Ranking kredytów hipotecznych grudzień 2019

Ranking kredytów hipotecznych grudzień 2019

25

Który kredyt hipoteczny jest najlepszy w grudniu 2019? Sprawdź, w których bankach kredyty są najtańsze, a w których najdroższe. Oto rzetelny ranking kredytów hipotecznych, zawierający szczegółowy wykaz najważniejszych parametrów.

Poza samym rankingiem dzisiaj zamieszczamy odpowiedź na często pojawiające się pytanie, z którym zwracają się do nas osoby ubiegające się o kredyt hipoteczny: “Jak długo płaci się ubezpieczenie pomostowe?”.

Jeżeli chcesz pominąć część opisową, kliknij po prostu w poniższy link, aby przewinąć stronę bezpośrednio do rankingu kredytów hipotecznych:
» Ranking kredytów hipotecznych grudzień 2019

Możesz też przejść do najnowszego rankingu:
» Przejdź do najnowszego rankingu kredytów hipotecznych

Jak długo płaci się ubezpieczenie pomostowe?

Planujemy kupić mieszkanie na rynku pierwotnym, które oddane będzie w listopadzie 2019 a przeniesienie własności będzie pewnie około kwietnia 2020. Kredyt będziemy brać lada chwila. Do kiedy będziemy płacić to ubezpieczenie pomostowe?

Ubezpieczenie pomostowe płaci się do momentu wpisu hipoteki w księdze wieczystej, a mówiąc dokładniej – do momentu poinformowania banku o dokonanym przez sąd wieczystoksięgowy wpisie hipoteki w księdze wieczystej (hipoteka jest formą zabezpieczenia banku, ujawniona jest w dziale IV księgi wieczystej lokalu).

W przypadku rynku pierwotnego (mieszkanie w budowie) może to być okres nawet kilkunastu miesięcy, ponieważ najpierw budynek musi zostać ukończony i odebrany, następnie musi otrzymać pozwolenie na użytkowanie, potem sąd utworzy księgę wieczystą dla całego budynku i poszczególnych lokali.Wszystko zależy zatem od tego, na jakim etapie budowy zaciągasz kredyt hipoteczny.

Wpis hipoteki w księdze wieczystej może być dokonany dopiero po zawarciu ostatecznego i od tego momentu należy doliczyć jeszcze kilka miesięcy. Zwykle 3-6 miesięcy wystarczy, choć zależy to od konkretnego regiony (sądy wieczystoksięgowe w różnych miejscowościach działają w różnym tempie). .
Jeśli założymy, że kredyt uruchomisz teraz (grudzień 2020), akt notarialny podpiszesz zgodnie z planem w kwietniu 2020, a sąd będzie potrzebował 6 miesięcy na fizyczny wpis hipoteki w księdze wieczystej, to ubezpieczenie pomostowe będziesz płacić do października 2020 r.
Ubezpieczenie pomostowe płaci się w postaci podwyższonej marży banku, doliczonej do oprocentowania kredytu. Rozbieżności między wysokością tego ubezpieczenia są spore i wynoszą od 0,05% do nawet 2,5% – w zależności od banku.

O założeniach rankingu przeczytasz więcej tutaj. A teraz już czas na nasz ranking:

Ranking kredytów hipotecznych – 8 najtańszych banków w grudniu 2019

W jakim banku najlepiej wziąć kredyt hipoteczny? Nasz ranking powstaje w oparciu o około 61 ofert z 14 banków (kolejność alfabetyczna):

 1. Alior Bank (5)
 2. Bank BPS (1)
 3. BNP Paribas (2)
 4. BOŚ (2)
 5. Citi Handlowy (5)
 6. Credit Agricole (4)
 7. ING Bank Śląski (13)
 8. mBank (11)
 9. Millenium (2)
 10. Pekao BH (2)
 11. Pekao S.A. (4)
 12. PKO BP (4)
 13. Pocztowy (2)
 14. Santander (4)

Gdybyście znaleźli lepsze oferty kredytu hipotecznego (np. w banku, którego nie ma na powyższej liście) – bardzo serdecznie zachęcam, abyście umieszczali te informacje w komentarzach pod dzisiejszym wpisem. Nie promuję żadnego z banków – po prostu staram się Wam pomóc, byście byli zorientowani, jak dziś wygląda rynek kredytów hipotecznych.

Kredyt hipoteczny na 30 lat – najtańsze oferty

Poniższa tabela pokazuje jedynie podsumowanie rankingu, abyś mógł szybko zorientować się w kolejności. Natomiast pod tabelą znajdziesz PLIK PDF z KOMPLETEM INFORMACJI dotyczących każdej z ofert. Dlatego koniecznie pobierz sobie plik pdf i nie poprzestawaj na samej tabeli.

8 najtańszych ofert kredytu hipotecznego na 30 lat w grudniu 2019 r.

Ikona pobierz zestawienie kredytów hipotecznychPobierz
Ranking kredytów hipotecznych – 8 najtańszych, 30 lat, grudzień 2019.pdf

Kredyt hipoteczny na 20 lat – najtańsze oferty

Najkorzystniejszy kredyt hipoteczny na 20 lat 8 najtańszych ofert w Grudniu 2019 r.

Ikona pobierz zestawienie

Pobierz
Ranking kredytów hipotecznych – 8 najtańszych, 20 lat, grudzień 2019.pdf

Kredyt hipoteczny na 30 lat – najdroższe oferty

8 najdroższych ofert kredytu hipotecznego na 30 lat w Grudniu 2019 r.

Ikona pobierz zestawienie

Pobierz
Ranking kredytów hipotecznych – 8 najdroższych, 30 lat, grudzień 2019.pdf

Kredyt hipoteczny na 20 lat – najdroższe oferty

Kredyt mieszkaniowy na 20 lat 8 najdroższych ofert w Grudniu 2019 r.

Ikona pobierz zestawienie

Pobierz
Ranking kredytów hipotecznych – 8 najdroższych, 20 lat, grudzień 2019.pdf

Skontaktuj się z Sebastianem

 

poprzedni ranking – listopad 2019 następny ranking – styczeń 2020

 

Jeżeli podobał Ci się ten artykuł, może zainteresuje Cię moja książka o inwestowaniu – „Finansowa Forteca”. W podobny sposób jak tutaj na blogu- prosto i merytorycznie – tłumaczę w niej, jak inwestować skutecznie i mieć święty spokój. Szczegóły poznasz TUTAJ.

PODOBAJĄ CI SIĘ ARTYKUŁY NA BLOGU?

Dołącz do ponad 45 513 osób, które otrzymują newsletter i korzystają z przygotowanych przeze mnie bezpłatnych narzędzi pomagających w skutecznym dbaniu o finanse.
KLIKNIJ W PONIŻSZY PRZYCISK.

PLANUJESZ ZACIĄGNĄĆ KREDYT HIPOTECZNY
I NIE WIESZ OD CZEGO ZACZĄĆ?

To zupełnie naturalne. Kredyt hipoteczny to ogromne zobowiązanie, które przygniata przez kilkadziesiąt lat. W dodatku mnóstwo osób bardzo za niego przepłaca. Przygotowałem kurs Kredyt Hipoteczny Krok po Kroku, aby uzbroić Cię w niezbędną wiedzę i dać narzędzia do wygodnego podjęcia najlepszych dla Ciebie decyzji. Chcę Ci pomóc w znalezieniu kredytu hipotecznego, który:

✅ w bezpieczny sposób pomoże Ci zrealizować marzenie o własnym mieszkaniu czy domu,
✅ nie obciąży nadmiernie budżetu Twojej rodziny,
✅ będzie Cię kosztował tak mało, jak to tylko możliwe,
✅ szybko przestanie być Twoim zobowiązaniem, bo sprawnie go spłacisz.

Powiadom
Powiadom o
guest
25 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze