Ranking kredytów hipotecznych październik 2019

34

Który kredyt hipoteczny jest najlepszy w październiku 2019? Sprawdź, w których bankach kredyty są najtańsze, a w których najdroższe. Oto rzetelny ranking kredytów hipotecznych, zawierający szczegółowy wykaz najważniejszych parametrów.

Poza samym rankingiem dzisiaj zamieszczamy odpowiedź na często pojawiające się pytanie, z którym zwracają się do nas osoby ubiegające się o kredyt hipoteczny: “Czy warto przed ubieganiem się o kredyt hipoteczny pozbyć się limitów zadłużenia na koncie, kart kredytowych i innych pożyczek?”.

>> Przejdź do najnowszego rankingu kredytów hipotecznych

Czy warto przed ubieganiem się o kredyt hipoteczny pozbyć się limitów, kart kredytowych i pożyczek?

Jako zagorzały wróg zadłużania się na konsumpcję odpowiadam oczywiście, że TAK!  Ale doskonale wiem, że zadając to pytanie, chcecie po prostu wiedzieć, czy bank będzie wymagał takich ruchów przed udzieleniem kredytu hipotecznego. W takim ujęciu odpowiedź jest nieco dłuższa 🙂

Bank bada tzw. zdolność kredytową, którą w ogromnym uproszczeniu wylicza sobie według wzoru: Twoje przychody minus Twoje koszty minus raty Twoich zobowiązań. To, co zostanie po takich obliczeniach, musi wystarczyć na ratę kredytu hipotecznego. 

Jeśli posiadane zobowiązania tj. limity i karty kredytowe oraz ewentualne pożyczki gotówkowe są na tyle niskie, że po ich uwzględnieniu i tak wystarczy Ci (w ocenie banku) środków na spłatę raty kredytu hipotecznego – nie musisz zamykać takich zobowiązań (choć ja zdecydowanie to zalecam).

Sytuacja się zmienia w momencie, gdy tej zdolności „brakuje”. Wtedy warto, a na nawet trzeba spłacić zobowiązania, żeby mieć zdolność kredytową i otrzymać oczekiwaną kwotę kredytu. W tej sytuacji warto wiedzieć, że: 

 • Przyznane limity zadłużenia w rachunku bankowym oraz karty kredytowe – nawet jeśli ich aktualnie nie wykorzystujemy – obciążają naszą zdolność kredytową. Bank jako miesięczne obciążenie policzy 5% przyznanego limitu kredytowego.
 • Spłata i uzyskanie zaświadczenia o spłacie, szczególnie w przypadku kredytów ratalnych, może trochę potrwać. Warto więc zrobić to z wyprzedzeniem.
 • Zamknięcie karty kredytowej i wydanie zaświadczenia trwa min 30 dni. Jeśli nie mamy tyle czasu, wyjściem może być zmniejszenie dostępnego limitu na karcie kredytowej np. z limitu 50 000 zł na 5 000 zł. Zwykle wystarczy to do zwiększania zdolności kredytowej i zawsze jest rozwiązaniem najszybszym.
 • Spłacenie, zamknięcie lub zmniejszenie limitu zadłużenia w rachunku bankowym nie powinno stanowić problemu. Można to zrobić praktycznie od ręki.

O założeniach rankingu przeczytasz więcej tutaj. A teraz już czas na nasz ranking:

Ranking kredytów hipotecznych – 8 najtańszych banków w październiku 2019

W jakim banku najlepiej wziąć kredyt hipoteczny? Nasz ranking powstaje w oparciu o około 60 ofert z 14 banków (kolejność alfabetyczna):

 1. Alior Bank (5)
 2. BNP Paribas (2)
 3. BOŚ (2)
 4. Citi Handlowy (5)
 5. Credit Agricole (5)
 6. Eurobank (0)
 7. ING Bank Śląski (13)
 8. mBank (11)
 9. Millenium (2)
 10. Pekao BH (2)
 11. Pekao S.A. (4)
 12. PKO BP (3)
 13. Pocztowy (2)
 14. Santander (4)

Gdybyście znaleźli lepsze oferty kredytu hipotecznego (np. w banku, którego nie ma na powyższej liście) – bardzo serdecznie zachęcam, abyście umieszczali te informacje w komentarzach pod dzisiejszym wpisem. Nie promuję żadnego z banków – po prostu staram się Wam pomóc, byście byli zorientowani, jak dziś wygląda rynek kredytów hipotecznych.

Kredyt hipoteczny na 30 lat – najtańsze oferty

Poniższa tabela pokazuje jedynie podsumowanie rankingu, abyś mógł szybko zorientować się w kolejności. Natomiast pod tabelą znajdziesz PLIK PDF z KOMPLETEM INFORMACJI dotyczących każdej z ofert. Dlatego koniecznie pobierz sobie plik pdf i nie poprzestawaj na samej tabeli.

8 najtańszych ofert kredytu hipotecznego na 30 lat w październiku 2019 r.

Ikona pobierz zestawienie kredytów hipotecznychPobierz
Ranking kredytów hipotecznych – 8 najtańszych, 30 lat, październik 2019.pdf

Kredyt hipoteczny na 20 lat – najtańsze oferty

Najkorzystniejszy kredyt hipoteczny na 20 lat 8 najtańszych ofert w Październiku 2019 r.

Ikona pobierz zestawienie

Pobierz
Ranking kredytów hipotecznych – 8 najtańszych, 20 lat, październik 2019.pdf

Kredyt hipoteczny na 30 lat – najdroższe oferty

8 najdroższych ofert kredytu hipotecznego na 30 lat w Październiku 2019 r.

Ikona pobierz zestawienie

Pobierz
Ranking kredytów hipotecznych – 8 najdroższych, 30 lat, październik 2019.pdf

Kredyt hipoteczny na 20 lat – najdroższe oferty

Kredyt mieszkaniowy na 20 lat 8 najdroższych ofert w Październiku 2019 r.Ikona pobierz zestawienie

Pobierz
Ranking kredytów hipotecznych – 8 najdroższych, 20 lat, październik 2019.pdf

Skontaktuj się z Sebastianem

 

poprzedni ranking – wrzesień 2019 następny ranking – listopad 2019

Jeżeli podobał Ci się ten artykuł, może zainteresuje Cię moja książka o inwestowaniu – „Finansowa Forteca”. W podobny sposób jak tutaj na blogu- prosto i merytorycznie – tłumaczę w niej, jak inwestować skutecznie i mieć święty spokój. Szczegóły poznasz TUTAJ.

PODOBAJĄ CI SIĘ ARTYKUŁY NA BLOGU?

Dołącz do ponad 45 513 osób, które otrzymują newsletter i korzystają z przygotowanych przeze mnie bezpłatnych narzędzi pomagających w skutecznym dbaniu o finanse.
KLIKNIJ W PONIŻSZY PRZYCISK.

PLANUJESZ ZACIĄGNĄĆ KREDYT HIPOTECZNY
I NIE WIESZ OD CZEGO ZACZĄĆ?

To zupełnie naturalne. Kredyt hipoteczny to ogromne zobowiązanie, które przygniata przez kilkadziesiąt lat. W dodatku mnóstwo osób bardzo za niego przepłaca. Przygotowałem kurs Kredyt Hipoteczny Krok po Kroku, aby uzbroić Cię w niezbędną wiedzę i dać narzędzia do wygodnego podjęcia najlepszych dla Ciebie decyzji. Chcę Ci pomóc w znalezieniu kredytu hipotecznego, który:

✅ w bezpieczny sposób pomoże Ci zrealizować marzenie o własnym mieszkaniu czy domu,
✅ nie obciąży nadmiernie budżetu Twojej rodziny,
✅ będzie Cię kosztował tak mało, jak to tylko możliwe,
✅ szybko przestanie być Twoim zobowiązaniem, bo sprawnie go spłacisz.

Powiadom
Powiadom o
guest
34 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze