod poprzednimi artykułami pojawiło się jednak kilka próśb o to, aby pokazać też ranking kredytów hipotecznych z wkładem własnym w wysokości 10%. Dlatego – poza standardowym zestawieniem zawartym w dalszej części artykułu – zaczniemy od prezentacji właśnie takiego rankingu:
Kredyt hipoteczny ze stałym oprocentowaniem – kredyt na 30 lat, LTV 80%
Pobierz
Ranking kredytów hipotecznych – stałe oprocentowanie, 30 lat, ltv 80%, październik 2020.pdf
Kredyt hipoteczny ranking – 4 najtańsze – wkład własny 10%, kredyt na 20 lat
Pamiętajcie proszę, że powyższa tabelka zawiera jedynie podstawowe informacje. Wczytajcie się proszę w szczegóły każdej z ofert, które tradycyjnie znajdziecie w załączonym pliku pdf:
Pobierz
Ranking kredytów hipotecznych – najtańsze, 20 lat, ltv 90%, październik 2020.pdf
O założeniach rankingu przeczytasz więcej tutaj.
Ranking kredytów hipotecznych – najtańsze banki w październiku 2020
W jakim banku najlepiej wziąć kredyt hipoteczny? Nasz ranking powstaje w oparciu o około 63 oferty z 10 banków (kolejność alfabetyczna):
- Alior Bank (6)
- BNP Paribas (3)
- Citi Handlowy (5)
- ING Bank Śląski (13)
- mBank (11)
- Millennium (2)
- Pekao BH (2)
- Pekao S.A. (5)
- PKO BP (5)
- Santander (11)
Gdybyście znaleźli lepsze oferty kredytu hipotecznego (np. w banku, którego nie ma na powyższej liście) – bardzo serdecznie zachęcam, abyście umieszczali te informacje w komentarzach pod dzisiejszym wpisem. Nie promuję żadnego z banków – po prostu staram się Wam pomóc, byście byli zorientowani, jak dziś wygląda rynek kredytów hipotecznych.
Kredyt hipoteczny na 30 lat – najtańsze oferty
Poniższa tabela pokazuje jedynie podsumowanie rankingu, abyś mógł szybko zorientować się w kolejności. Natomiast pod tabelą znajdziesz PLIK PDF z KOMPLETEM INFORMACJI dotyczących każdej z ofert. Dlatego koniecznie pobierz sobie plik pdf i nie poprzestawaj na samej tabeli.
Pobierz
Ranking kredytów hipotecznych – 8 najtańszych, 30 lat, październik 2020.pdf
Kredyt hipoteczny na 20 lat – najtańsze oferty
Pobierz
Ranking kredytów hipotecznych – 8 najtańszych, 20 lat, październik 2020.pdf
Kredyt hipoteczny na 30 lat – najdroższe oferty
Pobierz
Ranking kredytów hipotecznych – 8 najdroższych, 30 lat, październik 2020.pdf
Kredyt hipoteczny na 20 lat – najdroższe oferty
Pobierz
Ranking kredytów hipotecznych – 8 najdroższych, 20 lat, październik 2020.pdf
Skontaktuj się z Sebastianem
poprzedni ranking – wrzesień 2020 | następny ranking – listopad 2020 |
Biorę kredyt na mieszkanie, w którym chce pomieszkać max 4 lata. Później sprzedaż. Czy w tym przypadku korzystniejsza będzie dla mnie niska rata i małe koszty początkowe, czy mam się kierować jak najniższym kosztem całkowitym kredytu na przestrzeni całego okresu spłaty? Proszę, o drobną poradę. Po miesiącu szukania mieszkania mój umysł jest już wyczerpany. Jest to mój pierwszy taki zakup, dlatego niezbyt wiem co robić. Wydaje mi się, że pierwsza opcja jest odpowiednia w tym konkretnym przypadku.
Paweł, jeśli planujesz sprzedać mieszkanie za 4 lata, to powinieneś się skoncentrować na kredycie, którego koszty będą możliwie najniższe w ciągu tych 4 lat, a nie w całym okresie kredytowania.
Część kosztów początkowych bank będzie zobowiązany Ci zwrócić po spłacie kredytu w 4. roku.
Napisz do Sebastiana (formularz w tekście) – on będzie w stanie sprawdzić, która z ofert okaże się najbardziej korzystna przy takich założeniach.
Witam. A jak Pan ocenia nową promocję Credit Agricole? Wczoraj weszła promocja
Pani Mario Credit Agricole wycofał się na chwilę obecną ze współpracy z pośrednikami, dlatego nie jestem w stanie nic powiedzieć w tym temacie.
Dzień dobry,
Panie Marcinie, prosiłbym o symulację z 20% wkładem własnym przy kredycie na 20 lat w zestawieniu najkorzystniejszych ofert. Aktualnie w zestawieniu tym LTV wynosi 77,92%, a nie 80%. Jest to niewielka różnica, ale w kontekście kwoty wkładu stanowi 10tys. zł. Najpewniej wkradł się chochlik i zamiast kwoty 75000 zł, wpisano w program kwotę wkładu w wysokości 85000 zł.
Pozdrawiam serdecznie.
Dzień dobry,
uprzejmie ponawiam prośbę.
Pozdrawiam.
Kolejne zestawienie i znowu tu jestem 🙂 super robota Panowie!
Sam jestem coraz bliżej budowy domu i Wasza wiedza przekazana w sposób zrozumiały dla każdego zdecydowanie pomaga zweryfikować swoje możliwości.
Serdecznie pozdrawiam!
Dzień dobry,
Nie dostałam odpowiedzi na to pytanie pod wpisem z rankingiem z września więc piszę ponownie. Obiło mi się kilka razy o uszy, że w przyszłym roku mają zwiększyć wymagany wkład własny i ten 10% nie będzie już możliwy. Czy faktycznie tak ma być? Planujemy zakup mieszkania, bardzo byśmy chcieli zakupić w tym roku, ale nie będzie to możliwe. Z kolei na wyższy wkład własny nie moglibyśmy sobie pozwolić.
Pozdrawiam,
Magda
Pani Magdo osobiście nic o tym nie wiem. Warto jednak nadmienić ,że wg rekomendacji KNF wymagany wkład własny powinien wynosić 20%. Taka rekomendacja jest już chyba od 2-3 lat. To, że w tej chwili banki dają taką możliwość tj. kredyt z 10% wkładem to wynika tylko i wyłącznie z ich polityki kredytowej, którą mogą zmienić w każdym momencie tak samo szybko jak to było w marcu gdzie w związku z COVID 19 banki wprowadziły ograniczenia tego parametru np. ING z LTV 80% na LTV70%, PKO BP z LTV90% na 80%.
Marcinie, w Rankingu Kont Oszczędnościowych masz nieaktualną informację o koncie w ING. Bank zaprzecza istnieniu takiego oprocentowania 🙁
Sprawdzę z Michałem z LiveSmarter (autor rankingu). Dziękuję za informację (może to jakaś promocja dla nowych klientów?)
Dobry wieczór,
czy powyższe rankingi dotyczą oprocentowania stałego na okres 5 lat , czy oprocentowanie zmienne?
W załączonych PDF-ach znajdziesz oddzielne zestawienie 3 banków zawierających oferty tylko ze stałym oprocentowaniem oraz oddzielny PDF z ofertami z oprocentowaniem zmiennym.
ING Lekka Rata – jest do 11/10 włącznie.
Czy jest to możliwe, że ta oferta zostanie przedłużona?
Aleksander 11 października włącznie musi zostać wygenerowany formularz informacyjny co stanowi potwierdzenie zablokowania dla ciebie warunków cenowych. Od tego czasu masz jeszcze 14 dni na skompletowanie dokumentów. Proszę weź pod uwagę, że oferta cieszy się dużym zainteresowaniem i nie odkładaj tego na ostatni moment. Jeśli chodzi o przedłużenie tej oferty to jeszcze nie ma oficjalnej komunikacji w tej sprawie.
Cześć,
Możcie przygotować Ranking Eko Kredytów z wkładem 20 procent?
Pozdrawiam
Dzień dobry,
Jeśli to możliwe prosiłabym o informację, które z banków oferują możliwość wcześniejszych nadpłat bez pobierania dodatkowej marży? Planuję wziąć 80000, może 100000 kredytu na cele remontowe mieszkaniu, które planuję kupić. Okres spłaty mniej więcej 10 lat.
Który bank byłby najlepszym wyborem przy takiej wysokości kredyty, przy czym mieszkanie ma kosztować ok 250000zł.
W zestawieniu “Kredyt hipoteczny na 20 lat – najtańsze oferty” przy Pekao SA (poz 6) wkradł się chyba błąd. Zamiast 83 627zł powinno być wg mnie 89 627zł. Analogicznie, również wartość oprocentowania rzeczywistego (RRSO) w zestawieniu w pdf nie wynosi 2,59% .
No i mamy nową ofertę kredytu hipotecznego w ING Banku.
Oferty zaczynają się robić coraz atrakcyjniejsze.
Ciekawe ile jeszcze utrzyma swoją ofertę CitiBank (już długo pozostaje niezmienna).
Arturze, a możesz przedstawić tę nową ofertę kredytu hipotecznego w ING Banku?
Jakie banki oferują obecnie kredyty hipoteczne na umowę zlecenie?
nie ma juz takich bankow. zmien prace.
Czy wykład własny może być traktowany jako blokada środków IKE maklerskiego ? Jeżeli tak to jakie są warunki do takiej operacji. Nie chciałbym wypłacać środków z niego ,a rozglądam się za mieszkaniem na wynajem 🙂
Dziś byłem w 3 bankach i dzwoniłem do kilku. IKE jako wkład własny jest chyba jak Yeti – wielu słyszało, nikt nie widział. W żadnym z banków nie słyszeli o czymś takim, może w Wawie albo innych dużych miastach są takie przypadki. Byłem nawet w PKO BP, gdzie mamy IKE Obligacje – powiedzieli, że wkład własny przy kupnie domu (to nas interesuje) musi być wniesiony przez nas gotówką lub przelewem zbywcy przed podpisaniem aktu, o żadnej blokadzie IKE pod wkład nikt nie słyszał.
Kilka miesięcy temu, w komentarzach pod jednym z wcześniejszych rankingów, była informacja, że tylko BOŚ daję taką możliwość.
Duża dawka bardzo profesjonalnej wiedzy! Przede mną wybór, w którym banku zaciągnąć kredyt, a ten ranking na pewno pomoże w tej decyzji. Dziękuję bardzo za to zestawienie.
Dzień dobry. A ja mam pytanie trochę z innej beczki. Jesteśmy w trakcie ubiegania się o kredyt (aktualnie w 3 bankach). Mamy doradcę z polecenia 2 znajomych (niestety na tą stronę trafiliśmy za późno).
Niestety mamy wrażenie, że informacje przekazywane nam przez doradcę oraz postępowanie doradcy nie do końca jest fair. I nie wiemy czym to jest spowodowane, ale osobiście jako kredytobiorcy nic nie możemy w żadnym z banków się dowiedzieć, wszystko jedynie przez doradcę.
Co w takiej sytuacji można zrobić, i czy w ogóle coś?
Mamy wrażenie i wiele sytuacji złożyło się na to, że doradca jest nastawiony na jeden konkretny bank X i za wszelką cenę jakby chciał nam go “wcisnąć” (począwszy od tego, że o ww.banku X od początku naszej współpracy nie było rozmów itd., dopiero przy przygotowywaniu dokumentów do trzech wybranych banków nagle ten jeden bank X wpadł tak nagle jako super alternatywa).
Czy jest jakiś jednak sposób, żeby sprawdzić przekazywane przez doradcę informacje? Czy może można “wycofać” się że współpracy, czy to wiąże się z rezygnacją z już złożonych wniosków (przyznane są decyzje wstepne, a w jednym nadal trwa analiza…) I rozpoczęciem składania ?wniosków od nowa?
Najbardziej klasyczny przykład – polecanie mbanku i bnp przy pomijaniu Citi i bos. U mnie byla to roznica 45tys, z tego wiekszosc w pierwszych latach. Sprawdzajcie doradców, bo nawet oni mogą coś pominąć.
Co więcej, dalej nie wyobrażam sobie działania bez doradcy jak juz doszliśmy do dobrej oferty 😉
Cześć!
Panowie już nie długo początek miesiąca więc z niecierpliwością czekam na Wasz cykl o kredytach hipotecznych.
Coraz częściej zastanawiam się nad takim zobowiązaniem i najbardziej interesuje mnie jak wygląda średnia różnica w kosztach pomiędzy LTV 80 a LTV 90 , może będziecie mieli kiedyś w planach chwilę o tym opowiedzieć? 🙂
Aktualnie ciekawą ofertę z niższym LTV (aktualne min. 85%) ma Pekao SA, stosuje podwyższoną marżę o 0,2% w okresie w którym LTV>80%, a nie tak jak inne banki przez cały okres kredytu (zazwyczaj + 0,5 1,0 %),
Chyba najlepsza oferta z 15% wkładem własnych dla tych, którzy szukają jakieś alternatywy w porównaniu z 10% wkładem własnym.