FinCrafters – przeskok od wiedzy do skutecznego działania
Podcast: Odtwarzaj w nowym oknie | Pobierz (Czas trwania: 52:29 — 72.4MB) | Umieść link
Subskrybuj: Apple Podcasts | Spotify | Android | RSS
Mija kolejny rok, a Twoje finanse lub inwestycje, stoją w miejscu. Czytasz kolejne książki i artykuły, oglądasz kolejne filmy na YouTubie, ale ciągle nie masz postępów. Zamiast podjąć jakieś działanie, nieustannie przyswajasz nową wiedzę, mając poczucie, że dalej wiesz zbyt mało. A może, po osiągnięciu danego etapu, utknąłeś i nie wiesz, co dalej. Jeśli ten opis brzmi znajomo, w tym artykule zdradzę Ci, jak możesz w przyszłym roku pomóc sobie wyjść z tej sytuacji.
Uwaga! Ruszyła sprzedaż FinCrafters (tylko przez 2 tygodnie):
https://fincrafters.pl/
Gdy podejmiemy decyzję, że zaczynamy dbać o nasze finanse, po jakimś czasie, prawie na pewno, spotkamy na naszej drodze coś, co nas zablokuje lub powstrzyma. Mało wspierające otoczenie, sytuacje losowe, życiowe przeszkody lub niespodziewane wydatki. Wiem, że tak jest – piszecie do mnie na ten temat wiele wiadomości. Czytam w nich, jak surowo ocenia się wiele osób. Piszecie: Brakuje mi konsekwencji, systematyczności. Mam wrażenie, że robię trzy kroki do przodu, a potem dwa kroki wstecz. Zaczynam podejrzewać, że coś ze mną nie jest w porządku. Nie martw się. Jeśli też tak masz, wszystko jest z Tobą w najlepszym porządku.
Zanim przejdziemy dalej, zachęcam Cię do obejrzenia tego video:
To tylko 20%!
Problemy, które opisałem wyżej, ma naprawdę wiele osób. Potwierdza to ponad 5000 [sic!] ankiet wypełnionych przez społeczność FBO. Razem z moim zespołem jesteśmy bardzo wdzięczni każdej osobie, która poświęciła swój czas i wypełniła dla nas ankietę. I to, co widać po wstępnej analizie, to właśnie ogromny problem z wdrożeniem przyswajanej wiedzy w życie. To jest bardzo bliskie mojemu sercu. Prawie 10 lat prowadzenia tego bloga utwierdziło mnie w przekonaniu, że w finansach osobistych wiedza to jest raptem 20% sukcesu, a cała reszta to skuteczne działanie.
2023 r. będzie dla mnie wyjątkowy
W przyszłym roku mija mi dokładnie 10 lat tworzenia bloga Finanse Bardzo Osobiste. Jak widzisz, 2023 r. będzie dla mnie rokiem szczególnym. I to nie tylko z powodu bloga. Dokładnie 20 lat wcześniej poznałem moją ukochaną żonę, Kasię. W tym samym czasie dostałem moją pierwszą poważną pracę w Warszawie i przeniosłem się do tego miasta. Byłem przekonany, że złapałem Pana Boga za nogi. I co zrobiłem? Zacząłem żyć po prostu głupio. Raptem 5 lat później byłem zadłużony po uszy i mogłem sobie tylko powiedzieć: o rany, ale kanał! Krok po kroku, wspólnie z moją żoną, wychodziliśmy z tej trudnej sytuacji. Dlatego uwierz mi, wiem, jak to jest, gdy raty kredytu pożerają wypłatę, a lista wydatków, szczególnie tych „nieplanowanych”, zdaje się nie kończyć.
W 2013 roku, czyli właśnie 10 lat temu, wystartował blog Finanse Bardzo Osobiste. Rok później – podcast Finanse Bardzo Osobiste. Napisałem też moją pierwszą książkę – Jak zadbać o własne finanse. W 2017 r. stworzyłem kurs Kredyt hipoteczny krok po kroku. W 2018 r. uruchomiłem kanał na YouTube, dzięki czemu w kolejnym roku ruszyły #wtorkizfinansami, których zrobiliśmy już ponad 200. W 2020 r. wydałem Finansową Fortecę, a w tym roku odświeżoną wersję kursu hipotecznego. I nie piszę Ci o tym wszystkim, żeby się pochwalić, ale żeby Ci pokazać, że w czasie tych 20 lat przeszedłem solidny kawał drogi i mogłem przyjrzeć się finansom osobistym ze wszystkich możliwych stron. Naturalnie pojawia się pytanie: Co dalej? Co w 2023 r.?
Wdrażanie wiedzy w życie nie zawsze jest łatwe
Żeby odpowiedzieć na to pytanie, w tym roku bardzo intencjonalnie wróciliśmy z moim zespołem do naszej misji. To jest to, co nas zapala do pracy i co rano wyciąga z łóżka:
I kiedy zaczęliśmy analizować naszą misję, doszliśmy do takiego wniosku: część osób jest w stanie ogarnąć swoje finanse i osiągnąć zamierzone cele dzięki samej wiedzy. Przeczytają artykuł, zobaczą #wtorekzfinansami i zaczynają działać.
Ale większość osób jest jednak w innej sytuacji.
Nie potrafią przekuć wiedzy na działanie. Samo przeczytanie artykułu, czy obejrzenie video im po prostu nie wystarczy. I to jest naprawdę normalne – każdy z nas ma inną sytuację życiową, inny kontekst, a nawet – inne usposobienie. Dlatego najgorsze co możesz zrobić, to porównywać się z innymi. To, co działa dla Twojego sąsiada, od Ciebie może wymagać innego podejścia. I takim właśnie innym podejściem będzie społeczność FinCrafters, o której zaraz Ci opowiem.
Disclaimer, a jakże!
Jak w wielu moich artykułach, tutaj także pojawi się mały disclaimer 🙂 Pamiętasz, gdy opowiedziałem Ci po raz pierwszy o tym, że piszę książkę o inwestowaniu, której tytuł będzie brzmiał: Finansowa Forteca? Wtedy pokazywałem Ci odręczne szkice – trochę bohomazy, które pomogły pokazać mój pomysł:
Te bohomazy przekształciły się w piękną i użyteczną książkę, którą być może masz na półce. Dlatego disclaimer: aby wyjaśnić Ci, czym będzie FinCrafters, posłużę się ponownie “patyczakami”. One bardzo pomagają mi w tym, żeby bardziej klarownie przekazywać Ci moje myśli. No to zaczynamy!
O człowieku, który nie może ruszyć z miejsca
Wyobraź sobie teraz osobę, która pomimo całego mnóstwa dostępnej wiedzy cały czas nie wie, jak ruszyć z miejsca. Nie wie, gdzie iść – widzi tylko ten nieznany las finansów osobistych i niesprzyjające otoczenie, które powtarza: Nie dasz rady! Po co Ci to?
Wiele osób jest dokładnie w takiej sytuacji. Chcą poprawić stan swoich finansów. Mają już dość czytania artykułów i oglądania filmów. Chcą w końcu coś zmienić w życiu. Jak mogą ruszyć z miejsca? Co pomogłoby im zrobić postępy?
Trzymając się naszej metafory drogi, na pewno przyda się mapa i kompas. Dlatego, że one pomogą wyznaczyć jasny cel.
Gdy już zorientujemy się w naszej mapie – mamy cel:
Z kolei, gdy wiemy, dokąd chcemy dotrzeć, możemy wytyczyć drogę:
Na tym etapie wkracza życie – bo droga do celu i robienie postępów zajmuje przecież sporo czasu. W naszym przypadku to trwało 5 lat, więc można powiedzieć, że bardzo szybko, ale w przypadku wielu osób, droga trwa dużo, dużo dłużej. I to może być męczące – chyba że podzielimy naszą drogę na bardzo konkretne etapy:
To bardzo duży postęp i wiele osób spokojnie kroczy w stronę swoich celów. Część z nich w końcu je osiąga. Część – poddaje się i odpuszcza. Po drodze zgubili drogę, zatoczyli kilka kółek, stracili nadzieję i stwierdzili, że nie dadzą rady.
Nie musi tak być
A teraz wyobraź sobie, że nasz piechur nie idzie sam. Wręcz przeciwnie – podąża ramię w ramię ze współtowarzyszami wędrówki, czyli osobami, które są na podobnym etapie drogi, mają podobne problemy i chcą iść tą samą ścieżką. O ile łatwiejsza może być taka wędrówka?
Wsparcie współtowarzyszy podkręca naszą motywację. Gdy będzie nam trudno, gdy na drodze pojawią się jakieś przeszkody, nie będziemy siadać bezradnie. Zrobimy burzę mózgów, wygenerujemy rozwiązania i pójdziemy dalej. A więc osoby, które na szlaku mają współtowarzyszy, znacząco zwiększają swoje szanse dotarcia do celu. A czy wiesz, co dodatkowo zwiększa takie szanse? Jeśli po drodze mogą skorzystać ze wsparcia przewodnika, który przeszedł tę drogę i wie, jakie pułapki czyhają na szlaku.
To na koniec wyobraź sobie jeszcze, że oprócz współtowarzyszy i przewodnika, naszego piechura wspiera także przyjazne otoczenie. Społeczność, która wiwatuje przy osiąganiu kamieni milowych, pomaga robić kolejne postępy i z przekonaniem potwierdza, że damy radę.
Zobaczcie, jak wielka jest różnica pomiędzy samotnym człowiekiem zagubionym w stercie wiedzy a tym, który działa w całym ekosystemie, którym zasadniczo jest FinCrafters. I to jest esencja tego, co chcemy (mamy nadzieję z Tobą na pokładzie) w 2023 r. zrobić.
Jak to będzie działać?
Zanim przejdziemy do konkretów – krótkie przypomnienie. Pokazuję Ci dzisiaj wersję 1.0. Nasz roboczy prototyp. Bardzo wierzę w iteracyjne, ewolucyjne postępy. Najprawdopodobniej nie wszystko zrobimy od razu dobrze, ale wiem, że krok po kroku, wspólnie, uda nam się zbudować coś naprawdę super.
Zobacz, jak FinCrafters będzie wyglądać od środka. Będzie Ci pewnie trochę przypominać Facebooka czy inne medium społecznościowe:
Jak widzisz, w aplikacji można łatwo sprawdzić, jakie osoby do niej należą. Wewnątrz społeczności użytkownicy mogą się ze sobą komunikować. Mamy grupy dyskusyjne, specjalny kalendarz wydarzeń, kodeks wartości i wiele innych rzeczy. Ale oprócz tego, będziesz mieć dostęp do ścieżek postępu. Czyli specjalnych ścieżek edukacyjnych, w których będziemy stawiać przede wszystkim na praktykę. Będzie to rodzaj minikursów, w których będziemy stawiać na wdrażanie wiedzy finansowej w życie i robienie bardzo konkretnych postępów.
Konkretne wsparcie w drodze zapewnią Ci przewodnicy, którzy pomogą przejść daną ścieżkę i podzielą się swoim doświadczeniem. Ale będą też szerpowie, czyli osoby z Teamu FBO zapewniające wsparcie techniczne, organizacje, moderację. Będziemy robić live spotkania online – długie sesje, skupione wokół konkretnych tematów. No i przede wszystkim, w FinCraters będą z Tobą współtowarzysze wędrówki, czyli osoby na tej samej ścieżce, na tym samym etapie, które dzielą się wiedzą, wsparciem i skutecznymi metodami, które u nich działają. Oczywiście cała nasza społeczność, czyli jak to nazywam taki zbiorowy mózg, będzie wspólnie wyznaczać kierunki rozwoju fincraftersów. Planujemy także spotkanie offline, w formie uroczystego zakończenia każdego półrocznego sezonu.
Kto będzie Twoim przewodnikiem?
W pierwszej edycji szlak wyznaczy trzech przewodników. Mnie na pewno dobrze znasz, dlatego skupię się teraz na pozostałych.
- Katarzyna Iwuć – od 2019 r. w FBO (4 lata), wcześniej była prezeską zarządu spółki giełdowej Netia S.A., członkinią zarządu Mennica Polska S.A., członkinią rady nadzorczej kilku firm, partnerką w firmie audytorskiej BDO. Jest biegłą rewidentką, doktorem nauk ekonomicznych i wykładowcą na Akademii Leona Koźmińskiego. Co miesiąc możesz ją oglądać w rankingu kredytów hipotecznych. W Teamie FBO konikiem Kasi jest między innymi research i analiza danych. Efekty jej pracy mogłeś zobaczyć np. w ostatnim rankingu IKE/IKZE.
- Maciek Pielok – świeży nabytek w FBO 😊, a od lat mój inwestycyjny „sparing partner”. Jest licencjonowanym doradcą inwestycyjnym oraz CFA (Chartered Financial Analyst). Poznał branżę inwestycyjną od podszewki, pracując w firmach zarządzających miliardami złotych (ING TFI S.A., Pekao TFI S.A.). Od 12 lat zapalony inwestor indywidualny, który chętnie dzieli się swoją wiedzą i pomaga innym w doskonaleniu ich umiejętności.
Kto będzie Cię wspierał w codziennych trudach?
Świetni przewodnicy to jednak nie wszystko. Na Szlaku pomogą Ci także szerpowie. W górskim słowniku ten termin oznacza pomocnika, który pomaga wspinaczom w dotarciu do celu i osiągnięciu szczytu. I właśnie tak widzimy w FinCrafters rolę Zespołu FBO. Poniżej możesz przeczytać krótki opis każdej osoby. Wspólnie zadbają o wsparcie techniczne, moderację i zapewnienie dobrej atmosfery na pokładzie.
Ścieżki postępu
Teraz opowiem Ci trochę więcej o zaplanowanych przez nas ścieżkach postępu. Przede wszystkim, chcemy działać jeszcze skuteczniej. Otrzymujemy setki wiadomości, w których piszecie: Bardzo dużo się dowiedziałem! Dziękuję! Teraz pozostaje wdrożyć wiedzę w życie i będzie OK. I oczywiście każda taka wiadomość bardzo nas cieszy. Ale chciałbym, żeby coraz więcej osób mówiło w ten sposób: Przez lata nic nie mogłem odłożyć… Ale odkąd jestem członkiem FinCrafters moja wartość netto wzrosła o 20 000 zł! Czyli, żeby nasze wspólne działanie dawało realne efekty i bardzo konkretną transformację.
Dlatego w pierwszym sezonie – wiosna 2023 r. – przygotowaliśmy dwie ścieżki:
- Finansowe fundamenty,
- Podstawy świadomego inwestowania.
Finansowe fundamenty
Ścieżka, która przeprowadzi Cię od niewielkich oszczędności, bezsilności i mizernych postępów do sytuacji, w której:
- masz jasne cele finansowe,
- masz pełną kontrolę nad swoimi wydatkami,
- Twoja poduszka finansowa cały czas rośnie,
- masz coraz lepsze nawyki i działasz konsekwentnie.
Przykładowe tematy, które chcielibyśmy poruszyć na tej ścieżce:
- Jak zapanować nad nieplanowanymi wydatkami?
- Jak nie dać się zachciankom i impulsywnym zakupom?
- Jak oszczędzać, nie rezygnując z uroków życia?
- Jak prowadzić budżet domowy i nie zajechać się przy tym? (również bez budżetu)
- Jak mierzyć postępy, utrzymać motywację i konsekwencję w działaniu?
- Jak zwiększać zarobki?
- Jak dbać o finanse w związku?
- Jak znaleźć na to wszystko czas?
- Inne (proponowane przez społeczność)
Podstawy świadomego inwestowania
Druga ścieżka przeprowadzi Cię od strachu przed tym, żeby zacząć inwestować, niepewności i frustracji, do sytuacji, w której:
- masz już pierwsze inwestycje,
- wiesz, w co inwestujesz i dlaczego,
- masz jasną strategię,
- i całość zajmuje Ci niewiele czasu.
Przykładowe tematy, które chcemy poruszyć na tej ścieżce:
- Jak, krok po kroku określić, w co inwestować?
- Jak przetestować swoją strategię i w niej wytrwać?
- Jak przełamać strach przed inwestowaniem?
- Jak uniknąć pułapek i emocjonalnych decyzji?
- Jak założyć rachunek inwestycyjny?
- Jak poprawnie składać zlecenia?
- Jak monitorować wyniki inwestycyjne?
Uwaga! To nie będą rekomendacje inwestycyjne, unikamy jak ognia kopiowania ruchów.
Kiedy startujemy i w jakim rytmie będziemy pracować
Myśląc nad tym, jak to fajnie ułożyć, żeby jak największa liczba osób mogła w realny sposób na FinCrafters skorzystać, wymyśliliśmy naturalny podział na dwa sezony. Sezon wiosna 2023 i sezon jesień 2023:
Co się dzieje w trakcie sezonów? Wspólnie przechodzimy przez fragmenty materiału, ale to nie wszystko. Dostęp do platformy, do społeczności, grupy dyskusyjne, wzajemne wsparcie, możliwość zadawania pytań – to wszystko będzie dostępne cały czas. Celujemy z początkiem naboru na 1 lutego – będzie trwał dwa tygodnie. Zgodnie z naszym planem, pierwszy sezon ruszy 15 lutego. Na początku poznamy się wzajemnie i zrobimy onboarding. W okolicach 20 lutego ruszą pierwsze zajęcia. Jaki mamy pomysł na formę zajęć? Pracę w dwutygodniowych interwałach. Zaczniemy od małego fragmentu wiedzy, bardzo konkretnej lekcji, która zakończy się określonymi zadaniami do wykonania. Na przykład – wytłumaczymy Ci, czym jest wartość netto i pierwszym zadaniem będzie jej policzenie i zrobienie kilku analiz. Mija tydzień, spotykamy na live, podczas którego odpowiemy na Wasze pytania. Porozmawiamy o ewentualnych trudnościach i wyzwaniach.
Kolejny tydzień to czas, żeby wdrożyć wiedzę w życie i oswoić się z tematem. Oczywiście cały czas robimy to w grupach, które są elementem społeczności i łączą osoby na konkretnym etapie. Dzięki temu możesz wymieniać się z innymi swoimi rozwiązaniami i pomysłami. Budujemy krok po kroku nasz zbiorowy mózg. W trzecim tygodniu ruszamy z drugą lekcją – znów podamy konkretny kawałeczek wiedzy, do którego będą zadania praktyczne. Po tygodniu mamy live, rozkminiamy wszystkie szczegóły i dajemy sobie kolejny tydzień na wdrożenie. Systematycznie, krok po kroku, wspierając się wzajemnie na każdym etapie.
Chcemy w ten sposób pracować przez cały sezon i mniej więcej 15 czerwca zrobić spotkanie na żywo. Będzie to takie uroczyste podsumowanie sezonu. Oczywiście to nie będzie jeszcze koniec pracy, bo dostęp w danym sezonie będzie przynajmniej na 6 miesięcy – i przez ten czas wszystkie materiały będą dla Ciebie dostępne. Możesz działać z nimi podczas przerwy wakacyjnej, powtórzyć ważne dla Ciebie kwestie, upewnić się, że wdrażasz to, czego się uczysz.
Dlaczego warto dołączyć do FinCrafters?
Przede wszystkim dlatego, że będzie to bezpieczna przestrzeń ze wspierającą się społecznością. W szybszym osiąganiu Twoich finansowych celów pomogą Ci nie tylko przewodnicy i szerpowie, ale przede wszystkim – wsparcie i pomysły „zbiorowego mózgu” całej społeczności. Będzie to możliwe, ponieważ FinCrafters połączy ludzi, którzy mają podobne wartości (aktywnie dbają o finanse) i są na podobnym etapie. Dzięki wzajemnemu wsparciu, wszyscy razem będziemy robić szybciej postępy.
Oprócz zdobycia podanej w łatwo przyswajalnych porcjach wiedzy będzie Ci dużo łatwiej:
- Skonsultować swoje pomysły z osobami, które przeszły podobną drogę lub są na podobnym etapie.
- Podzielić się wartościowymi źródłami, treściami i narzędziami.
- Sprecyzować swoje cele finansowe i zdefiniowaćkolejne kroki do wykonania.
- Wyrobić zdrowe nawyki finansowe i konsekwentnie i w nich wytrwać.
- Znaleźć wsparcie sprzyjających Ci osób, które świetnie rozumieją wyzwania, przed którymi stoisz.
- Zbudować wartościowe relacje z ludźmi, którzy rozumieją i podzielają Twoje wartości.
A ponieważ wiemy też, jak to może wyglądać w internecie, zadbamy o to, żeby w FinCrafters była przyjazna i kulturalna atmosfera, brak hejtu, wyśmiewania i niekonstruktywnej krytyki. Między innymi dlatego działamy wewnątrz z otwartą przyłbicą – każdy widoczny z imienia i nazwiska. Zależy nam na tym, żebyś czuł się tam dobrze.
Dla kogo jest FinCrafters?
Jeśli czytałeś artykuł: 10 etapów finansowej drogi. Na którym jesteś dziś?, świetnie znasz wykres poniżej. Jeśli nie, zachęcam Cię serdecznie do szybkiej lektury – pomoże Ci to lepiej zrozumieć to, o czym za chwilę napiszę. Na wykresie pokazuje kolejne etapy finansowej drogi, które zaczynają się od dużych długów konsumenckich i fatalnej sytuacji, a kończą w strefie finansowej wolności, w których możemy bez przeszkód cieszyć się życiem, a nasze pieniądze pracują dla nas.
Bardzo chciałbym pomóc od razu osobom na wszystkich etapach – ale, jak się pewnie domyślasz, nie jest to możliwe. Właśnie dlatego poprosiłem ostatnio o wypełnienie ankiety – żeby zorientować się, komu możemy pomóc w pierwszej kolejności. Gdzie nasz wysiłek może przynieść najwięcej korzyści. Po wnikliwej analizie ankiet widzimy, że najbardziej w tym momencie będziemy mogli pomóc osobom, które są na etapie trzecim i czwartym oraz szóstym i siódmym.
Pierwsza ścieżka (fundamenty) skierowana jest do osób bez długów, które albo – wydają wszystkie pieniądze i nie mogą odłożyć oszczędności (przekaźnik pieniędzy), albo – są na etapie budowy finansowej poduszki bezpieczeństwa. Druga ścieżka (inwestycyjna), przeznaczona jest do osób, które mają już finansową poduszkę bezpieczeństwa, mają zdrowe nawyki, ich oszczędności są coraz większe i zaczynają poważnie myśleć o inwestowaniu. To etap szósty. Ale ścieżka sprawdzi się także u siódemek – czyli osób, które zaczęły niedawno inwestować i chcą, by ich pieniądze zarabiały więcej, niż inflacja, bez konieczności poświęcania na monitorowanie inwestycji dużej liczby godzin. Tutaj ważna uwaga – w tych pierwszych sezonach nie będziemy wchodzić w bardziej skomplikowane tematy inwestycyjne.
Dla kogo FinCrafters nie jest?
Opisałem Ci, jak to wygląda, jeżeli chodzi o etap finansowej drogi. Dla kogo szykujemy materiały. Ale chciałbym też jasno rozróżnić, że dla pewnych osób to nie będzie dobre środowisko. Nie zależy mi na tym, żeby przyciągnąć jak najwięcej osób. Zależy mi na tym, żeby przyciągnąć tam te osoby z naszej społeczności, którym w najlepszy sposób w tym momencie i na tym etapie będziemy mogli pomóc. Dlatego nie dołączaj do FinCrafters w naborze WIOSNA 2023, jeżeli:
- Dopiero dowiedziałeś się o mnie i FBO
- Nie możesz poświęcić min. 2 godz. w tygodniu na dbanie o finanse
- Oczekujesz, że ktoś zadba o finanse za Ciebie
- Szukasz indywidualnych konsultacji
- Nie lubisz działać w grupie, a wsparcie innych nie jest Ci do niczego potrzebne
- Szukasz sposobu na szybkie i łatwe wzbogacenie się
- Zamiast wspierać i pomagać, wolisz pisać niemiłe komentarze
- Chcesz po prostu kopiować czyjeś ruchy inwestycyjne lub szukasz doradcy inwestycyjnego, który powie Ci dokładnie, w co zainwestować
- Jesteś już zaawansowanym inwestorem i oczekujesz skomplikowanych analiz papierów wartościowych
- Masz długi konsumenckie (inne niż kredyt hipoteczny).
Dołącz do FinCrafters, jeśli…
Zebrałem dla Ciebie też w punktach krótką charakterystykę, kogo chcielibyśmy do FinCrafters zaprosić. Czekamy na Ciebie, jeśli:
- Śledzisz nasze działania przynajmniej od kilku miesięcy i znasz ich jakość
- Możesz poświęcić min. 2 godz. w tygodniu na dbanie o finanse
- Chcesz się zaangażować, skończyć z wymówkami i przyspieszyć swoje postępy
- Masz problem z motywacją lub konsekwencją w dbaniu o finanse
- Chcesz korzystać ze zbiorowego mózgu całej społeczności – wiedzy, doświadczeń i sposobów działania osób na podobnym finansowym etapie
- Rozumiesz, jak bardzo pomocne jest sprzyjające otoczenie i wsparcie społeczności na finansowej drodze
- Lubisz dzielić się wiedzą, swoimi doświadczeniami i przydatnymi narzędziami, aby w ten sposób pomagać innym.
Ile FinCrafters będzie kosztowało?
Na pewno zastanawiasz się, ile to będzie kosztowało. Odpowiedź jest prosta – jeszcze nie wiemy 🙂 Podamy cenę 1 lutego, gdy ruszy pierwszy nabór. Wyobrażam sobie, że może to kosztować mniej więcej tyle, co sezon kursu językowego. Na pewno nie będzie to kilka tysięcy złotych. Absolutnie nie idziemy w półkę produktów premium. Jedno jest pewne – ponieważ wersja 1.0, nasz wspólny prototyp, to osoby, które zaufają nam teraz, czyli przystąpią do FinCrafters od 1 do 15 lutego, otrzymają najlepsze warunki cenowe. Znasz to z moich poprzednich produktów.
A żeby mieć też pewność, że na platformie zostają te osoby, dla których ona jest najwłaściwszym rozwiązaniem, wszystkim FinCraftersom oferujemy cały miesiąc na to, żeby się zapoznać, pobawić i sprawdzić, co jest na platformie. Jeśli po 30 dniach stwierdzisz, że to jednak był impulsywny zakup, to po prostu bez żalu się żegnamy i zwracamy Ci pieniądze, bo chcemy pracować i być z tą grupą, dla której będzie to dobre rozwiązanie.
Jakie kolejne kroki?
Dla nas sprawa jest jasna. Pracujemy nad tym od kilku miesięcy i teraz jesteśmy na etapie szlifowania platformy, przygotowywania ścieżek i ogarniania kwestii formalnych. A co możesz zrobić Ty? Cóż – jeśli po tym opisie czujesz, że FinCrafters to coś dla Ciebie, albo potrzebujesz więcej informacji – zapisz się, proszę, na listę zainteresowanych.
Da Ci to szereg benefitów:
- Nie przegapisz najbardziej atrakcyjnej, promocyjnej ceny zakupu.
- Dowiesz się jako pierwszy, gdy sprzedaż ruszy.
- Będziemy Cię także informować na bieżąco o postępach naszych prac.
Mam wielkie nadzieje, że 2023 r. będzie wspaniały dla nas wszystkich i, że za rok o tej porze będę mógł Wam powiedzieć: Słuchajcie, zobaczcie, ile wspólnie odnieśliśmy sukcesów finansowych. Dlatego bardzo liczę na to, że dołączysz do FinCrafters, jeśli czujesz, że to rozwiązanie dla Ciebie. To tyle dzielenia się pomysłami – jak widzisz, w tym artykule wykładam karty na stół. Pokazuję, co mi leży na sercu i jak chcę, żeby to wyglądało. A teraz jestem bardzo ciekawy, co Ty o tym myślisz. Daj mi koniecznie znać w komentarzu!
Jeżeli podobał Ci się ten artykuł, może zainteresuje Cię moja książka o inwestowaniu – „Finansowa Forteca”. W podobny sposób jak tutaj na blogu- prosto i merytorycznie – tłumaczę w niej, jak inwestować skutecznie i mieć święty spokój. Szczegóły poznasz TUTAJ.
PODOBAJĄ CI SIĘ ARTYKUŁY NA BLOGU?
Dołącz do ponad 45 513 osób, które otrzymują newsletter i korzystają z przygotowanych przeze mnie bezpłatnych narzędzi pomagających w skutecznym dbaniu o finanse.
KLIKNIJ W PONIŻSZY PRZYCISK.
PLANUJESZ ZACIĄGNĄĆ KREDYT HIPOTECZNY
I NIE WIESZ OD CZEGO ZACZĄĆ?
To zupełnie naturalne. Kredyt hipoteczny to ogromne zobowiązanie, które przygniata przez kilkadziesiąt lat. W dodatku mnóstwo osób bardzo za niego przepłaca. Przygotowałem kurs Kredyt Hipoteczny Krok po Kroku, aby uzbroić Cię w niezbędną wiedzę i dać narzędzia do wygodnego podjęcia najlepszych dla Ciebie decyzji. Chcę Ci pomóc w znalezieniu kredytu hipotecznego, który:
✅ w bezpieczny sposób pomoże Ci zrealizować marzenie o własnym mieszkaniu czy domu,
✅ nie obciąży nadmiernie budżetu Twojej rodziny,
✅ będzie Cię kosztował tak mało, jak to tylko możliwe,
✅ szybko przestanie być Twoim zobowiązaniem, bo sprawnie go spłacisz.