Ranking kredytów hipotecznych – luty 2019 - mężczyzna sprawdza ranking na tablecie

Ranking kredytów hipotecznych – luty 2019

35

Jaki powinien być ranking kredytów hipotecznych? Przejrzysty, wygodny, praktyczny, obiektywny, pełen informacji, oszczędzający czas i pomagający zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy. Dokładnie takie wymagania postawiliśmy sobie z Sebastianem Bilskim, przystępując do pracy nad rankingami kredytów hipotecznych. To było siedem miesięcy temu i od tego czasu strona z rankingiem została odwiedzona ponad 75 685 razy. Z największą przyjemnością prezentuję Ci najświeższe dane na temat najnowszych ofert kredytów hipotecznych z 16 banków.

Zapoznaj się z aktualnym rankingiem kredytów hipotecznych

Różnice w kosztach kredytów hipotecznych oferowanych przez różne banki są ogromne, a do tego zmieniają się wraz ze strategią banków. Promocje w jednych bankach się kończą, a w innych zaczynają. Odwiedzenie każdego z nich zajęłoby mnóstwo czasu, zaś ograniczenie się tylko do kilku banków może oznaczać, że za swój kredyt hipoteczny przepłacasz od kilkudziesięciu do nawet kilkuset tysięcy złotych.

W naszym rankingu kredytów hipotecznych znajdziesz tradycyjnie zestawienie ofert z 16 banków. W plikach PDF, które możesz sobie pobrać, czekają na Ciebie również szczegółowe informacje na temat każdej oferty. Ranking przedstawia wyliczenia dla „standardowej sytuacji” (dokładny opis poniżej), możesz jednak otrzymać indywidualne zestawienie dla Twojej konkretnej sytuacji. Wystarczy, że skorzystasz z formularza kontaktowego.

Oferty znajdziesz w drugiej części artykułu, a dziś jeszcze kilka ciekawostek na temat rynku mieszkań i kredytów hipotecznych.

Na jakie mieszkania stać Polaków?

Czytając różne raporty na temat rynku kredytów hipotecznych oraz sytuacji na rynku nieruchomości, spotykam się często z różnymi przeliczeniami. Zazwyczaj uwzględnia się w nich „średnią krajową” oraz ceny mieszkań, a następnie wyciąga wnioski na temat tego, na co stać „przeciętnego Polaka”. Problem w tym, że trudno znaleźć tego przeciętnego Polaka, bo sytuacja bardzo się różni – chociażby ze względu na region Polski.

Zrobiłem więc mały eksperyment. Sprawdziłem, ile wynosi mediana wynagrodzeń w różnych miastach, porównałem to z cenami transakcyjnymi mieszkań i poszukałem odpowiedzi na dwa pytania:

 1. Ile metrów kwadratowych mieszkania można kupić za całoroczne wynagrodzenie w poszczególnych miejscowościach?
 2. Ile lat trzeba pracować, aby kupić sobie 50-metrowe mieszkanie?

I z tych obliczeń powstała taka tabelka:

Tabela pokazująca ile metrów można kupić za roczną pensję oraz ile lat trzeba pracować na 50-metrowe mieszkanie w Polsce.

Biorąc pod uwagę medianę wynagrodzeń oraz średnią cenę transakcyjną mieszkań, policzyłem, że Warszawiak za swoje roczne zarobki może kupić tylko 4,9 m2 mieszkania, ale już mieszkaniec Aglomeracji Katowickiej – 10,1 m2. Przy obecnych zarobkach Warszawiak musi pracować na 50-metrowe mieszkanie przez 10 lat, podobnie jak mieszkaniec Gdańska. Mieszkańcy Poznania i Wrocławia około 9 lat, a Katowiczanin już tylko 4,8 roku.

Jak zatem widać, wiele zależy od geografii. Czy z Twoich obserwacji wynika coś podobnego? Daj znać w komentarzu.

A teraz już czas na najnowszy ranking kredytów hipotecznych. O założeniach rankingu przeczytasz więcej tutaj.

Ranking kredytów hipotecznych – 8 najtańszych banków w lutym 2019

W jakim banku najlepiej wziąć kredyt hipoteczny? Nasz ranking powstaje w oparciu o około 65 ofert z 16 banków:

 1. Alior Bank
 2. BGŻ BNP Paribas
 3. BOŚ Bank
 4. Citi Handlowy
 5. Credit Agricole
 6. Deutsche Bank
 7. Eurobank
 8. ING Bank Śląski
 9.  mBank
 10.  Millennium
 11.  Pekao S.A.
 12.  Pekao BH
 13.  PKO BP
 14.  Pocztowy
 15.  Raiffeisen
 16.  Santander

Gdybyście znaleźli lepsze oferty kredytu hipotecznego (np. w banku, którego nie ma na powyższej liście) – bardzo serdecznie zachęcam, abyście umieszczali te informacje w komentarzach pod dzisiejszym wpisem. Nie promuję żadnego z banków – po prostu staram się Wam pomóc, byście byli zorientowani, jak dziś wygląda rynek kredytów hipotecznych.

Kredyt hipoteczny na 30 lat – najtańsze oferty

8 najtańszych ofert kredytu hipotecznego na 30 lat w lutym 2019 r.Ikona pobierz zestawienie kredytów hipotecznychPobierz
Ranking kredytów hipotecznych – 8 najtańszych, 30 lat, luty 2019.pdf

Kredyt hipoteczny na 20 lat – najtańsze ofertyNajkorzystniejszy kredyt hipoteczny na 20 lat 8 najtańszych ofert w Ltyczniu 2019 r.Ikona pobierz zestawienie

Pobierz
Ranking kredytów hipotecznych – 8 najtańszych, 20 lat, luty 2019.pdf

Kredyt hipoteczny na 30 lat – najdroższe oferty8 najdroższych ofert kredytu hipotecznego na 30 lat w lutym 2019 r.Ikona pobierz zestawienie

Pobierz
Ranking kredytów hipotecznych – 8 najdroższych, 30 lat, luty 2019.pdf

Kredyt hipoteczny na 20 lat – najdroższe ofertyKredyt mieszkaniowy na 20 lat 8 najdroższych ofert w Lutym 2019 r.Ikona pobierz zestawienie

Pobierz
Ranking kredytów hipotecznych – 8 najdroższych, 20 lat, luty 2019.pdf

Skontaktuj się z Sebastianem

poprzedni ranking – styczeń 2019 następny ranking – marzec 2019

Jeżeli podobał Ci się ten artykuł, może zainteresuje Cię moja książka o inwestowaniu – „Finansowa Forteca”. W podobny sposób jak tutaj na blogu- prosto i merytorycznie – tłumaczę w niej, jak inwestować skutecznie i mieć święty spokój. Szczegóły poznasz TUTAJ.

PODOBAJĄ CI SIĘ ARTYKUŁY NA BLOGU?

Dołącz do ponad 45 513 osób, które otrzymują newsletter i korzystają z przygotowanych przeze mnie bezpłatnych narzędzi pomagających w skutecznym dbaniu o finanse.
KLIKNIJ W PONIŻSZY PRZYCISK.

PLANUJESZ ZACIĄGNĄĆ KREDYT HIPOTECZNY
I NIE WIESZ OD CZEGO ZACZĄĆ?

To zupełnie naturalne. Kredyt hipoteczny to ogromne zobowiązanie, które przygniata przez kilkadziesiąt lat. W dodatku mnóstwo osób bardzo za niego przepłaca. Przygotowałem kurs Kredyt Hipoteczny Krok po Kroku, aby uzbroić Cię w niezbędną wiedzę i dać narzędzia do wygodnego podjęcia najlepszych dla Ciebie decyzji. Chcę Ci pomóc w znalezieniu kredytu hipotecznego, który:

✅ w bezpieczny sposób pomoże Ci zrealizować marzenie o własnym mieszkaniu czy domu,
✅ nie obciąży nadmiernie budżetu Twojej rodziny,
✅ będzie Cię kosztował tak mało, jak to tylko możliwe,
✅ szybko przestanie być Twoim zobowiązaniem, bo sprawnie go spłacisz.

Powiadom
Powiadom o
guest
35 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze