Co znajdziesz na blogu w kwietniu 2019? Podejrzyj, co przed nami!

10

Pora na wiosenne porządki – w szafie, na strychu, w piwnicy i… W finansach! Mam nadzieję, że kwiecień da Ci mnóstwo pozytywnej energii,  która pobudzi Cię do działania. Wakacje już za trzy miesiące 🙂 To dobry czas, aby odłożyć pieniądze na wymarzony urlop i pięknie zadbać również o inne obszary naszych finansów. Oczywiście, postaram Ci się w tym pomóc! Zobacz, co przygotowałem dla Ciebie w kwietniu 2019!

Zanim przedstawię Ci dokładny harmonogram publikacji, pozwól, że opowiem krótko, nad czym jeszcze pracuję, aby rozwijać Finanse Bardzo Osobiste. Poza artykułami i podcastami, które możesz czytać i słuchać w poniedziałki i czwartki, pracuję też nad kilkoma większymi projektami. Są one bardzo ważną częścią mojej misji:

Uzbroić 15 milionów Polaków w wiedzę i narzędzia,
które skutecznie pomogą im zadbać o własne finanse,
by mogli się bogacić i realizować swoje pasje.

Jednym z takich narzędzi jest m.in. uruchomiona w lutym i szlifowana w marcu porównywarka lokat bankowych, kont osobistych, kont oszczędnościowych, kont firmowych i aktualnych promocji bankowych, która została bardzo ciepło przyjęta przez Czytelników. Bardzo dziękuję za pozytywny odzew! Jeżeli jeszcze ich nie znasz, serdecznie zapraszam Cię do zajrzenia pod wskazane linki – znajdziesz tam nie tylko intuicyjny ranking, który pomoże Ci wybrać najlepszą dla Ciebie lokatę bankową czy konto, ale także obszerne teksty dotyczące każdego z tematów. Dzięki temu jeszcze lepiej zrozumiesz, jak działają poszczególne produkty finansowe.

Kurs online z solidnymi podstawami

Skoro projekt porównywarki wdrożony, biorę się za kolejny! W odpowiedzi na pytania i prośby, które otrzymuję od coraz większej grupy nowych Czytelników (od początku marca liczba Unikalnych Użytkowników przekroczyła 85 tys. osób), biorę teraz na warsztat kurs o roboczym tytule: „#finhackerzy 1.0”. To będzie kurs online dla początkujących #finhackerów, który pozwoli od zera poukładać finanse. Nie będzie to jednak tylko teoria. Kurs uzupełnię o praktyczne narzędzia i #finhacki związane z budowaniem pozytywnych nawyków finansowych. A wszystko po to, aby dbanie o finanse „weszło Ci w krew” i stało się naturalnym rytuałem, dzięki któremu na spokojnie będziesz się bogacić.

#finhackerzy – społeczność, która w mądry sposób dba o własne finanse

A skoro mowa o #finhackerach… Jeżeli jesteś czytelnikiem mojego newslettera, doskonale znasz już ideę #finhacków – czyli krótkich, finansowych porad wysyłanych z każdym mailem. Mają one po prostu inspirować lub skłonić do konstruktywnych przemyśleń. Co jakiś czas otrzymuję od Was bardzo fajne wiadomości zwrotne i pomyślałem, że już najwyższy czas spotkać się z super ludźmi, którzy siedzą po drugiej stronie internetowego łącza. Dlatego już teraz chciałbym ogłosić, że późnym latem lub na początku jesieni zorganizuję w Warszawie event #finhackerzy 2019 – to będzie świetna okazja, aby spotkać się z Wami, zintegrować i wspólnie wymienić wiedzą i doświadczeniem. Więcej szczegółów na ten temat podam na początku maja, ale nie mogę już się doczekać tego spotkania, dlatego już teraz daję Wam znać.

Marcin, a co z książką o inwestowaniu?

Każdego dnia książki przybywa. Jest już 150 stron! Powyższe projekty nie oznaczają wcale, że pisanie książki poszło w odstawkę. Przeciwnie – to od niej zaczynam pracę każdego dnia. Postawiłem tu jednak sobie bardzo ambitny cel: chcę, abyś po jej lekturze bardzo dobrze rozumiał, na czym polega świadome inwestowanie, mógł podejmować dobre decyzje i potrafił zbudować optymalny dla siebie portfel. Jednocześnie chcę przeprowadzić Cię przez świat inwestycji w sposób bardzo ciekawy. To ma być książka, którą pochłoniesz z prawdziwą przyjemnością. Takie podejście wymaga ode mnie pełnej świeżości, gdy nad nią pracuję, dlatego robię to o poranku, przez 2-3 godziny. I kiedy czuję, że mózg potrzebuje już nowego zajęcia, przechodzę do bieżących projektów. To sprawia, że praca nad książką trwa może nieco dłużej, ale jestem przekonany, że jej jakość zrekompensuje to z nawiązką. Wczoraj np. skróciłem rozdział, który miał 31 stron, do 26 stron. Wyrzuciłem wszystko, co nie było najważniejszą esencją – zgodnie z regułą Stevena Kinga: „Kill Your Darlings” 🙂  

Harmonogram publikacji w marcu 2019

W każdy poniedziałek i czwartek o godzinie 20:00 będą tu czekać na Ciebie nowe treści. Czasami wpisy będą pojawiać się częściej. Od razu po publikacji informacja o jej udostępnieniu pojawia się na Facebooku, dlatego zachęcam Cię serdecznie do polubienia profilu FBO na Facebooku. Facebook, niestety, mocno tnie zasięgi i nie do wszystkich trafia ta informacja.

Jeżeli nie chcesz przegapić żadnej publikacji i otrzymać informacje o nowych artykułach wraz z #finhackami na swoją skrzynkę mailową, dołącz do newslettera.

Sprawdź aktualne rankingi
ostatnia aktualizacja:


Najlepsze lokaty bankowesprawdź
Najlepsze konta osobiste za 0 zł
Promocje bankowe do 900 zł premii
Najtańsze kredyty hipoteczne 10 banków

Sprawdź

Jakie tematy pojawią się w kwietniu 2019?

  • Pn, 1 kwietnia 2019: Ranking kredytów hipotecznych to już blogowa tradycja, która wrosła głęboko w harmonogram Finansów Bardzo Osobistych. W kwietniu dodatkowo zostanie poszerzony o mój krótki opis sytuacji na rynku mieszkaniowym. (Czy faktycznie mamy już bańkę?) 140 390 zł – tyle wynosi różnica w całkowitych kosztach pomiędzy najtańszym a najdroższym kredytem w kwocie 300 000 zł na 30 lat (dane z 1 marca 2019 r.). Nie ma sensu tracić tak ogromnej kwoty pieniędzy na zbędnych kosztach. Aktualny ranking zawsze znajdziesz pod tym linkiem.
  • Czw, 4 kwietnia 2019: 10 wydatków, które możesz wyciąć od razu – jasne, budowa poduszki finansowej, która powinna być tak gruba, by utrzymać Ciebie lub Twoją rodzinę przez pół roku, zajmuje trochę czasu. Są jednak wydatki, których możesz pozbyć się od razu, by zacząć odkładać konkretne kwoty. Z tego wpisu dowiesz się, jak to zrobić.
  • Pn, 8 kwietnia 2019: Jak krok po kroku budować własny biznes? Rozmowa z Maćkiem Woźniakiem z agencji Whites – Maćka poznałem krótko po tym, gdy 7 lat temu odszedł z korporacji i zaczął rozwijać swoją firmę. Niedawno nasze ścieżki przecięły się ponownie. Maciek jest dzisiaj właścicielem świetnie prosperującej firmy i ma bardzo zdrowe podejście do budowania własnego biznesu. Pomyślałem, że to będzie świetny temat dla tych z Was, którym gdzieś z tyłu głowy tli się myśl o własnym biznesie.
  • Czw, 11 kwietnia 2019: IKE Plus vs IKE Obligacje – co słychać w moim portfelu i co planuję dalej? Pierwszy kwartał 2019 r. za nami, a więc to idealny czas, by zrobić małe podsumowanie dotychczasowych działań i opowiedzieć o inwestycyjnym eksperymencie, który postanowiłem przeprowadzić. W tym artykule sprawdzimy, co się bardziej opłaca – IKE Plus czy IKE Obligacje.
  • Pn, 15 kwietnia 2019: Kto naprawdę decyduje, co kupujesz? Idziesz do sklepu po jedną rzecz, a wychodzisz z pełnym koszykiem. Znasz to? Gdziekolwiek pojawisz się ze swoim portfelem, czeka na Ciebie mnóstwo zasadzek, które mają skłonić Cię do tego, byś wydał swoje pieniądze, myśląc, że… To Twoja własna decyzja. A jak jest w rzeczywistości? Po przeczytaniu tego wpisu już nigdy nie spojrzysz tak samo na sklepy 🙂
  • Czw, 18 kwietnia 2019: Zwycięska historia czytelnika – podcasty, w których moi Czytelnicy dzielą się swoimi historiami, należą do moich ulubionych. Sądząc po komentarzach, które pojawiają się pod nimi, to również jedne z treści, które mocno motywują Was do działania. Właśnie dlatego chciałbym, żeby tego typu opowieści pojawiały się na blogu częściej. Tym razem opowiemy o zmianach w życiu Łukasza. Masz swoją własną historię, którą chciałbyś się podzielić? Napisz do mnie koniecznie! 🙂
  • Pn, 22 kwietnia 2019: #Finhackerzy inwestują – relacja z frontu pisania książki – każdego dnia poświęcam kilka godzin na pisanie książki o inwestowaniu. Muszę Ci się przyznać, że to jedno z moich ulubionych zajęć. Wiem, że wiele osób czeka na tę książkę. Dlatego w tym wpisie pokażę Ci precyzyjnie, co jest już gotowe i nad czym aktualnie pracuję. Jestem bardzo ciekaw Twojej opinii! Jeśli jeszcze nie zapisałeś się na newsletter książki, możesz zrobić to teraz. To tam dzielę się regularnie informacjami z placu boju 🙂 – ZAPISZ SIĘ
  • Czw, 25 kwietnia 2019: Emerytalne #finhacki – jak mieć kasę na emeryturze? Być może jesteś młody, zdrowy i silny a temat emerytury wydaje Ci dość abstrakcyjny. Im wcześniej jednak zaczniesz o niej myśleć, tym mniej stresu czeka Cię na starość. W tym artykule opowiem Ci o sposobach na to, jak odkładać kasę na emeryturę oraz zdam relację z konferencji na ten temat, w której będę miał przyjemność brać udział.
  • Pn, 29 kwietnia 2019: Co Cię czeka w maju 2019? – pod koniec miesiąca, jak zwykle opowiem Ci o tym, nad jakimi treściami będę pracował w kolejnych tygodniach.

Tak wygląda plan publikacji na kwiecień. W połowie miesiąca tworzę szczegółowy plan na kolejny miesiąc. Jeśli chodzi Ci po głowie temat, który mógłbym opisać dla Ciebie w maju – koniecznie daj o tym znać w komentarzu! 🙂

Co jeszcze wydarzy się w kwietniu?

Nie wiem, czy wiesz, że za nami jest już 12 odcinków #wtorkuzfinansami? Od czasu pierwszego odcinka, który pojawił się w styczniu, sporo się zmieniło – dopracowałem spójną formułę naszych spotkań live, poprawiłem jakość dźwięku i wprowadziłem tablicę powitalną, która odlicza czas do rozpoczęcia #wtorku. Tak, żebyś mógł skoczyć po herbatę, nie stresując się, że ominie Cię początek 😉 Ale to nie wszystko!

W 10., jubileuszowym, #wtorkuzfinansami pojawił się gość! A był nim Łukasz Martyniec, który swoją fachową wiedzą wsparł mnie w temacie testamentu, spadku i dziedziczenia, odpowiadając na Wasze pytania. Wizyta gościa bardzo się Wam spodobała, dlatego z chęcią zaproszę kolejnych gości. Kogo zaprosić następnym razem? Daj znać w komentarzu 🙂 A jeżeli nie widziałeś tego odcinka, znajdziesz go poniżej oraz w zakładce #wtorekzfinansami, w której umieściłem wszystkie dotychczasowe odcinki.

W tym roku kanał na YouTubie jest dla mnie ważnym miejscem komunikacji. Jeśli lubisz korzystać z YouTube’a, namawiam Cię gorąco, żebyś zasubskrybował mój kanał.

Dobre słowo od Czytelników

Serdecznie dziękuję za każde dobre słowo, które kierujecie do mnie poprzez maila i skrzynkę na Facebooku. Być może nie uwierzysz, ale każdą taką  wiadomość czytam kilka razy – uśmiechając się coraz szerzej 🙂 Tego typu maile sprawiają, że ładuję swoją wewnętrzną baterię potężną dawką mocy i mam mnóstwo energii, by tworzyć kolejne treści. I za to jestem naprawdę wdzięczny! Dzięki temu mam poczucie, że to, co robię ma jeszcze większy sens. A wszystko dzięki Wam – tym, którzy czytają moje artykuły i angażują się w tworzenie społeczności FBO. Dlatego pomyślałem, że świetną „tradycją” będzie również…

Komentarz miesiąca

Dlaczego? Swoją decyzję chciałbym umotywować… Komentarzem, który zostawił Marek 🙂

Marcinie,
Twój blog jest jedynym w jakim czytam komentarze do końca, czasem nawet wracam do danego wpisu żeby zobaczyć czy coś nowego ktoś dopisał.
Dziękuję wszystkim powyżej za to że się dzielą swoimi pomysłami na zarządzanie finansami w swoich związkach. To moim zdaniem bardzo ważny temat. Myślę, że i bez konkursu czasem treść z komentarzy śmiało może rywalizować z Twoją we wpisie :-))))
Dziękuję jeszcze raz Tobie i Twoim czytelnikom.

Dokładnie tak! Wasze komentarze są bardzo, BARDZO ważne – bez nich moje wpisy byłby zdecydowanie bardziej ubogie. Dlatego serdecznie zachęcam Cię do dzielenia się swoimi opiniami, doświadczeniami i oczywiście krytyką – o ile tylko jest konstruktywna i nie obraża innych Czytelników bloga 🙂

Napisz koniecznie, co jeszcze mogę dla Ciebie zrobić?

Tak wyglądają moje plany na kwiecień. Mam wielką nadzieję, że znajdziesz w tej propozycji wartościowe dla Ciebie treści. Jeśli masz pomysły na inne tematy, które Twoim zdaniem będą ciekawe dla Czytelników FBO, podziel się nimi koniecznie w komentarzu.

Prowadzę ten blog, by jak najwięcej osób nauczyło się świadomego dbania o własne finanse i mogło spokojnie się bogacić. Możesz mi w tym bardzo pomóc. Jak? Jeśli znasz chociaż jedną osobę, której zawarte tu treści mogą się przydać, podziel się informacją, że takie miejsce jak FBO istnieje w sieci.

Przede wszystkim jednak chcę Ci bardzo serdecznie podziękować za każdą wspólnie spędzoną chwilę! ?

Jeżeli podobał Ci się ten artykuł, może zainteresuje Cię moja książka o inwestowaniu – „Finansowa Forteca”. W podobny sposób jak tutaj na blogu- prosto i merytorycznie – tłumaczę w niej, jak inwestować skutecznie i mieć święty spokój. Szczegóły poznasz TUTAJ.

PODOBAJĄ CI SIĘ ARTYKUŁY NA BLOGU?

Dołącz do ponad 45 513 osób, które otrzymują newsletter i korzystają z przygotowanych przeze mnie bezpłatnych narzędzi pomagających w skutecznym dbaniu o finanse.
KLIKNIJ W PONIŻSZY PRZYCISK.

PLANUJESZ ZACIĄGNĄĆ KREDYT HIPOTECZNY
I NIE WIESZ OD CZEGO ZACZĄĆ?

To zupełnie naturalne. Kredyt hipoteczny to ogromne zobowiązanie, które przygniata przez kilkadziesiąt lat. W dodatku mnóstwo osób bardzo za niego przepłaca. Przygotowałem kurs Kredyt Hipoteczny Krok po Kroku, aby uzbroić Cię w niezbędną wiedzę i dać narzędzia do wygodnego podjęcia najlepszych dla Ciebie decyzji. Chcę Ci pomóc w znalezieniu kredytu hipotecznego, który:

✅ w bezpieczny sposób pomoże Ci zrealizować marzenie o własnym mieszkaniu czy domu,
✅ nie obciąży nadmiernie budżetu Twojej rodziny,
✅ będzie Cię kosztował tak mało, jak to tylko możliwe,
✅ szybko przestanie być Twoim zobowiązaniem, bo sprawnie go spłacisz.

Powiadom
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze