FBO 016: Jak pomagać innym w sposób mądry i skuteczny?

14

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, a to zwykle jest okres, kiedy jesteśmy bardziej otwarci, bardziej współczujący, bardziej wrażliwi na los innych ludzi. Znacznie chętniej angażujemy się w akcje charytatywne i szukamy sposobów na zrobienie czegoś dobrego. Od lat biorę udział różnych formach takiej działalności, jednak od pewnego czasu coraz bardziej dręczyło mnie pytanie: Czy moja pomoc faktycznie poprawia sytuację osoby, której pomagam?

Odpowiedzi na to pytanie postanowiłem poszukać w rozmowie z osobą, która jak mało kto w naszym kraju zna się na mądrym i skutecznym niesieniu pomocy. Moim gościem w podcaście jest dzisiaj ks. Jacek Stryczek – pomysłodawca, współzałożyciel i prezes Stowarzyszenia WIOSNA, prowadzącego tak świetne projekty, jak Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości.

Prowadzę blog finansowy, więc bardzo lubię konkretne liczby. Rzućcie tylko okiem na kilka z nich:

19 580 – potrzebujących rodzin otrzymało mądrą pomoc w XIV edycji Szlachetnej Paczki, to aż 76 746 osób starszych, samotnych, a także  rodzin wielodzietnych, do których dotarła Paczka.

41 236 824 zł – to ogólna wartość przekazanej pomocy w tym roku

1 000 000 – niemal tyle osób zjednoczyła Paczka w 2014 roku. Wśród nich są osoby, które połączył projekt, a także ci, którzy pomogli zorganizować tę edycję, osoby, które pracowały w magazynach i pomagały w transporcie paczek, a także pracownicy partnerskich firm.

Posłuchajcie, co ma do powiedzenia na temat mądrego pomagania człowiek, który robi to bardzo skutecznie od ponad 15 lat.

 

W dzisiejszym odcinku usłyszysz:

 • Jak mądrze i skutecznie pomagać?
 • Czy można pomagać głupio?
 • Które systemy pomocy są nieefektywne?
 • Czy jest mentalność wędkarza?
 • Z jakimi problemami musi się zmierzyć Szlachetna Paczka?
 • Dlaczego niektóre osoby potrzebują impulsu do działa?
 • Co trzeba zrobić, aby otrzymać Szlachetną Paczkę?
 • Jak wygląda przygotowanie wolontariusza?
 • Od czego zaczęła się Szlachetna Paczka?
 • Na czym polega idea filantropii?
 • Kim jest pogromca biedy?

 

Strony, osoby i tematy wymienione w podcaście:

 

Skąd pobrać podcast?

Dzisiejszy odcinek znajdziesz na dole tego wpisu, zaś w ciągu kilku godzin po publikacji na blogu podcast będzie również dostępny:

za pośrednictwem iTunes

za pośrednictwem aplikacji Stitcher

poprzez RSS

Możesz również pobrać plik mp3 z bezpośredniego linku(prawy przycisk + zapisz jako)

 

A jeśli wolisz poczytać, to tutaj znajdziesz spisaną treść dzisiejszego odcinka podcastu:

 

Pobierz spisaną treść FBO 016: Jak pomagać innym w sposób mądry i skuteczny?

 

Mam nadzieję, że lubisz od czasu do czasu posłuchać sobie tych moich podcastów. Jeśli tak jest, to będę Ci bardzo wdzięczny za poświęcenie 30 sekund aby ocenić mój podcast w aplikacji iTunes. Dla Ciebie to krótka chwila, a dla mnie ogromna pomoc w dotarciu do szerszego grona odbiorców. Bardzo serdecznie Ci za to dziękuję.

 

Oceń podcast w iTunes

Podobne artykuły:

Jeżeli podobał Ci się ten artykuł, może zainteresuje Cię moja książka o inwestowaniu – „Finansowa Forteca”. W podobny sposób jak tutaj na blogu- prosto i merytorycznie – tłumaczę w niej, jak inwestować skutecznie i mieć święty spokój. Szczegóły poznasz TUTAJ.

PODOBAJĄ CI SIĘ ARTYKUŁY NA BLOGU?

Dołącz do ponad 45 513 osób, które otrzymują newsletter i korzystają z przygotowanych przeze mnie bezpłatnych narzędzi pomagających w skutecznym dbaniu o finanse.
KLIKNIJ W PONIŻSZY PRZYCISK.

PLANUJESZ ZACIĄGNĄĆ KREDYT HIPOTECZNY
I NIE WIESZ OD CZEGO ZACZĄĆ?

To zupełnie naturalne. Kredyt hipoteczny to ogromne zobowiązanie, które przygniata przez kilkadziesiąt lat. W dodatku mnóstwo osób bardzo za niego przepłaca. Przygotowałem kurs Kredyt Hipoteczny Krok po Kroku, aby uzbroić Cię w niezbędną wiedzę i dać narzędzia do wygodnego podjęcia najlepszych dla Ciebie decyzji. Chcę Ci pomóc w znalezieniu kredytu hipotecznego, który:

✅ w bezpieczny sposób pomoże Ci zrealizować marzenie o własnym mieszkaniu czy domu,
✅ nie obciąży nadmiernie budżetu Twojej rodziny,
✅ będzie Cię kosztował tak mało, jak to tylko możliwe,
✅ szybko przestanie być Twoim zobowiązaniem, bo sprawnie go spłacisz.

Powiadom
Powiadom o
guest
14 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze