Ranking kredytów hipotecznych wrzesień 2020

32

Który kredyt hipoteczny jest najlepszy we wrześniu 2020? Sprawdź, w których bankach kredyty są najtańsze, a w których najdroższe. Oto rzetelny ranking kredytów hipotecznych, zawierający szczegółowy wykaz najważniejszych parametrów. Pobierz plik PDF z zestawieniem najlepszych ofert oraz informacjami na temat wymagań banków oferujących najbardziej opłacalne kredyty hipoteczne. Oto ranking kredytów hipotecznych wrzesień 2020.

Aktualny ranking kredytów hipotecznych znajdziesz TUTAJ.

Każdy pierwszy roboczy dzień miesiąca to już niemal rytuał: Sebastian Bilski zbiera i przesyła do mnie najnowsze dane dotyczące aktualnych ofert kredytów hipotecznych, omawiamy sobie najważniejsze zmiany i najbardziej atrakcyjne oferty, o 11:00 nagrywamy film, a wieczorem publikujemy na blogu nasz ranking kredytów hipotecznych.

Co miesiąc tysiące klientów korzystają z naszego rankingu, a zespół Sebastiana skutecznie pomaga kilkudziesięciu osobom w zdobyciu taniego finansowania na tanie lokum. Dlatego konsekwentnie będziemy dla Was pracować dalej! Co w tym miesiącu?

W poniższym filmie dopytuję Sebastiana o najważniejsze zmiany na rynku i podstawowe parametry najlepszych ofert, a kompletny ranking, wraz z plikami pdf do pobrania – tradycyjnie znajdziecie w dalszej części wpisu.

Jeżeli chcesz pominąć część opisową, kliknij po prostu w poniższy link, aby przewinąć stronę bezpośrednio do rankingu kredytów hipotecznych:
» Ranking kredytów hipotecznych wrzesień 2020

Jeśli znasz już ranking i chcesz skontaktować się z ekspertem kredytowym – Sebastianem:
» Przewiń do formularza kontaktowego

W dzisiejszym artykule znajdziecie m.in. takie informacje:

– Ranking kredytów hipotecznych z wkładem własnym 10%
– Ranking kredytów hipotecznych z wkładem własnym 20%
– Wyjaśnienie, dlaczego Twój osobisty ranking kredytów hipotecznych może być nieco inny

Jak wyglądała Twoja praca z kredytami hipotecznymi w sierpniu?

Sierpień był dla mnie bardzo intensywny. Wiele zapytań, wielu klientów ciekawych jak wygląda rynek kredytów hipotecznych. Klienci często kontaktowali się ze mną pytając o informacje znalezione w internecie – myślę, że 1 września to dobry moment na to, żeby usystematyzować i podsumować sytuację na rynku.  

Jaki trzeba mieć obecnie minimalny wkład własny?

Jeżeli chodzi o wkład własny, na chwilę obecną 4 banki oferują kredyt hipoteczny przy 10-procentowym wkładzie własnym. Jeżeli wkład zwiększymy do 15%, dojdzie nam jeszcze jeden bank. 30-procentowy wkład własny nadal utrzymuje bank ING Bank Śląski. To właśnie w kontekście tego banku jest najwięcej niedomówień. Klienci słyszą o konieczności 30-procentowego wkładu własnego i myślą, że dotyczy to wszystkich banków. Banki, które wymagają 10-procentowego wkładu własnego to: Alior, mBank, Millenium i Santander. Oczywiście każdy z tych banków ma w ramach wkładu własnego swoje własne ograniczenia (w zależności np. od lokalizacji).  Ale co do zasady, te 4 banki można brać pod uwagę przy minimalnym wkładzie własnym 10%. 

Jednocześnie warto zaznaczyć, że ze względu na koszty rekomendujemy zaciąganie kredytu hipotecznego przy przynajmniej 20-procentowym wkładzie własnym. Czy możesz powiedzieć kilka słów na temat dodatkowych kosztów przy wkładzie własnym 10%? 

Zasadnicza różnica jest tutaj w marży banku. Banki odeszły już od ubezpieczeń niskiego wkładu własnego, ponieważ temat ten budził wiele kontrowersji. Dlatego banki nie stosują takiego ubezpieczenia, ale cena kredytu z 10-procentowym wkładem własnym jest znacząco wyższa i znajduje odzwierciedlenie w oprocentowaniu. Co ciekawe, w starym modelu, czyli tym z ubezpieczeniem niskiego wkładu, klient płacił to ubezpieczenie do momentu spłacenia kapitału poniżej 80% wartości nieruchomości. Obecnie, przy zaciąganiu kredytu z 10-procentowym wkładem własnym wyższa marża obowiązuje w całym okresie kredytowania. Koszty odsetkowe będą zatem znacząco wyższe. 

Dochody z jakich źródeł są w tej chwili akceptowane przez banki? Czy konieczna jest umowa na czas nieokreślony?

Jeżeli chodzi o źródła dochodów, mamy do czynienia z trzema grupami klientów. 

Mamy klientów prowadzących własną działalność gospodarczą. Część banków do niedawna blokowała możliwość otrzymania kredytu przy takim źródle dochodów. W tej chwili mamy do czynienia z liberalizacją przepisów w tym zakresie. Nawet ING Bank Śląski, najbardziej restrykcyjny z banków, w tej chwili akceptuje działalność gospodarczą, za wyjątkiem działalności z następujących branż: gastronomii, kultury i rozrywki, turystyki i zakwaterowania. Santander Bank klasyfikuje po numerze PKD (Polska Klasyfikacja Działalności), czy dany rodzaj działalności może być u nich finansowany. mBank ma natomiast swoją własną listę branż wyłączonych z finansowania. Generalnie wszystkie banki wykluczają branże, które najbardziej ucierpiały w wyniku pandemii koronawirusa. Co ciekawe, na czarnej liście jest także branża kosmiczna. Także osoby pracujące w ramach projektu SpaceX mogą mieć problem z zaciągnięciem kredytu hipotecznego. 

Druga grupa klientów to klienci zatrudnieni w oparciu o umowę o pracę. Najbardziej pożądaną grupą klientów przez banki są osoby posiadające umowy o pracę na czas nieokreślony. Niektóre banki – np. Santander nie akceptują umów o pracę na czas określony. Większość banków jednak nie robi takich problemów. Mogą jednak wystąpić wymagania co do czasu trwania takiej umowy. I tak ING Bank Śląski wymaga, aby taka umowa obowiązywała przynajmniej na rok do przodu od dnia ubiegania się o kredyt. W PKO BP, Millenium i mBanku wymagane jest pół roku. 

Umowa zlecenie i umowa o dzieło – tutaj dużo zależy od banku. mBank i kilka innych banków od niedawna zaczęło akceptować te źródła dochodu.

A jak długo rozpatrywane są wnioski? Jak szybko można uzyskać kredyt hipoteczny?

To jest dobre pytanie, na które ciężko odpowiedzieć. Zaryzykowałbym stwierdzenie, że jest grupa banków mających bardzo długi okres rozpatrywania wniosków. Nawet ponad 2 miesiące. Na czele peletonu jest Millenium Bank,  BNP Paribas, Citi Handlowy i Alior Bank. Natomiast banki w których proces kredytowy jest dużo szybszy to ING Bank Śląski i PKO BP. To banki w których najszybciej można uzyskać decyzję kredytową. 

Przyczyną tego rozróżnienia jest cena i podejście banku. Millenium Bank znajduje się w grupie instytucji  akceptujących 10-procentowy wkład własny, ma także zerową prowizję za udzielenie kredytu. Tymi korzyściami dla klienta bank „strzelił sobie w kolano”, ponieważ nie jest w stanie rozpatrzyć ilości wniosków, które do niego napływają. Szczególnie w okresie wakacyjnym i w sytuacji związanej z pandemią. W tym banku nie da się niczego przyspieszyć, dlatego klienci myślący poważnie o tym banku powinni uzbroić się w cierpliwość.

Porównywanie ofert kredytów hipotecznych

Aby ułatwić Wam porównania z innymi publikowanymi w internecie rankingami kredytów hipotecznych, a także pokazać parametry w miarę możliwości zbliżone do tych, które są najczęściej wybierane na naszym rynku, przygotowujemy ten ranking przy następujących założeniach:

– Kwota kredytu: 300 000 zł
– Okres kredytowania: 30 lat
– Raty: równe
– Wkład własny: 20%

Jeżeli mieliście jednak okazję skorzystać z mojego kursu Kredyt hipoteczny krok po kroku, to znacie z pewnością promowaną przeze mnie regułę 30/20/20. Chciałbym bardzo wyraźnie podkreślić, że reguła jest jak najbardziej aktualna, a to, że pokazuję ranking z kredytami na 30 lat, a dziś nawet dodatkowo pokażę kredyty z wkładem własnym na 10%, w żaden sposób nie oznacza odejścia od tej reguły!!! Cały czas jestem za 30/20/20 ?

Pod poprzednimi artykułami pojawiło się jednak kilka próśb o to, aby pokazać też ranking kredytów hipotecznych z wkładem własnym w wysokości 10%. Dlatego – poza standardowym zestawieniem zawartym w dalszej części artykułu – zaczniemy od prezentacji właśnie takiego rankingu:

Kredyt hipoteczny ze stałym oprocentowaniem – kredyt na 30 lat, LTV 70%

Ikona - najtańszy kredyt hipoteczny - oprocentowanie stałe

Pobierz
Ranking kredytów hipotecznych – stałe oprocentowanie, 30 lat, ltv 70%, wrzesień 2020.pdf

Kredyt hipoteczny ranking – 4 najtańsze – wkład własny 10%, kredyt na 30 lat

Kredyt hipoteczny w którym banku wrzesień 2020 LTV 90% 30 lat

Pamiętajcie proszę, że powyższa tabelka zawiera jedynie podstawowe informacje. Wczytajcie się proszę w szczegóły każdej z ofert, które tradycyjnie znajdziecie w załączonym pliku pdf:

Ikona - najtańszy kredyt hipoteczny kalkulator

Pobierz
Ranking kredytów hipotecznych – najtańsze, 30 lat, ltv 90%, wrzesień 2020.pdf

O założeniach rankingu przeczytasz więcej tutaj.

Ranking kredytów hipotecznych – 8 najtańszych banków we wrześniu 2020

W jakim banku najlepiej wziąć kredyt hipoteczny? Nasz ranking powstaje w oparciu o około 47 ofert z 9 banków (kolejność alfabetyczna):

Gdybyście znaleźli lepsze oferty kredytu hipotecznego (np. w banku, którego nie ma na powyższej liście) – bardzo serdecznie zachęcam, abyście umieszczali te informacje w komentarzach pod dzisiejszym wpisem. Nie promuję żadnego z banków – po prostu staram się Wam pomóc, byście byli zorientowani, jak dziś wygląda rynek kredytów hipotecznych.

Kredyt hipoteczny na 30 lat – najtańsze oferty

Poniższa tabela pokazuje jedynie podsumowanie rankingu, abyś mógł szybko zorientować się w kolejności. Natomiast pod tabelą znajdziesz PLIK PDF z KOMPLETEM INFORMACJI dotyczących każdej z ofert. Dlatego koniecznie pobierz sobie plik pdf i nie poprzestawaj na samej tabeli.

8 najtańszych ofert kredytu hipotecznego na 30 lat we wrześniu 2020 r.

Ikona pobierz zestawienie kredytów hipotecznychPobierz
Ranking kredytów hipotecznych – 8 najtańszych, 30 lat, wrzesień 2020.pdf

Kredyt hipoteczny na 20 lat – najtańsze oferty

Najkorzystniejszy kredyt hipoteczny na 20 lat 8 najtańszych ofert we Wrześniu 2020 r.

Ikona pobierz zestawieniePobierz
Ranking kredytów hipotecznych – 8 najtańszych, 20 lat, wrzesień 2020.pdf

Kredyt hipoteczny na 30 lat – najdroższe oferty

8 najdroższych ofert kredytu hipotecznego na 30 lat w Wrześniu 2020 r.

Ikona pobierz zestawieniePobierz
Ranking kredytów hipotecznych – 8 najdroższych, 30 lat, wrzesień 2020.pdf

Kredyt hipoteczny na 20 lat – najdroższe oferty

Kredyt mieszkaniowy na 20 lat 8 najdroższych ofert we Wrześniu 2020 r.

Ikona pobierz zestawieniePobierz
Ranking kredytów hipotecznych – 8 najdroższych, 20 lat, wrzesień 2020.pdf

Skontaktuj się z Sebastianem

 

poprzedni ranking – sierpień 2020 następny ranking – październik 2020

 

Jeżeli podobał Ci się ten artykuł, może zainteresuje Cię moja książka o inwestowaniu – „Finansowa Forteca”. W podobny sposób jak tutaj na blogu- prosto i merytorycznie – tłumaczę w niej, jak inwestować skutecznie i mieć święty spokój. Szczegóły poznasz TUTAJ.

PODOBAJĄ CI SIĘ ARTYKUŁY NA BLOGU?

Dołącz do ponad 45 513 osób, które otrzymują newsletter i korzystają z przygotowanych przeze mnie bezpłatnych narzędzi pomagających w skutecznym dbaniu o finanse.
KLIKNIJ W PONIŻSZY PRZYCISK.

PLANUJESZ ZACIĄGNĄĆ KREDYT HIPOTECZNY
I NIE WIESZ OD CZEGO ZACZĄĆ?

To zupełnie naturalne. Kredyt hipoteczny to ogromne zobowiązanie, które przygniata przez kilkadziesiąt lat. W dodatku mnóstwo osób bardzo za niego przepłaca. Przygotowałem kurs Kredyt Hipoteczny Krok po Kroku, aby uzbroić Cię w niezbędną wiedzę i dać narzędzia do wygodnego podjęcia najlepszych dla Ciebie decyzji. Chcę Ci pomóc w znalezieniu kredytu hipotecznego, który:

✅ w bezpieczny sposób pomoże Ci zrealizować marzenie o własnym mieszkaniu czy domu,
✅ nie obciąży nadmiernie budżetu Twojej rodziny,
✅ będzie Cię kosztował tak mało, jak to tylko możliwe,
✅ szybko przestanie być Twoim zobowiązaniem, bo sprawnie go spłacisz.

Powiadom
Powiadom o
guest
32 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze