W co i jak inwestować

W co i jak inwestować? Mój nowy kurs online

39

Inwestowanie to sztuka pomnażania pieniędzy. Wiele osób – niestety – zapomina, że kapitał możemy również pomnożyć przez liczbę mniejszą od 1, co boli i bardzo wkurza. Zobacz, co znajdziesz w moim najnowszym kursie online.

Gdy w 1999 roku przeczytałem książkę pt. Fortuna czeka na giełdzie – byłem pewny, że wiem już wszystko o inwestowaniu. Gdy w 2009 roku – po ostrym zakuwaniu i trzech zdanych egzaminach – zdobyłem tytuł CFA, zdałem sobie sprawę, że wiedzy mam ciągle mało oraz że sama wiedza nie wystarczy. Gdy następnie przepracowałem 6 lat w TFI i przez niemal 9 lat ciągle drążyłem temat inwestowania (np. inwestowanie pasywne, wpływ kosztów na wyniki, finanse behawioralne, ETF-y, risk-parity itp.), zrozumiałem, coś bardzo ważnego:

Oprócz wiedzy, która pomaga zrozumieć zasady inwestowania, równie ważny jest „system podejmowania decyzji”, który chroni mnie przed własną głupotą i emocjami.

Portfel inwestycyjny mojej rodziny to dzisiaj kwota 7-cyfrowa. Na blogu opisuję od czasu do czasu jego cząstkę – w postaci IKE Plus – to jednak tylko fragment całości. Ze względu na wielkość tego portfela, generowane przez niego dochody mają coraz większe znaczenie dla mojej rodziny. To powoduje, że poświęcam sporo czasu i uwagi na optymalizację tego portfela, zdobywając po drodze kolejne porcje praktycznej wiedzy i doświadczenia. I właśnie tą wiedzą chciałbym się z Tobą podzielić w moim nowym kursie online.

Stwórz sobie pomocnika!

Pisałem już w kilku miejscach na blogu, że – patrząc przez pryzmat naszych kieszeni – pieniądze trafiają do nich z dwóch głównych źródeł:

1) z pracy – w formie dochodów wypracowanych przez nasze ręce i głowy,
2) z kapitału – w formie dochodów wypracowanych przez nasze pieniądze.

Obydwa źródła są bardzo ważne, to drugie ma jednak kilka kluczowych zalet: nie męczy się, pracuje 24h na dobę i nie wymaga od nas aż tak wielkiego wysiłku oraz nakładów czasu, jak praca zarobkowa. Im większy kapitał i generowane przez niego dochody, tym więcej mamy wolnego czasu i większą swobodę wyboru.

Kapitał to taki nasz „pomocnik”. Na początku jest bardzo mały, a jego pomoc mało znacząca, lecz z czasem może wyrosnąć na tyle, by niemal całkowicie wyręczyć nas z pracy.

Sprawdź aktualne rankingi
ostatnia aktualizacja:


Najlepsze lokaty bankowesprawdź
Najlepsze konta osobiste za 0 zł
Promocje bankowe do 900 zł premii
Najtańsze kredyty hipoteczne 10 banków

Sprawdź

Czego chciałbyś dowiedzieć się o inwestowaniu?

Jeśli miałeś okazję zapoznać się z moim kursem Kredyt Hipoteczny Krok po Kroku, to wiesz doskonale, że koncentruję się tylko na tym, co ważne, co naprawdę działa i co skutecznie pomaga. I również w tym nowym kursie znajdzie się „samo mięcho” (choć jako człowiek będący teraz na diecie wegańskiej nie powinienem być może używać tego określenia ?).

Najważniejsze jest jednak dla mnie to, abyś to Ty jak najbardziej mógł na tym kursie skorzystać. Moje podejście jest bardzo proste: chcę Ci skutecznie pomóc. Chcę zawrzeć w tym kursie bardzo konkretne odpowiedzi na Twoje pytania i problemy oraz chcę uzbroić Cię w wiedzę i narzędzia, które pomogą Ci je skutecznie rozwiązać.

Mam oczywiście już kilka pomysłów, co tam powinno się znaleźć. Lecz najważniejsze są dla mnie Twoje pomysły, Twoje sugestie, Twoje przemyślenia, Twoje pytania, Twoje wyzwania i problemy, przed którymi stajesz. Właśnie dlatego możesz mi bardzo pomóc w przygotowaniu świetnego materiału.

Odpowiedz po prostu na jedno, jedyne, otwarte pytanie

Czego chciałbyś dowiedzieć się o inwestowaniu?

Napisz tam wszystko, co tylko przychodzi Ci w tym temacie do głowy. Bardzo Cię jednak proszę – nie odpowiadaj na to pytanie w komentarzach pod tym wpisem. Dlaczego?

Otóż widząc Twoją odpowiedź w komentarzu, ktoś może powstrzymać się przed zamieszczeniem własnego komentarza, bo jego pytanie już padło. Tymczasem dla mnie częstotliwość zadawania danego pytania jest również bardzo istotna.

Po drugie – komentarz może sugerować odpowiedzi innym osobom, a mi zależy na tym, by każdy miał możliwość nieskrępowanego i anonimowego wyrażenia dokładnie tego, co leży mu na sercu w tym temacie.

Dlatego bardzo Cię proszę, odpowiedz korzystając z tego linka:

A jeśli masz jakiekolwiek inne pytania lub sugestie związane z zawartą tu informacją, to oczywiście czekam na nie w komentarzu. Z góry bardzo serdecznie dziękuję Ci za pomoc!

Przeczytaj ciąg dalszy:
Najlepsza książka o inwestowaniu + konkurs z nagrodami

Jeżeli podobał Ci się ten artykuł, może zainteresuje Cię moja książka o inwestowaniu – „Finansowa Forteca”. W podobny sposób jak tutaj na blogu- prosto i merytorycznie – tłumaczę w niej, jak inwestować skutecznie i mieć święty spokój. Szczegóły poznasz TUTAJ.

PODOBAJĄ CI SIĘ ARTYKUŁY NA BLOGU?

Dołącz do ponad 45 513 osób, które otrzymują newsletter i korzystają z przygotowanych przeze mnie bezpłatnych narzędzi pomagających w skutecznym dbaniu o finanse.
KLIKNIJ W PONIŻSZY PRZYCISK.

PLANUJESZ ZACIĄGNĄĆ KREDYT HIPOTECZNY
I NIE WIESZ OD CZEGO ZACZĄĆ?

To zupełnie naturalne. Kredyt hipoteczny to ogromne zobowiązanie, które przygniata przez kilkadziesiąt lat. W dodatku mnóstwo osób bardzo za niego przepłaca. Przygotowałem kurs Kredyt Hipoteczny Krok po Kroku, aby uzbroić Cię w niezbędną wiedzę i dać narzędzia do wygodnego podjęcia najlepszych dla Ciebie decyzji. Chcę Ci pomóc w znalezieniu kredytu hipotecznego, który:

✅ w bezpieczny sposób pomoże Ci zrealizować marzenie o własnym mieszkaniu czy domu,
✅ nie obciąży nadmiernie budżetu Twojej rodziny,
✅ będzie Cię kosztował tak mało, jak to tylko możliwe,
✅ szybko przestanie być Twoim zobowiązaniem, bo sprawnie go spłacisz.

Powiadom
Powiadom o
guest
39 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze