Niezależny ranking kredytów hipotecznych październik 2021

Ranking kredytów hipotecznych październik 2021

18

Który kredyt hipoteczny jest najlepszy w październiku 2021? Sprawdź, w których bankach kredyty są najtańsze, a w których najdroższe. Oto rzetelny ranking kredytów hipotecznych, zawierający szczegółowy wykaz najważniejszych parametrów. Pobierz plik PDF z zestawieniem najlepszych ofert oraz informacjami na temat wymagań banków oferujących najbardziej opłacalne kredyty hipoteczne. Oto ranking kredytów hipotecznych październik 2021.

Aktualny ranking kredytów hipotecznych znajdziesz TUTAJ.

Jeśli chcesz pominąć część opisową i od razu przejść do najtańszych ofert:
Jeśli chcesz skontaktować się z ekspertem kredytowym – Sebastianem Bilskim:

Ranking kredytów hipotecznych – kryteria 

Nasz ranking kredytów hipotecznych powstaje w oparciu o ponad 90 ofert z 9 ogólnopolskich banków:

Kredyt mieszkaniowy w Alior Bank - warunki

8 ofert

Kredyt mieszkaniowy BNP Paribas oferta

Kredyt mieszkaniowy Citi Handlowy

Kredyt mieszkaniowy ING

Kredyt mieszkaniowy mBank

Kredyt mieszkaniowy Millenium

Kredyt mieszkaniowy Peako S.A.

15 ofert

Kredyt mieszkaniowy PKO Bank Polski

Kredyt mieszkaniowy Santander

 
Chcemy, żeby nasz ranking kredytów hipotecznych był maksymalnie rzetelny, dlatego oferty bankowe zostały uporządkowane według kolejności: od najniższego do najwyższego całkowitego kosztu kredytu. Dlaczego nie według wysokości raty? Dlatego, że każdy pieniądz wypływający z Twojej kieszeni to koszt! Co z tego, że rata Twojego kredytu mieszkaniowego będzie niższa, jeśli słono zapłacisz za inne elementy umowy kredytowej: prowizje czy drogie ubezpieczenia?
 
Zobacz – różnica między najtańszym a najdroższym kredytem w naszym rankingu kredytów hipotecznych październik 2021 wynosi aż 131 069 zł (kredyt na 400 tys zł, na 20 lat z 20% wkładem własnym)! Naprawdę warto poświęcić chwilę i zorientować się, gdzie najtaniej zaciągniesz kredyt hipoteczny, a w których bankach po prostu przepłacisz. Jeśli tego nie zrobisz, możesz zaprzepaścić lata żmudnego oszczędzania.
Więcej o tym jak ranking jest tworzony, dlaczego powstał, jak z niego korzystać przeczytasz TUTAJ.
 

Oto najnowszy ranking kredytów hipotecznych PAŹDZIERNIK 2021

Aby ułatwić Wam porównanie ofert różnych banków, ten ranking kredytów hipotecznych przygotowuję w oparciu o parametry kredytu, zbliżone do tych, które są najczęściej wybierane.

PARAMETRY RANKINGU kredytów hipotecznych

– Kwota kredytu: 400 000 zł
– Okres kredytowania: 20 lat
– Raty: równe
– Wkład własny: 20%
– Oprocentowanie: zmienne

Dodatkowo poniżej znajdziecie rankingi analogicznych kredytów:

» kredyt hipoteczny ze stałą stopą

» kredyt hipoteczny na 30 lat

» kredyt hipoteczny z minimalnym wkładem własnym 10%

Możecie też sprawdzić, gdzie uzyskacie kredyt najszybciej:

» RANKING Gdzie najszybciej uzyskasz kredy hipoteczny?

Jeżeli mieliście jednak okazję skorzystać z mojego kursu Kredyt hipoteczny krok po kroku, to znacie z pewnością promowaną przeze mnie regułę 30/20/20. Chciałbym bardzo wyraźnie podkreślić, że reguła jest jak najbardziej aktualna, a to, że pokazuję ranking z kredytami na 30 lat, a dziś nawet dodatkowo pokażę kredyty z wkładem własnym na 10%, w żaden sposób nie oznacza odejścia od tej reguły!!! Zaciągając kredyt na 30 lat lub z wkładem własnym tylko 10% zapłacisz znacząco więcej.

Podkreślę, że JEDYNYM KRYTERIUM, które powoduje, że dany bank jest wyżej lub niżej w rankingu jest SUMA KOSZTÓW. Im mniej oddamy pieniędzy do banku, tym wyżej dana oferta znajduje się w rankingu.

Kredyt hipoteczny na 20 lat – najtańsze oferty – wkład własny 20%, oprocentowanie zmienne

6 najtańszych ofert kredytu hipotecznego na 20 lat w październiku 2021 r.

Pamiętaj, że Twoja indywidualna sytuacja kredytowa może być inna. Dlatego jeżeli chcesz otrzymać swój indywidualny ranking kredytów hipotecznych – napisz do Sebastiana. Bezpłatnie przygotuje dla Ciebie zestawienie kredytów mieszkaniowych skrojonych na miarę Twoich potrzeb. Otrzymanie takiego rankingu nic nie kosztuje i nie stanowi żadnego zobowiązania z Twojej strony.

Kredyt hipoteczny na 30 lat najtańsze oferty – wkład własny 10%, oprocentowanie zmienne

Kredyt hipoteczny w którym banku październik 2021, LTV 90%, 30 lat

Kredyt hipoteczny na 30 lat najtańsze oferty – wkład własny 20%, oprocentowanie zmienne

Najkorzystniejszy kredyt hipoteczny na 30 lat 6 najtańszych ofert we Październiku 2021 r.

Kredyt hipoteczny na 20 lat najtańsze oferty – wkład własny 20%, oprocentowanie stałe

Ranking kredytów ze stałym oprocentowaniem październik 2021 r., 20 lat, wkład własny 20 procent

Kredyt hipoteczny na 20 lat najtańsze oferty – dochody 4 500 zł netto, wkład własny 20%, oprocentowanie zmienne

Ranking kredytów hipotecznych dla zarobków 4500 zł netto miesięcznie - październik 2021 r.

O założeniach rankingu przeczytasz więcej tutaj.

Gdzie najszybciej uzyskasz kredyt hipoteczny?

Gdzie najszybciej uzyskamy kredyt hipoteczny? W niektórych przypadkach liczyć może się nie tylko sama cena kredytu hipotecznego, ale też tempo rozpatrywania naszego wniosku przez bank. No bo co z tego, że znajdziemy jakąś nieruchomość w okazyjnej cenie, jeżeli za chwilę zniknie nam ona sprzed nosa, bo bank rozpatruje nasz wniosek przez kilka miesięcy. I nie chodzi mi absolutnie o to aby namawiać na szybkie branie kredytu bez właściwej analizy. Na takie ustępstwo nigdy się nie zgodzę, ale mimo wszystko – warto wiedzieć jak długo czeka się teraz na rozpatrzenie wniosku i przyznie kredytu. Ten ranking jest sporządzony w oparciu o wnioski składane przez zespół Sebastiana. Pamiętaj, że sytuacja kilka dni później może się różnić bo np. bank, który długo rozpatruje wnioski wprowadzi usprawnienia.

W którym banku najszybciej dostanę kredyt hipoteczny
Subiektywny ranking sporządzony na podstawie obecnie składanych wniosków przez zespół Sebastiana. Stan na 1 października 2021 r. Pamiętaj, że sytuacja kilka dni później może się różnić.

Sprawdź, który kredyt hipoteczny najtańszy w Twojej sytuacji?

Ranking kredytów hipotecznych, który tutaj prezentujemy, przygotowujemy bardzo rzetelnie.  Aby był on obiektywny, kierujemy się wyłącznie sumą kosztów kredytu, by jak najmniej pieniędzy wyszło z Twojej kieszeni do banku. Nie promujemy żadnego konkretnego banku. Sprawa jest prosta: im niższy koszt kredytu, tym lepsze miejsce w rankingu.

Ale w Twojej konkretnej sytuacji ranking może wyglądać trochę inaczej. Dlaczego? Bo zmiana pewnych kluczowych parametrów może istotnie zmieniać kolejność poszczególnych ofert. Np. niektóre oferty dostępne są wyłącznie dla osób posiadających umowę o pracę, zarabiających więcej niż 10 tys zł czy będących klientami banku przez wiele miesięcy. Dlatego jeżeli chcesz otrzymać swój indywidualny ranking kredytów hipotecznych – napisz do Sebastiana, korzystając z poniższego formularza. Sebastian przygotuje dla Ciebie zestawienie kredytów mieszkaniowych, skrojonych na miarę Twojej indywidualnej sytuacji. Za taką kalkulację Sebastian nie pobiera żadnego wynagrodzenia, a otrzymanie indywidualnego rankingu nie stanowi żadnego zobowiązania z Twojej strony, aby korzystać z usług Sebastiana.

Czy naprawdę stać Cię na kredyt hipoteczny?

Rynek kredytów hipotecznych i rynek nieruchomości są już bardzo mocno rozgrzane, dlatego – oprócz publikacji samego rankingu – chciałbym wysłać do was już na samym wstępie bardzo solidne ostrzeżenie. Obecna sytuacja rynkowa coraz bardziej przypomina mi rok 2007. Nieruchomości są bardzo drogie, a kredyty bardzo tanie. Pamiętajcie, proszę, że wraz ze wzrostem stóp procentowych raty kredytów hipotecznych pójdą wyraźnie w górę. Rosnąca inflacja, która według szybkiego szacunku GUS w poprzednim miesiącu wyniosła już 5,8 proc., zwiększa prawdopodobieństwo takich podwyżek.

Dlatego pod żadnym pozorem nie zadłużajcie się pod kurek i przed zaciągnięciem kredytu upewnijcie się, że będzie was stać na spłacanie rat o co najmniej kilkaset złotych wyższych. W rankingach pokazujemy z Sebastianem, gdzie najtaniej zaciągniesz kredyt, w którym banku zapłacisz najniższą marżę, a gdzie unikniesz prowizji. Jeżeli jednak zaciągniesz nawet najtańszy kredyt, który będzie jednak zbyt wysoki, w stosunku do twoich możliwości finansowych – popełniasz błąd. Bardzo Cię proszę, weź sobie to ostrzeżenie do serca i na spokojnie wszystko przelicza.

Osoby, które mnie znają wiedzą, że jestem wielkim wrogiem wszelkich kredytów i pożyczek konsumenckich. Jedynym wyjątkiem jest kredyt hipoteczny, bo pozwala nam kupić nieruchomość, która – o ile dokonamy dobrej i mądrej transakcji – ma szansę zyskać na wartości w czasie i pomaga też unikać kosztów najmu. Ale marzenie o zakupie mieszkania trzeba zrealizować rozsądnie i najtańszym możliwym kosztem. Bo przecież z kredytem hipotecznym wiążemy się na wiele lat.

Ożywienie na rynku kredytów hipotecznych

No dobrze. Mam nadzieję, że to ostrzeżenie jest jasne, więc teraz połączymy się już z Sebastianem Bilskim. Cześć Sebastian.

Cześć, witam Cię serdecznie.

Sebastian Bilski od ponad 3 lat pomaga mi w przygotowywaniu rankingów kredytów hipotecznych, a sam od ponad 15 lat działa na rynku finansowania nieruchomości. W poprzednim rankingu pochwalił się, że przez te ostatnie lata pomógł ponad czterem tysiącom osób. Sebastian – czy możesz powiedzieć, ile osób zgłosiło się do Ciebie z prośbą o konsultację w sprawie kredytu hipotecznego w samym tylko wrześniu?

Tak, oczywiście, jeżeli chodzi o ilość formularzy kontaktowych, które wpłynęły do mnie we wrześniu, to było to ponad 250 sztuk.

Indywidualny ranking kredytów hipotecznych – czas oczekiwania

Czyli również tutaj widać spore ożywienie. Powiedz, jak szybko teraz można liczyć na odpowiedź od Ciebie, jeżeli ktoś skorzysta z formularza kontaktowego zamieszczonego pod tym rankingiem.

Jeżeli chodzi o nas, to mimo takiej dużej liczby zapytań, nic się nie zmieniło – klientów z tego formularza traktujemy priorytetowo. Kontakt z naszej strony jest nie później, czy nie dłużej niż w ciągu 24 godzin. Oczywiście wyłączając weekendy i dni świąteczne, ale robimy naprawdę wszystko, żeby możliwie jak najszybciej skontaktować się z klientami i rozwiać ich wątpliwości, odpowiedzieć na pytania oraz przygotować zestawienia

Jeszcze doprecyzuję, że Twoja centrala i taki podstawowy zespół, który obsługuje wszystkie zapytania, jest w Bydgoszczy, ale działacie w całej Polsce.

Tak nasza centrala, jak to ładnie określiłeś, dziś jest w Bydgoszczy, natomiast mamy zespół 80 osób – sprawdzonych, rekomendowanych doradców, którzy pomagają nam w finalizacji całego procesu kredytowego, a przede wszystkim pomagają klientom w całym tym procesie kredytowym.

Indywidualny ranking kredytów hipotecznych – gwarancja jakości

Gdy zaczynaliśmy tę naszą współpracę – już ponad trzy lata temu – warunkiem tego, żebyśmy wspólnie robili te rankingi, było to, że wszystkie osoby z mojego bloga będą trafiały do swoich doradców i Ci doradcy mają wyszukiwać dla nich takie kredyty, które w sytuacji danej konkretnej osoby będą możliwie najtańsze. Pod żadnym pozorem nie będą to takie kredyty, gdzie najwięcej zarobi doradca – czyli to musi być zupełnie inne kryterium. Więc powiedz, w jaki sposób dbacie o to, żeby tak właśnie było.

Przede wszystkim eksperci kredytowi, z którymi współpracujemy, to doświadczone osoby. Rekrutujemy ich w odpowiedni sposób. Mało tego – cały czas monitorujemy jakość obsługi klienta, w jaki sposób jest przeprowadzana komunikacja, jakie są wrażenia klientów. Powołaliśmy nawet specjalną komórkę organizacyjną, która to sprawdza, żebyśmy mieli absolutną pewność, że osoby, które rekomenduję, są godne zaufania, a ich styl pracy i proces pracy jest zgodny z tym, o czym Ty, Marcin, mówisz.

Indywidualny ranking kredytów hipotecznych – jak to wygląda w praktyce

Warunkiem tej naszej współpracy i wspólnych publikacji rankingu, gdy zaczynaliśmy trzy lata temu, było to, że moi Widzowie i Czytelnicy uzyskają rzetelną poradę, a ekspert z Twojego zespołu, jeżeli ktoś zdecyduje się na taką współpracę, będzie im polecał taki kredyt, który w sytuacji danej osoby będzie jak najtańszy, a nie np. taki, na którym doradca najwięcej zarobi. Powiedz, jak to wygląda w praktyce – jak wygląda taka konsultacja.

Już w czasie tego pierwszego kontaktu jesteśmy w stanie przygotować indywidualne zestawienie ofert kredytowych pod względem atrakcyjności cenowej. Jesteśmy w stanie również sprawdzić i porównać pewne kwestie, które są istotne z punktu widzenia kredytu. Chodzi tutaj przede wszystkim o dostępność kredytową w kontekście rodzajów dochodów. Kolejna ważna rzecz, to jest kwestia czasu realizacji kredytu przez banki – więc te wszystkie aspekty bierzemy pod uwagę.

Zgłaszają się do nas również klienci np. z sektora finansowego. My wiemy, że nie jesteśmy w stanie im zaproponować najlepszej oferty, dlatego pomagamy im, jak możemy, odsyłając ich do banków, wiedząc, że my na tym nic nie zarobimy, ale klienci w danym banku będą mieli lepszą ofertę. Myślę, że tutaj nie zdradzę tajemnicy, ale Marcin kilku Twoich klientów kolegów zgłosiło się do mnie i właśnie odesłałem ich bezpośrednio do banków, wiedząc, że tam dostaną ofertę lepszą niż mieliby przez nasze pośrednictwo.

Aktualności z rynku kredytów hipotecznych 

Sebastian, to za chwilę zaprezentujemy najtańsze oferty kredytów mieszkaniowych, zaciąganych na 20 i 30 lat z wkładem własnym 20% i 10%, ze stopą stałą i zmienną, ale zanim przejdziemy do tych ofert, to chciałbym porozmawiać z Tobą o tym, jak obecnie wygląda sytuacja na rynku kredytów hipotecznych – bo ceny mieszkań cały czas idą w górę, koszty budowy są na najwyższym poziomie od lat, więc jakie w związku z tym problemy zgłaszają Twoi klienci.

Problemów w tym obszarze jest co najmniej kilka. Pierwsza kwestia, to jest wkład własny. Ceny nieruchomości rosną. Wkład własny wymagany przez banki to przypomnę – 10, bądź 20%. To powoduje, że trzeba mieć większą gotówkę. To jest jedno zagadnienie. Drugie zagadnienie, to jest kwestia zdolności kredytowej. Jeżeli mówimy, chociażby o oprocentowaniu stałym, te kredyty są trochę droższe, a co za tym idzie, zdolność kredytowa jest mniejsza. Po trzecie, problemem jest mentalne podejście klientów do kupna nieruchomości. Te ceny tak szybko się zmieniają, że klienci mają pewną blokadę, bo wiedzą, że np. nieruchomość kosztuje 400 tysięcy, ale jak przychodzi do transakcji, to nagle ktoś mówi: ale ja chcę 450 tysięcy. Więc to są takie bariery, które klientów trochę trzymają.

Wreszcie cały segment kredytów budowlanych i budowlano-hipotecznych. Tam klienci już się zgłaszają do nas, bo szalejące ceny materiałów budowlanych i koszty ekip budowlanych tak mocno im drenowały kieszenie, że oni już wiedzą, że nie zepną się ze swoimi budżetami. Szczególnie jeżeli te kredyty były zaciągane rok temu. Więc oni już mają takie poczucie, że na coś im w którymś momencie nie starczy i albo będą musieli sięgnąć do swojej kieszeni – jeżeli jeszcze mają gdzie sięgać – albo zwrócić się do swojego banku, żeby zwiększyć kwotę kredytu, co niestety nie zawsze się udaje. No i trzecia opcja to przejścia do innego banku, które automatycznie zwiększają kwotę kredytu. Więc to są też te tematy, które w tej chwili są bardzo na tapecie.

To już faktycznie zaczyna wyglądać wszystko niepokojąco, więc ja jeszcze raz apeluję o spokój, o zdrowy rozsądek, o to, żeby wszystko na spokojnie policzyć, nie dać się wpędzić w owczy pęd, tylko dokładnie policzyć, jakie są nasze możliwości finansowe.

Zmiany w sposobie obliczania zdolności kredytowej

No właśnie, Sebastian, powiedz odnośnie tych możliwości finansowych. Co się zmieniło w zakresie wyliczania przez banki zdolności kredytowej.

Jeżeli chodzi o kwestię zmiany zdolności kredytowej, którą banki stosują, no to przede wszystkim rekomendacja S2, która weszła od lipca – ona zmieniła sposób liczenia zdolności, w tym sensie, że wymusiła na bankach liczenie zdolności kredytowej tak, jakby kredyt miał być na 25 lat, a nie 30 – jak wnioskują klienci.

Oczywiście cały czas, gdzieś z tyłu głowy, są ograniczenia dochodowe związane z akceptacją poszczególnych źródeł dochodu – umowa zlecenie i umowa o dzieło. Część banków akceptuje, ale w części banków nie jest to nadal akceptowane. Umowy o pracę na czas określony – bo np. Santander nie akceptuje cały czas umów na czas określony – z pewnymi wyjątkami.

Wreszcie, w kwestii zdolności kredytowej jest jeszcze sporo takich niuansów związanych z wysokością dochodów. Chodzi o proporcję w tych dochodach części stałej wynagrodzenia i części premierowej. Wielu klientów tak zarabia. Kiedy ich pytam, mówią, że zarabiają 5 tysięcy, a jak przychodzi co do czego, to owszem – on zarabia 5 tysięcy – tyle ma w portfelu, ale struktura tego dochodu wygląda tak, że zarabia 3 tysiące podstawy i 2 tysiące premii. I tu ciekawostka – okazuje się, że dla jednego z banków to on nie zarabia 5 tysięcy, tylko zarabia 4 tysiące 200 – bo bank stosuje taki bufor na część premierową, że np. nie może stanowić więcej niż 40% podstawy. Ale to i tak jest lepiej, niż jeszcze parę miesięcy temu.

Kredyt hipoteczny a Nowy Ład

Wreszcie kwestia działalności gospodarczej. Sam jestem przedsiębiorcą, więc żywo jestem tym tematem zainteresowany. Każdy bank inaczej liczy tę zdolność kredytową, ale szczególnie w kontekście Nowego Ładu. Ten temat jest bardzo na topie – oglądam wiele filmików na temat optymalizacji podatkowej, co można zrobić, czego nie można, czy zmienić formę działalności gospodarczej z jednoosobowej działalności gospodarczej, może na ryczałt, a może na spółkę z o.o. albo jakąkolwiek inną. To wszystko powoduje, że jeżeli nic się nie zmieni w kontekście podejścia banków do tego zagadnienia, to przedsiębiorcy w przyszłym roku będą mieli problem – szczególnie jeżeli zastosują tutaj sugerowane kwestie optymalizacji podatkowej. W takiej sytuacji mogą mieć problem z kredytem, bo po prostu bank nie będzie tych dochodów akceptował.

 

Poruszyłeś temat Nowego Ładu – a Nowy Ład to przecież także program Mieszkanie bez wkładu własnego, gdzie wkład własny ma być zastąpiony gwarancją BGK. I z jednej strony, to może pomóc niektórym osobom, których problemem jest brak wkładu własnego przy dobrych dochodach, ale to w żaden sposób nie poprawia zdolności kredytowej. Trzeba będzie zaciągnąć wyższy kredyt i jednak spłacać raty od wyższej kwoty – bo przecież na część gwarantowaną przez Bank Gospodarstwa Krajowego trzeba również będzie posiadać zdolność kredytową. Zauważyłeś zainteresowanie wśród swoich klientów tym programem?

Coraz częściej klienci w pytaniach odnoszą się do tego, że będą mieli wkład własny, który pochodzi właśnie z Nowego Ładu. Niestety nie ma w tej chwili – poza informacjami politycznymi – w tym zakresie żadnych wytycznych ze strony banków. Nie ma procedur, ani wskazówek, jak to w ogóle będzie funkcjonować. Nie mamy żadnych informacji jeszcze w tym zakresie, więc wiemy, że coś ma być, ale technicznych wytycznych na razie żadnych.

 Jasne – prace nad nowym układem trwają i jak tylko będą bardziej zaawansowane, to na pewno zrobimy na ten temat zupełnie osobny odcinek.

 Kredyt hipoteczny – gdzie najszybciej?

Wspominałeś mi także o tym, że część klientów rezygnuje z kredytu, bo np. ktoś sprzątnął im nieruchomość sprzed nosa albo, że sprzedający podwyższył nagle już ustaloną cenę. I w tym kontekście ważne jest również to, jak długo czeka się teraz na kredyt hipoteczny. I gdybyś miał sporządzić taki swój subiektywny ranking banków, w których kredyt uzyska się najszybciej, to jakie to byłyby banki

Tutaj bez wątpienia na czele peletonu byłby bank Millenium. Szczególnie jeżeli ktoś kupuje mieszkanie na rynku wtórnym i ma dochody tylko z umowy o pracę – bo to jest warunek tej oferty, czyli tego szybkiego procesu kredytowego. W takim wypadku załatwić kredyt w 9 dni roboczych – to jest w tej chwili lider. Pozostałe banki nie są tak skuteczne w tym zakresie. Czas rozpatrywania wniosków w innych, równie szybkich – w mojej ocenie – bankach jest trochę dłuższy. Chodzi mi tutaj o PKO BP, mBank i BNP Paribas.

No i na końcu tego peletonu jest bank Santander, w którym mamy pewną taką sprzeczność, bo z jednej strony jedna z najlepszych ofert, pod względem atrakcyjności cenowej, ale jeżeli chodzi o czas realizacji kredytu, to jest totalna porażka. Nie ma nic bardziej frustrujące dla klienta, ale też dla osób takich, jak ja – które pomagają w uzyskaniu kredytu – niż czekanie trzy miesiące za decyzją kredytową. Po prostu przy rynku wtórnym albo nawet przy deweloperskim, nie sposób tak długo czekać na decyzję. Klienci w wielu przypadkach – nawet zaryzykuję stwierdzenie, że pewnie w 80% przypadków – już nie doczekają decyzji z tego banku. Dlatego w tej chwili szybkość działania ze strony banków jest jednym z kluczowych elementów.

Ja namawiam bardzo również do tego, żeby wszystko na spokojnie przeliczyć i żeby w miarę możliwości nie podejmować takich decyzji, które wymagają pośpiechu. Wiem oczywiście, że to jest trudne, biorąc pod uwagę sytuację na rynku nieruchomości, ale szczególnie przy tak rozgrzanym rynku warto sobie zadać pytanie, czy na pewno nie przeszarżowaliśmy z naszą decyzją.

Skontaktuj się z Sebastianem

» Przewiń do formularza kontaktowego

poprzedni ranking – wrzesień 2021 następny ranking – listopad 2021

Jeżeli podobał Ci się ten artykuł, może zainteresuje Cię moja książka o inwestowaniu – „Finansowa Forteca”. W podobny sposób jak tutaj na blogu- prosto i merytorycznie – tłumaczę w niej, jak inwestować skutecznie i mieć święty spokój. Szczegóły poznasz TUTAJ.

PODOBAJĄ CI SIĘ ARTYKUŁY NA BLOGU?

Dołącz do ponad 45 513 osób, które otrzymują newsletter i korzystają z przygotowanych przeze mnie bezpłatnych narzędzi pomagających w skutecznym dbaniu o finanse.
KLIKNIJ W PONIŻSZY PRZYCISK.

PLANUJESZ ZACIĄGNĄĆ KREDYT HIPOTECZNY
I NIE WIESZ OD CZEGO ZACZĄĆ?

To zupełnie naturalne. Kredyt hipoteczny to ogromne zobowiązanie, które przygniata przez kilkadziesiąt lat. W dodatku mnóstwo osób bardzo za niego przepłaca. Przygotowałem kurs Kredyt Hipoteczny Krok po Kroku, aby uzbroić Cię w niezbędną wiedzę i dać narzędzia do wygodnego podjęcia najlepszych dla Ciebie decyzji. Chcę Ci pomóc w znalezieniu kredytu hipotecznego, który:

✅ w bezpieczny sposób pomoże Ci zrealizować marzenie o własnym mieszkaniu czy domu,
✅ nie obciąży nadmiernie budżetu Twojej rodziny,
✅ będzie Cię kosztował tak mało, jak to tylko możliwe,
✅ szybko przestanie być Twoim zobowiązaniem, bo sprawnie go spłacisz.

Powiadom
Powiadom o
guest
18 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze