FBO 029: Jak skutecznie szukać pracy?

30

Systematyczne zwiększanie swoich zarobków – oto najszybsza droga do zbudowania finansowego bezpieczeństwa, a w kolejnych krokach do zbudowania zamożności swojej rodziny. Można to robić na wiele sposobów: starając się o podwyżkę w obecnej firmie, dorabiając dodatkowymi zajęciami, a jeśli to nie jest możliwe – po prostu zmieniając pracę na inną. Jak skutecznie szukać pracy? Właśnie o tym usłyszysz w dzisiejszym podcaście.

Wakacje, wakacje i…po wakacjach 😉 Poza szczęśliwymi studentami reszta świata powraca powoli do swoich obowiązków, a ja powracam na blogu do tematów związanych z pracą. Dużo już było o cięciu wydatków, o pozbywaniu się kredytów, o mądrym planowaniu finansów – dlatego w kolejnych miesiącach nieco więcej miejsca poświęcę tematowi zarabiania, planowania kariery i czerpania większej satysfakcji z pracy. Dziś zaczynamy od podstaw.

W dzisiejszym odcinku usłyszysz m.in.:

  • Czy łatwo jest dziś znaleźć pracę?
  • Ile ofert pracy w ogóle nie pojawia się w ogłoszeniach? Jak do nich dotrzeć?
  • Na ile ważne są znajomości przy szukaniu pracy?
  • Czy wystarczą wyłącznie wysokie kompetencje?
  • Co szukanie pracy ma wspólnego ze sprzedażą?
  • Jak rekruter czyta CV i na co zwraca uwagę?
  • Czy ktoś w ogóle czyta listy motywacyjne?
  • Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej?
  • Na jakie typowe pytania warto przygotować odpowiedzi?

Strony, osoby i tematy wymienione w podcaście:

Malgorzata WolskaMałgosia Wolska – od 2010 roku pracuje jako Coach i Mentor Kariery.
Pomaga klientom odkryć kompetencje i potencjał oraz zbudować strategię planowania kariery i zmiany zawodowej. Uczy, jak poruszać się po wymagającym rynku pracy, jak dotrzeć do ofert, które nie pojawiają się na popularnych portalach z ogłoszeniami o pracę, jak zaprezentować się na rozmowie rekrutacyjnej, czy też jak budować swój wizerunek w mediach społecznościowych.

 Skąd pobrać podcast?

Dzisiejszy odcinek znajdziesz na dole tego wpisu, zaś w ciągu kilku godzin po publikacji na blogu podcast będzie również dostępny w aplikacjach do odsłuchiwania podcastów, w tym m.in.:

za pośrednictwem iTunes

za pośrednictwem aplikacji Stitcher

poprzez RSS

A jeśli wolisz poczytać, to tutaj znajdziesz spisaną treść dzisiejszego odcinka podcastu:

Pobierz spisaną rozmowę z Małgosią

Mam nadzieję, że lubisz od czasu do czasu posłuchać sobie tych moich podcastów. Jeśli tak jest, to będę Ci bardzo wdzięczny za poświęcenie 30 sekund aby ocenić mój podcast w aplikacji iTunes. Dla Ciebie to krótka chwila, a dla mnie ogromna pomoc w dotarciu do szerszego grona odbiorców. Bardzo serdecznie Ci za to dziękuję. ?

Oceń podcast w iTunes

Jeżeli podobał Ci się ten artykuł, może zainteresuje Cię moja książka o inwestowaniu – „Finansowa Forteca”. W podobny sposób jak tutaj na blogu- prosto i merytorycznie – tłumaczę w niej, jak inwestować skutecznie i mieć święty spokój. Szczegóły poznasz TUTAJ.

PODOBAJĄ CI SIĘ ARTYKUŁY NA BLOGU?

Dołącz do ponad 45 513 osób, które otrzymują newsletter i korzystają z przygotowanych przeze mnie bezpłatnych narzędzi pomagających w skutecznym dbaniu o finanse.
KLIKNIJ W PONIŻSZY PRZYCISK.

PLANUJESZ ZACIĄGNĄĆ KREDYT HIPOTECZNY
I NIE WIESZ OD CZEGO ZACZĄĆ?

To zupełnie naturalne. Kredyt hipoteczny to ogromne zobowiązanie, które przygniata przez kilkadziesiąt lat. W dodatku mnóstwo osób bardzo za niego przepłaca. Przygotowałem kurs Kredyt Hipoteczny Krok po Kroku, aby uzbroić Cię w niezbędną wiedzę i dać narzędzia do wygodnego podjęcia najlepszych dla Ciebie decyzji. Chcę Ci pomóc w znalezieniu kredytu hipotecznego, który:

✅ w bezpieczny sposób pomoże Ci zrealizować marzenie o własnym mieszkaniu czy domu,
✅ nie obciąży nadmiernie budżetu Twojej rodziny,
✅ będzie Cię kosztował tak mało, jak to tylko możliwe,
✅ szybko przestanie być Twoim zobowiązaniem, bo sprawnie go spłacisz.

Powiadom
Powiadom o
guest
30 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze