ranking kredytów hipotecznych

Ranking kredytów hipotecznych marzec 2021

27

Który kredyt hipoteczny jest najlepszy w marcu 2021? Sprawdź, w których bankach kredyty są najtańsze, a w których najdroższe. Oto rzetelny ranking kredytów hipotecznych, zawierający szczegółowy wykaz najważniejszych parametrów. Pobierz plik PDF z zestawieniem najlepszych ofert oraz informacjami na temat wymagań banków oferujących najbardziej opłacalne kredyty hipoteczne. Oto ranking kredytów hipotecznych marzec 2021.

Czy możecie uwierzyć, że to już marzec? Choć dziś jeszcze nie czuć wiosny w powietrzu, przyjdzie do nas na pewno. Dlatego warto już teraz się na jej przyjście odpowiednio przygotować. Tak samo wygląda sprawa z kredytem hipotecznym. Jeśli chcesz go niedługo zaciągnąć, już teraz poświęć czas na to, by się do niego dobrze przygotować. A pomoże Ci w tym nasz ranking kredytów hipotecznych. 

W tym rankingu opowiemy o tym:
✅ Czy pieniądze z IKE/IKZE/PPK mogą być wykorzystane jako wkład własny?
✅ Co się stanie, gdy po kilku miesiącach od podpisania umowy przestaniemy spełniać warunki promocji?
✅ Które banki oferują w tym miesiącu najlepsze oferty kredytów hipotecznych?

>> Przejdź do najnowszego rankingu kredytów hipotecznych

Jeśli znasz już ranking i chcesz skontaktować się z ekspertem kredytowym – Sebastianem:
» Przewiń do formularza kontaktowego


W tym miesiącu przyroda obudzi się do życia, a u kilkudziesięciu osób w Polsce obudzi się marzenie o kupnie własnego mieszkania lub domu z wykorzystaniem kredytu hipotecznego. Aby pomóc Wam znaleźć najlepsze na rynku kredyty hipoteczne, czyli takie, które wyciągną z Waszych kieszeni jak najmniej pieniędzy, wspólnie z moim dzisiejszym gościem, Sebastianem Bilskim przygotowaliśmy dla Was najnowszy ranking kredytów hipotecznych. Cześć Sebastian!

Cześć Marcin, witam serdecznie. 

Dzisiaj, jak co miesiąc, opowiemy o najdroższej i najtańszej ofercie na rynku i o różnicy między nimi. Opowiemy też o tej środkowej ofercie, czyli o medianie. Ale żeby nasz ranking zawsze miał jakiś element edukacyjny i żeby był też ciekawszy, staram się zawsze zadać Ci także inne pytania, które frapują naszych czytelników i widzów. Pierwsze pytanie padło na Facebooku. 

Przemek pyta:

Czy jest praktyczny problem, a jeśli tak to w jakich bankach, z wykorzystaniem pieniędzy z IKE/IKZE/PPK jako wkładu własnego?
Co możesz nam o tym powiedzieć?

Jeżeli chodzi o kwestie IKE/IKZE w kontekście wkładu własnego, to moje doświadczenia podpowiadają mi, że nie można tego zrealizować. Jedyny bank, który w swoich regulacjach ma zapis na temat IKE/IKZE, to BOŚ Bank. Dopuszcza środki zgromadzone na IKE/IKZE jako dodatkowe środki do wkładu własnego. W regulaminie banku znajdziemy taki zapis. Ale nikt z moich 50 współpracowników nigdy nie zrealizował takiej transakcji. Ja też nie słyszałem o takim przypadku.  Możemy ogłosić taki apel – jeżeli jest ktoś, komu udało się to skutecznie zrealizować, proszę, odezwijcie się do mnie. Chętnie wzbogacę swoją wiedzę o Wasz konkretny przypadek. Wg mojej obecnej wiedzy to nie jest do zrealizowania. 

Ok, czyli zapis o tym znalazłeś tylko w regulacjach BOŚ Banku, ale w ciągu swojej wieloletniej kariery ani razu – ani u Ciebie, ani u tych kilkudziesięciu doradców, z którymi współpracujesz – nie miałeś takiej sytuacji, żeby środki na IKE czy IKZE były wykorzystane jako wkład własny, czy nawet część wkładu własnego. A zatem może być o to bardzo trudno. A jeśli komuś udało się taki kredyt zaciągnąć, bardzo prosimy o informację – chętnie to dalej zbadamy. Ale na razie wygląda to trochę jak jednorożec, o którym każdy słyszał, ale nikt go nigdy nie widział. Jeżeli chodzi o PPK, no to tam faktycznie jest taka możliwość ustawowa, żeby zaciągnąć pożyczkę, czyli wypłacić środki zgromadzone na PPK i następnie wnieść je jako wkład własny do kredytu, a potem tę pożyczkę zwrócić. Ale PPK działa bardzo krótko, więc domyślam się,  że jeszcze takiej sytuacji nie miałeś, bo środki zgromadzone na PPK u większości osób są jeszcze bardzo małe. 

Tak dokładnie. 

No dobra, to drugie pytanie. Zadała je na blogu Renata, umieszczając komentarz pod rankingiem opublikowanym w lutym. Pytanie brzmi tak:

Banki oferują promocje w postaci obniżonego oprocentowania kredytu w zamian za dodatkowe warunki. Na przykład za wpłatę wynagrodzenia w konkretnej kwocie na konto, czy korzystanie z karty kredytowej – czyli tzw. cross-selling, korzystanie z dodatkowych produktów – Ale co się stanie, jeśli np. kilka miesięcy po zaciągnięciu kredytu, przestanę te warunki spełniać? Np. zmniejszy mi się kwota wpływów na konto. No właśnie Sebastian – co dzieje się w takiej sytuacji. Jak banki do tego podchodzą, kiedy zaciągamy kredyt na warunkach promocyjnych, ale potem z jakichś względów nie spełniamy już warunków promocji.

Ja może zacznę od tego, że w naszych zestawieniach – tych, które publikujemy na blogu, oraz tych przygotowywanych dla klientów indywidualnie – dokładnie opisujemy każdą ofertę, wraz z cross-sellingiem, czyli: co musi się zadziać, żeby oferta, która widnieje w zestawieniu, rzeczywiście była dostępna. Praktyka pokazuje, że właściwie każda oferta jest tak skonstruowana, że jest obłożona dużą liczbą cross-sellingów, czyli dodatkowych produktów, z których klient musi skorzystać. Na tę okoliczność banki tworzą promocje albo specjalne regulaminy. I tutaj ważna uwaga – właściwie zawsze trzeba dokładnie zapoznać się z regulaminem, który określa wszystkie zasady: jaka przysługuje obniżka, w momencie gdy skorzystamy z danego produktu, jak również informacje jak długo trzeba korzystać z danego produktu i co się stanie, jeśli tego nie będziemy realizować. Tak dokładnie jest w przypadku mBnku, ING Banku Śląskiego i wielu innych banków. 

Generalnie wszystko się sprowadza do tego, że jeżeli zrezygnujemy albo zlikwidujemy jakiś produkt, albo zobowiązanie, które powzięliśmy na moment podpisywania umowy, to bank najzwyczajniej w świecie podniesie nam oprocentowanie. I to jest o tyle istotne, że właściwie każdy z tych banków trochę inaczej do tego podchodzi. 

Dajmy na to ING Bank Śląski – w swoich regulaminach promocyjnych czy w ofertach promocyjnych ma zastrzeżenia co do dwóch produktów. Jednym z tych produktów jest ubezpieczenie na życie, a drugie – wpływ na konto w wysokości 2000 zł przez okres 3 lat. I z regulaminu wyczytamy, że jeżeli ktoś zrezygnuje z ubezpieczenia w ciągu 3 lat, lub nie dokona wpłaty 2000 zł na konto, to bank bezpowrotnie podniesie mu marżę o 0,4%. A jeśli jednocześnie zrezygnuje z ubezpieczenia i nie wpłaci 2000 zł na konto, to bank podnosi marżę automatycznie o 0,8%. To sytuacja bezpowrotna – nie da rady już potem obniżyć tego oprocentowania. Wtedy zmieni się diametralnie atrakcyjność cenowa takiego kredytu. I wtedy jedyną opcją jest przenieść się do innego banku. 

Kolejne banki stosują inne zapisy. Np. Millenium bank również w swojej ofercie ma pełny cross-selling, który polega na konieczności wpływu wynagrodzenia i warunku wykonania transakcji kartą płatniczą. Bank weryfikuje te warunki co 3 miesiące. W przypadku gdy nie spełnimy wymagań, czyli gdy ktoś nie przeleje – tam jest bodajże 2500 zł – i nie dokona transakcji kartą płatniczą, to bank podniesie marżę o 0,5%. Ale w przypadku tej oferty plus jest taki, ze można powrócić do marży wyjściowej. Czyli ktoś nie zrealizował warunków i bank mu podniesie marżę, ale w kolejnym 3-miesięcznym okresie, jeżeli ponownie spełni warunki, to może powrócić do swojej oferty. Podobnie jest w przypadku mBanku. 

Czyli w niektórych bankach podwyżka oprocentowania jest bezpowrotna, w innych jest jeszcze szansa wrócić do niższego oprocentowania, ale wniosek jest prosty – należy bardzo dokładnie zapoznać się z regulaminem no i jednak przez ten wymagany okres pilnować ustalonych warunków, no bo szkoda byłoby fajną ofertę kredytu zamienić na droższą, tylko dlatego, że byliśmy nieuważni.

Porównywanie ofert kredytów hipotecznych

Aby ułatwić Wam porównania z innymi publikowanymi w internecie rankingami kredytów hipotecznych, a także pokazać parametry w miarę możliwości zbliżone do tych, które są najczęściej wybierane na naszym rynku, przygotowujemy ten ranking przy następujących założeniach:

– Kwota kredytu: 300 000 zł
– Okres kredytowania: 30 lat
– Raty: równe
– Wkład własny: 20%

Jeżeli mieliście jednak okazję skorzystać z mojego kursu Kredyt hipoteczny krok po kroku, to znacie z pewnością promowaną przeze mnie regułę 30/20/20. Chciałbym bardzo wyraźnie podkreślić, że reguła jest jak najbardziej aktualna, a to, że pokazuję ranking z kredytami na 30 lat, a dziś nawet dodatkowo pokażę kredyty z wkładem własnym na 10%, w żaden sposób nie oznacza odejścia od tej reguły!!! Cały czas jestem za 30/20/20 ?

Pod poprzednimi artykułami pojawiło się jednak kilka próśb o to, aby pokazać też ranking kredytów hipotecznych z wkładem własnym w wysokości 10%. Dlatego – poza standardowym zestawieniem zawartym w dalszej części artykułu – zaczniemy od prezentacji właśnie takiego rankingu:

Kredyt hipoteczny ze stałym oprocentowaniem – kredyt na 30 lat, LTV 80%

Ikona - najtańszy kredyt hipoteczny - oprocentowanie stałe

Pobierz
Ranking kredytów hipotecznych – stałe oprocentowanie, 30 lat, ltv 80%, marzec 2021.pdf

Kredyt hipoteczny ranking – 5 najtańszych – wkład własny 10%, kredyt na 30 lat

ranking kredytów hipotecznych

Pamiętajcie proszę, że powyższa tabelka zawiera jedynie podstawowe informacje. Wczytajcie się proszę w szczegóły każdej z ofert, które tradycyjnie znajdziecie w załączonym pliku pdf:

Ikona - najtańszy kredyt hipoteczny kalkulator

Pobierz
Ranking kredytów hipotecznych – najtańsze, 30 lat, ltv 90%, marzec 2021.pdf

O założeniach rankingu przeczytasz więcej tutaj.

Ranking kredytów hipotecznych – najtańsze banki w marcu 2021

W jakim banku najlepiej wziąć kredyt hipoteczny? Nasz ranking powstaje w oparciu o około 86 ofert z 12 banków (kolejność alfabetyczna):

Gdybyście znaleźli lepsze oferty kredytu hipotecznego (np. w banku, którego nie ma na powyższej liście) – bardzo serdecznie zachęcam, abyście umieszczali te informacje w komentarzach pod dzisiejszym wpisem. Nie promuję żadnego z banków – po prostu staram się Wam pomóc, byście byli zorientowani, jak dziś wygląda rynek kredytów hipotecznych.

Kredyt hipoteczny na 30 lat – najtańsze oferty

Poniższa tabela pokazuje jedynie podsumowanie rankingu, abyś mógł szybko zorientować się w kolejności. Natomiast pod tabelą znajdziesz PLIK PDF z KOMPLETEM INFORMACJI dotyczących każdej z ofert. Dlatego koniecznie pobierz sobie plik pdf i nie poprzestawaj na samej tabeli.

ranking kredytów hipotecznych

Ikona pobierz zestawienie kredytów hipotecznychPobierz
Ranking kredytów hipotecznych – 8 najtańszych, 30 lat, marzec 2021.pdf

Kredyt hipoteczny na 20 lat – najtańsze oferty

ranking kredytów hipotecznychIkona pobierz zestawieniePobierz
Ranking kredytów hipotecznych – 8 najtańszych, 20 lat, marzec 2021.pdf

Kredyt hipoteczny na 30 lat – najdroższe oferty

ranking kredytów hipotecznych

Ikona pobierz zestawieniePobierz
Ranking kredytów hipotecznych – 8 najdroższych, 30 lat, marzec 2021.pdf

Kredyt hipoteczny na 20 lat – najdroższe oferty

ranking kredytów hipotecznych

Ikona pobierz zestawieniePobierz
Ranking kredytów hipotecznych – 8 najdroższych, 20 lat, marzec 2021.pdf

Skontaktuj się z Sebastianem

Możecie użyć tego formularza do przesłania Sebastianowi Waszego, konkretnego pytania. Wspominam o tym, bo często zostawiacie takie pytania w komentarzach – Sebastian ich nie monitoruje i dlatego nie jest w stanie na nie wszystkie odpowiedzieć. Przesłanie pytania poprzez formularz gwarantuje Wam, że dotrze ono prosto do zespołu Sebastiana i otrzymacie wtedy indywidualny ranking na podstawie ofert banków, którymi dysponuje Sebastian. Zachęcam Was do skorzystania z tego formularza – to zupełnie bezpłatne.

 

poprzedni ranking – luty 2021 następny ranking – kwiecień 2021

 

Jeżeli podobał Ci się ten artykuł, może zainteresuje Cię moja książka o inwestowaniu – „Finansowa Forteca”. W podobny sposób jak tutaj na blogu- prosto i merytorycznie – tłumaczę w niej, jak inwestować skutecznie i mieć święty spokój. Szczegóły poznasz TUTAJ.

PODOBAJĄ CI SIĘ ARTYKUŁY NA BLOGU?

Dołącz do ponad 45 513 osób, które otrzymują newsletter i korzystają z przygotowanych przeze mnie bezpłatnych narzędzi pomagających w skutecznym dbaniu o finanse.
KLIKNIJ W PONIŻSZY PRZYCISK.

PLANUJESZ ZACIĄGNĄĆ KREDYT HIPOTECZNY
I NIE WIESZ OD CZEGO ZACZĄĆ?

To zupełnie naturalne. Kredyt hipoteczny to ogromne zobowiązanie, które przygniata przez kilkadziesiąt lat. W dodatku mnóstwo osób bardzo za niego przepłaca. Przygotowałem kurs Kredyt Hipoteczny Krok po Kroku, aby uzbroić Cię w niezbędną wiedzę i dać narzędzia do wygodnego podjęcia najlepszych dla Ciebie decyzji. Chcę Ci pomóc w znalezieniu kredytu hipotecznego, który:

✅ w bezpieczny sposób pomoże Ci zrealizować marzenie o własnym mieszkaniu czy domu,
✅ nie obciąży nadmiernie budżetu Twojej rodziny,
✅ będzie Cię kosztował tak mało, jak to tylko możliwe,
✅ szybko przestanie być Twoim zobowiązaniem, bo sprawnie go spłacisz.

Powiadom
Powiadom o
guest
27 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze