Ranking kredytów hipotecznych wrzesień 2021 r.

Ranking kredytów hipotecznych wrzesień 2021

24

Który kredyt hipoteczny jest najlepszy we wrześniu 2021? Sprawdź, w których bankach kredyty są najtańsze, a w których najdroższe. Oto rzetelny ranking kredytów hipotecznych, zawierający szczegółowy wykaz najważniejszych parametrów. Pobierz plik PDF z zestawieniem najlepszych ofert oraz informacjami na temat wymagań banków oferujących najbardziej opłacalne kredyty hipoteczne. Oto ranking kredytów hipotecznych wrzesień 2021.

Aktualny ranking kredytów hipotecznych znajdziesz TUTAJ.

Jeżeli chcesz pominąć część opisową, kliknij po prostu w poniższy link, aby przewinąć stronę bezpośrednio do rankingu kredytów hipotecznych:
» Ranking kredytów hipotecznych wrzesień 2021

Jeśli znasz już ranking i chcesz skontaktować się z ekspertem kredytowym – Sebastianem:
» Przewiń do formularza kontaktowego

Ranking kredytów hipotecznych – kryteria 

Nasz ranking kredytów hipotecznych powstaje w oparciu o ponad 90 ofert z 9 ogólnopolskich banków:

Kredyt mieszkaniowy w Alior Bank - warunki

Alior Bank (8)

Kredyt mieszkaniowy BNP Paribas oferta

Kredyt mieszkaniowy Citi Handlowy

Kredyt mieszkaniowy ING

Kredyt mieszkaniowy mBank

Kredyt mieszkaniowy Millenium

Kredyt mieszkaniowy Peako S.A.

Pekao S.A. (15)

Kredyt mieszkaniowy PKO Bank Polski

Kredyt mieszkaniowy Santander

 
 
Chcemy, żeby nasz ranking kredytów hipotecznych był maksymalnie rzetelny, dlatego oferty bankowe zostały uporządkowane według kolejności: od najniższego do najwyższego całkowitego kosztu kredytu. Dlaczego nie według wysokości raty? Dlatego, że każdy pieniądz wypływający z Twojej kieszeni to koszt! Co z tego, że rata Twojego kredytu mieszkaniowego będzie niższa, jeśli słono zapłacisz za inne elementy umowy kredytowej: prowizje czy drogie ubezpieczenia?
 
Zobacz – różnica między najtańszym a najdroższym kredytem w naszym rankingu kredytów hipotecznych wrzesień 2021 wynosi aż 129 164 zł (kredyt na 400 tys zł, na 20 lat z 20% wkładem własnym)! Naprawdę warto poświęcić chwilę i zorientować się, gdzie najtaniej zaciągniesz kredyt hipoteczny, a w których bankach po prostu przepłacisz. Jeśli tego nie zrobisz, możesz zaprzepaścić lata żmudnego oszczędzania.

Więcej o genezie rankingu przeczytasz TUTAJ.

Oto najnowszy ranking kredytów hipotecznych wrzesień 2021

Aby ułatwić Wam porównania z innymi publikowanymi w internecie rankingami kredytów hipotecznych, a także pokazać parametry w miarę możliwości zbliżone do tych, które są najczęściej wybierane na naszym rynku, przygotowujemy ten ranking przy następujących założeniach:

– Kwota kredytu: 400 000 zł
– Okres kredytowania: 20 lat
– Raty: równe
– Wkład własny: 20%
– Oprocentowanie: zmienne

Jeżeli mieliście jednak okazję skorzystać z mojego kursu Kredyt hipoteczny krok po kroku, to znacie z pewnością promowaną przeze mnie regułę 30/20/20. Chciałbym bardzo wyraźnie podkreślić, że reguła jest jak najbardziej aktualna, a to, że pokazuję ranking z kredytami na 30 lat, a dziś nawet dodatkowo pokażę kredyty z wkładem własnym na 10%, w żaden sposób nie oznacza odejścia od tej reguły!!! Cały czas jestem za 30/20/20 ?

Pod poprzednimi artykułami pojawiło się jednak kilka próśb o to, aby pokazać też ranking kredytów hipotecznych z wkładem własnym w wysokości 10%. Dlatego – poza standardowym zestawieniem zawartym w dalszej części artykułu – znajdziecie prezentację właśnie takiego rankingu.

Kredyt hipoteczny na 20 lat – najtańsze oferty – wkład własny 20%, oprocentowanie zmienne

6 najtańszych ofert kredytu hipotecznego na 20 lat we wrześniu 2021 r.

POBIERZ SZCZEGÓŁYPOPROŚ O SWÓJ INDYWIDUALNY RANKING

Kredyt hipoteczny na 30 lat najtańsze oferty – wkład własny 10%, oprocentowanie zmienne

Kredyt hipoteczny w którym banku wrzesień 2021, LTV 90%, 30 lat

POBIERZ SZCZEGÓŁYPOPROŚ O SWÓJ INDYWIDUALNY RANKING

Kredyt hipoteczny na 30 lat najtańsze oferty – wkład własny 20%, oprocentowanie zmienne

Najkorzystniejszy kredyt hipoteczny na 30 lat 6 najtańszych ofert we Wrześniu 2021 r.

POBIERZ SZCZEGÓŁYPOPROŚ O SWÓJ INDYWIDUALNY RANKING

Kredyt hipoteczny na 20 lat najtańsze oferty – wkład własny 20%, kredyt na 20 lat, oprocentowanie stałe

Ranking kredytów ze stałym oprocentowaniem wrzesień 2021 r., 20 lat, wkład własny 20 procent

POBIERZ SZCZEGÓŁYPOPROŚ O SWÓJ INDYWIDUALNY RANKING

O założeniach rankingu przeczytasz więcej tutaj.

Gdybyście znaleźli lepsze oferty kredytu hipotecznego (np. w banku, którego nie ma na powyższej liście) – bardzo serdecznie zachęcam, abyście umieszczali te informacje w komentarzach pod dzisiejszym wpisem. Nie promuję żadnego z banków – po prostu staram się Wam pomóc, byście byli zorientowani, jak dziś wygląda rynek kredytów hipotecznych.

Porównanie kredytów hipotecznych skrojone na Twoją miarę

Ranking kredytów hipotecznych, który tutaj prezentujemy, przygotowujemy bardzo rzetelnie. Aby był on w miarę reprezentatywny dla możliwie dużej liczby przypadków, opiera się na dość ogólnych założeniach. Pozwala dobrze zorientować się „w którym miejscu jest rynek” oraz ile i za co każą sobie płacić poszczególne banki. Ale w Twojej konkretnej sytuacji ranking może wyglądać trochę inaczej. Dlaczego?

Zmiana pewnych kluczowych parametrów może istotnie zmieniać kolejność poszczególnych ofert<. Np. niektóre oferty dostępne są wyłącznie dla osób posiadających umowę o pracę, zarabiających więcej niż 10 tys zł czy będących klientami banku przez wiele miesięcy. Dlatego jeżeli chcesz otrzymać swój indywidualny ranking kredytów hipotecznych – napisz do Sebastiana korzystając z poniższego formularza. Sebastian przygotuje dla Ciebie zestawienie kredytów mieszkaniowych skrojonych na miarę Twojej indywidualnej sytuacji. Za taką kalkulację Sebastian nie pobiera żadnego wynagrodzenia, a otrzymanie indywidualnego rankingu nie stanowi żadnego zobowiązania z Twojej strony, aby korzystać z usług Sebastiana.

Kredyt hipoteczny – jak nie przepłacić?

W tym rankingu kredytów hipotecznych (wrzesień 2021) ustalimy nie tylko, gdzie najtaniej weźmiesz kredyt hipoteczny, ale także – gdzie najszybciej. Różnica między najtańszym a najdroższym kredytem obecnie wynosi aż 129146 złotych, więc naprawdę nie warto przepłacać. Dzisiaj pokażemy również w których bankach otrzymasz kredyt najszybciej – bo może masz upatrzoną super nieruchomość i nie chcesz, by uciekła Ci sprzed nosa.

Jednym z marzeń moich Czytelników bardzo często jest właśnie zakup własnego mieszkania. I chodzi o to, aby to marzenie zrealizować jak najniższym kosztem. W przygotowaniu tego rankingu kredytów hipotecznych od wielu – bardzo wielu lat – pomaga mi Sebastian Bilski. No właśnie. Sebastian ile lat pomagasz klientom w znalezieniu dobrego kredytu hipotecznego?

Niech no szybko policzę… to jest 15 lat. Od 2006 roku jestem w branży kredytów hipotecznych i, jak policzyłem niedawno, udało mi się pomóc już ponad 4000 klientom!

To naprawdę niezłe grono, ale w sumie nie może mnie to dziwić, bo od czasu naszego pierwszego wspólnego rankingu kredytów hipotecznych, który opublikowaliśmy w lipcu 2018 roku – czyli 3 lata i dwa miesiące temu – przez formularz kontaktowy do Ciebie i Twojego zespołu dotarło już ponad 8700 osób. Dla mnie bardzo ważne jest to, żeby jakość tej pomocy była bardzo wysoka i cieszą mnie pozytywne komentarze, które Twoi klienci i moi Czytelnicy zostawiają pod naszymi rankingami kredytów hipotecznych.

Marcin, jak wiesz, bardzo dużą wagę przykładamy do tego, żeby jakość była na najwyższym poziomie. Oczywiście ja nie robię tego wszystkiego sam. Udało mi się zebrać bardzo fajny zespół kompetentnych osób. Jest nas blisko 80 w całej Polsce. To zespół doradców, którzy mi pomagają, ale przede wszystkim wspierają klientów, którzy potrzebują pomocy z kredytem hipotecznym w różnych obszarach. I to jest bardzo fajne.

Kredyt hipoteczny – ile czasu czeka się na rozpatrzenie wniosku?

W którym banku najszybciej dostanę kredyt hipoteczny
Gdzie najszybciej uzyskasz kredyt hipoteczny? (Subiektywny ranking sporządzony na podstawie obecnie składanych wniosków przez zespół Sebastiana. Stan na 1 września 2021 r. Pamiętaj, że sytuacja kilka dni później może sie różnić.)

Zanim przejdziemy do ofert, chciałbym porozmawiać jeszcze o tym, ile teraz czeka się na kredyt. Obecnie na rynku nieruchomości mamy wciąż wysoki popyt na mieszkania i domy, spadającą liczbę dostępnych ofert i w rezultacie – wysokie ceny. Widać również zwiększone zainteresowanie działkami budowlanymi i ciągle szybujące ceny materiałów budowlanych.

To wszystko oznacza, że w niektórych przypadkach liczyć może się nie tylko sama cena kredytu hipotecznego ale też tempo rozpatrywania naszego wniosku przez bank. No bo co z tego, że znajdziemy jakąś nieruchomość w okazyjnej cenie, jeżeli za chwilę zniknie nam ona sprzed nosa, bo bank rozpatruje nasz wniosek przez kilka miesięcy. I nie chodzi mi absolutnie o to aby namawiać na szybkie branie kredytu bez właściwej analizy. Na takie ustępstwo nigdy się nie zgodzę, ale mimo wszystko – warto też brać pod uwagę jak długo czeka się na kredyt. Sebastianie – jak to teraz wygląda?

Bardzo ciekawe pytanie i powiem Ci, że tutaj są bardzo duże rozbieżności. W najszybszym banku kredyt można załatwić w tej chwili w tydzień – czyli w 7 dni roboczych. A w najdłuższym to jest 90 dni roboczych. Więc rozbieżności są bardzo duże i w dużej mierze to właśnie one decydują, czyli determinują ostateczny wybór klienta

Czyli od 7 dni roboczych do 90 dni roboczych to jest mniej więcej 4 i pół miesiąca. Gdybyś miał sporządzić taki Twój subiektywny ranking banków w których kredyt uzyska się najszybciej, to jakie to byłyby banki?

Zaznaczę, że to zestawienie będzie moim subiektywnym odczuciem, ale wiele osób, które aktualnie są w procesie kredytowym z pewnością przyzna rację. Na pierwszym miejscu postawiłbym w tej chwili Bank Millenium. To bank, który zrobił bardzo duży postęp w szybkości obsługi kredytów hipotecznych. Tam decyzje można dostać w jeden tydzień, z jednym małym zastrzeżeniem – bo oczywiście zawsze jest gwiazdka. Dotyczy to tylko sytuacji gdzie zakup jest na rynku wtórnym i dochody są z umowy o pracę. Żadna inna opcja przy tym szybkim procesie nie wchodzi w grę.

Natomiast w tym samym banku, ale już nie spełniając tych kryteriów za decyzją czeka się ok. 2 miesiące, więc to takie małe zastrzeżenie, ale na pewno Millenium wymaga tutaj pochwały. Z kolei na kolejnych miejscach wymienił bym Pekao BP, BNP Paribas i mBank – to są banki które też w miarę szybko realizują proces kredytowy. W miarę szybko – mam tutaj na myśli około miesiąca.

Kredyt hipoteczny – co jest ważne przy składaniu wniosku

Trzeba jednak wziąć pod uwagę to, że czasem te najszybsze banki mogą mieć również drogie oferty, także często szybciej może znaczyć – drożej. Dlatego zawsze bierzemy też pod uwagę łączny koszt kredytu i to, o czym między innymi wspominamy w naszym kursie o kredycie hipotecznym, że nie zostajemy tylko z wnioskiem złożonym do jednego banku. Składamy wnioski co najmniej do trzech banków i najlepiej, żeby w tym gronie był najtańszy kredyt, żeby był najszybszy bank i żeby był bank, w którym mamy największą szansę na uzyskanie kredytu.

Jeżeli braliście teraz kredyt, lub czekacie na rozpatrzenie wniosków, napiszcie, proszę w komentarzu, ile to trwa w waszym przypadku. Dzielcie się tymi doświadczeniami w komentarzach pod filmem, czy na moim blogu. Bo to bardzo pomaga innym osobom w zorientowaniu się, jak wygląda sytuacja na rynku kredytów hipotecznych. A właśnie po to te rankingi kredytów hipotecznych dla was robimy.

Skontaktuj się z Sebastianem

» Przewiń do formularza kontaktowego

poprzedni ranking – sierpień 2021następny ranking – październik 2021

 

Jeżeli podobał Ci się ten artykuł, może zainteresuje Cię moja książka o inwestowaniu – „Finansowa Forteca”. W podobny sposób jak tutaj na blogu- prosto i merytorycznie – tłumaczę w niej, jak inwestować skutecznie i mieć święty spokój. Szczegóły poznasz TUTAJ.

PODOBAJĄ CI SIĘ ARTYKUŁY NA BLOGU?

Dołącz do ponad 45 513 osób, które otrzymują newsletter i korzystają z przygotowanych przeze mnie bezpłatnych narzędzi pomagających w skutecznym dbaniu o finanse.
KLIKNIJ W PONIŻSZY PRZYCISK.

PLANUJESZ ZACIĄGNĄĆ KREDYT HIPOTECZNY
I NIE WIESZ OD CZEGO ZACZĄĆ?

To zupełnie naturalne. Kredyt hipoteczny to ogromne zobowiązanie, które przygniata przez kilkadziesiąt lat. W dodatku mnóstwo osób bardzo za niego przepłaca. Przygotowałem kurs Kredyt Hipoteczny Krok po Kroku, aby uzbroić Cię w niezbędną wiedzę i dać narzędzia do wygodnego podjęcia najlepszych dla Ciebie decyzji. Chcę Ci pomóc w znalezieniu kredytu hipotecznego, który:

✅ w bezpieczny sposób pomoże Ci zrealizować marzenie o własnym mieszkaniu czy domu,
✅ nie obciąży nadmiernie budżetu Twojej rodziny,
✅ będzie Cię kosztował tak mało, jak to tylko możliwe,
✅ szybko przestanie być Twoim zobowiązaniem, bo sprawnie go spłacisz.

Powiadom
Powiadom o
guest
24 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze