Ranking kredytów hipotecznych kwiecień 2021

13

Który kredyt hipoteczny jest najlepszy w kwietniu 2021? Sprawdź, w których bankach kredyty są najtańsze, a w których najdroższe. Oto rzetelny ranking kredytów hipotecznych, zawierający szczegółowy wykaz najważniejszych parametrów. Pobierz plik PDF z zestawieniem najlepszych ofert oraz informacjami na temat wymagań banków oferujących najbardziej opłacalne kredyty hipoteczne. Oto ranking kredytów hipotecznych kwiecień 2021.

Mamy już kwiecień. Choć pandemia nie ustępuje, a rząd wprowadza kolejny lockdown, wiele osób bardzo poważnie zastanawia się nad zaciągnięciem kredytu hipotecznego na swoje wymarzone mieszkanie lub dom. Jeśli jesteś dokładnie w takiej sytuacji, koniecznie sprawdź ten ranking kredytów hipotecznych. 

Z tego rankingu dowiesz się nie tylko tego, kto ma obecnie najlepszą ofertę kredytów, ale także:
👉 Czy kolejny lockdown zmienił coś w ofertach banków?
👉 Ile obecnie czeka się na decyzję kredytową?
👉 Co się zmieniło w ofertach banków w ciągu ostatnich 30 dni?

>> Przejdź do najnowszego rankingu kredytów hipotecznych

Jeśli znasz już ranking i chcesz skontaktować się z ekspertem kredytowym – Sebastianem:
» Przewiń do formularza kontaktowego

Możecie użyć tego formularza do przesłania Sebastianowi Waszego, konkretnego pytania. Wspominam o tym, bo często zostawiacie takie pytania w komentarzach – Sebastian ich nie monitoruje i dlatego nie jest w stanie na nie wszystkie odpowiedzieć. Przesłanie pytania poprzez formularz gwarantuje Wam, że dotrze ono prosto do zespołu Sebastiana i otrzymacie wtedy indywidualny ranking na podstawie ofert banków, którymi dysponuje Sebastian. Zachęcam Was do skorzystania z tego formularza – to zupełnie bezpłatne.

Cześć Sebastianie!

Cześć Marcin, witam serdecznie, witam czytelników bloga oraz widzów, którzy oglądają nas na kanale YouTube

Za chwilę oczywiście przejdziemy do szczegółów ofert, ale jak co miesiąc zacznijmy od komentarza na temat obecnej sytuacji. Kolejny miesiąc, kolejny lockdown – jak w tym roku banki zareagowały na zamknięcie gospodarki? Czy w związku z tym, że mamy kolejny lockdown coś zmieniło się w ofertach kredytów hipotecznych? 

Jeżeli chodzi o banki, to na chwilę obecną nie podjęły żadnych drastycznych kroków w żadnym kierunku. Nie wprowadziły żadnych ograniczeń, zaszły tylko zwykłe zmiany kosmetyczne związane ze zmianą oferty, a co za tym idzie – ze zmianą ceny. 

Drożej?

No, bez wątpienia. Można powiedzieć, że systematycznie od dwóch lat, każda następna oferta jest trochę droższa niż poprzednia, za wyjątkiem sytuacji z marca zeszłego roku, gdzie zmiana cen była wręcz skokowa. To było pewnie podyktowane drastyczną obniżką WIBOR-u, ale praktycznie każda następna oferta w różnych bankach i w różnych odsłonach jest droższa niż poprzednia. No i nie da się ukryć, tak jest i tym razem. 

Dochodzą mnie także słuchy od moich widzów, słuchaczy i czytelników, że w bankach robi się tłok. Tzn. nie tyle w znaczeniu wielu ludzi w placówce, ile raczej dużej liczby wniosków kredytowych czekających na rozpatrzenie. Tym samym wydłuża się czas czekania na decyzję kredytową. Jak to teraz wygląda? Jak długo trzeba na taką decyzję czekać? 

Dokładnie. Czas rozpatrywania wniosków przez banki jest w tej chwili jednym z największych wyzwań zarówno dla samych banków, klientów jak i doradców kredytowych. Nie da się ukryć, że okres 21 dni roboczych, w których banki powinny wywiązywać się z decyzjami kredytowymi, nie jest spełniany przez praktycznie żaden bank. Ten czas jest wręcz dwukrotnie dłuższy. 45 dni roboczych – to jest czas oczekiwania na decyzje kredytowe w przypadku najlepszych banków. Jest taka czołówka banków – typu Millenium, ING Bank Śląski, BNP Paribas – na decyzje w tych bankach klienci potrafią czekać nawet 2 miesiące co, przyznam szczerze, jest bardzo irytujące. Przede wszystkim dla samych klientów, którzy swoje zdenerwowanie później w pewnym sensie przenoszą na doradców, którzy nie do końca są winni całej sytuacji. Banki się właściwie nie tłumaczą, tylko większość spraw związanych z czasem oczekiwania na decyzje w bardzo prosty sposób zrzucają na Covid. Takie tłumaczenie wielu klientów akceptuje, czy uznaje jako wiarygodne, bo pewnie takie jest. Banki też mają swoje problemy kadrowe, kwestie Covid-u. Sam znam kilka czy kilkanaście przypadków doradców i pracowników banków, a wręcz całych oddziałów, które zostały albo na kwarantannie, albo zdziesiątkowane. A to wszystko powoduje, że przepływ dokumentów, informacji a co za tym idzie – decyzji, jest w innym terminie, niż powinno to wszystko wyglądać 

Z punktu widzenia naszych widzów to jest ważna informacja, bo to oznacza, że jeżeli ktoś planuje zakup mieszkania, to musi uwzględnić to, że przynajmniej ten dodatkowy miesiąc trzeba będzie dłużej poczekać na decyzję kredytową. Trzeba to uwzględnić w swoich planach. Sebastianie, czy poza tym jest jeszcze coś co zmieniło się w ofertach banków w ciągu ostatnich 30 dni?

Na uwagę zasługuje fakt, że kolejny bank wprowadził ofertę z oprocentowaniem stałym. Myślę tutaj o ofercie Millenium Banku. Przyznam szczerze, że oferta nie powala. Wielu klientów w kontekście oprocentowania stałego oczekiwało na nowe oferty, licząc być może na to, że one będą dużo lepsze, albo co najmniej lepsze od tych, które były. Niestety – oferta jest, ale nie powala na kolana. Jeśli chodzi o kwestię zmian to i PKO BP i PKO S.A. zniosły ograniczenia związane z finansowaniem nieruchomości z wkładem minimalnym 10%. Przypomnę, że akurat te banki miały oprócz tego warunku 10% wkładu jeszcze dodatkowe ograniczenia związane z tym, że do kredytu były akceptowane tylko mieszkania albo mieszkania w określonej lokalizacji. W tej chwili to zostało zlikwidowane. I z ciekawostek jeszcze dodam, że BNP Paribas wstrzymał również finansowanie budowy domów  systemem gospodarczym – potrwa to do odwołania. 

To piąty bank, który oferuje kredyt ze stałym oprocentowaniem. Przypomnijmy, że do połowy tego roku w zasadzie wszystkie banki powinny w swojej ofercie mieć również możliwość zaciągnięcia kredytu ze stałą stopą procentową. Zobaczymy, jak to będzie wyglądało i oczywiście na bieżąco będziemy naszych widzów informować.

Porównywanie ofert kredytów hipotecznych

Aby ułatwić Wam porównania z innymi publikowanymi w internecie rankingami kredytów hipotecznych, a także pokazać parametry w miarę możliwości zbliżone do tych, które są najczęściej wybierane na naszym rynku, przygotowujemy ten ranking przy następujących założeniach:

– Kwota kredytu: 300 000 zł
– Okres kredytowania: 30 lat
– Raty: równe
– Wkład własny: 20%

Jeżeli mieliście jednak okazję skorzystać z mojego kursu Kredyt hipoteczny krok po kroku, to znacie z pewnością promowaną przeze mnie regułę 30/20/20. Chciałbym bardzo wyraźnie podkreślić, że reguła jest jak najbardziej aktualna, a to, że pokazuję ranking z kredytami na 30 lat, a dziś nawet dodatkowo pokażę kredyty z wkładem własnym na 10%, w żaden sposób nie oznacza odejścia od tej reguły!!! Cały czas jestem za 30/20/20 ?

Pod poprzednimi artykułami pojawiło się jednak kilka próśb o to, aby pokazać też ranking kredytów hipotecznych z wkładem własnym w wysokości 10%. Dlatego – poza standardowym zestawieniem zawartym w dalszej części artykułu – zaczniemy od prezentacji właśnie takiego rankingu:

Kredyt hipoteczny ze stałym oprocentowaniem – kredyt na 30 lat, LTV 80%

Ikona - najtańszy kredyt hipoteczny - oprocentowanie stałe

Pobierz
Ranking kredytów hipotecznych – stałe oprocentowanie, 30 lat, ltv 80%, kwiecień 2021.pdf

Kredyt hipoteczny ranking – 5 najtańszych – wkład własny 10%, kredyt na 30 lat

ranking kredytów hipotecznych

Pamiętajcie proszę, że powyższa tabelka zawiera jedynie podstawowe informacje. Wczytajcie się proszę w szczegóły każdej z ofert, które tradycyjnie znajdziecie w załączonym pliku pdf:

Ikona - najtańszy kredyt hipoteczny kalkulator

Pobierz
Ranking kredytów hipotecznych – najtańsze, 30 lat, ltv 90%, kwiecień 2021.pdf

O założeniach rankingu przeczytasz więcej tutaj.

Ranking kredytów hipotecznych – najtańsze banki w kwietniu 2021

W jakim banku najlepiej wziąć kredyt hipoteczny? Nasz ranking powstaje w oparciu o około 87 ofert z 12 banków (kolejność alfabetyczna):

Gdybyście znaleźli lepsze oferty kredytu hipotecznego (np. w banku, którego nie ma na powyższej liście) – bardzo serdecznie zachęcam, abyście umieszczali te informacje w komentarzach pod dzisiejszym wpisem. Nie promuję żadnego z banków – po prostu staram się Wam pomóc, byście byli zorientowani, jak dziś wygląda rynek kredytów hipotecznych.

Kredyt hipoteczny na 30 lat – najtańsze oferty

Poniższa tabela pokazuje jedynie podsumowanie rankingu, abyś mógł szybko zorientować się w kolejności. Natomiast pod tabelą znajdziesz PLIK PDF z KOMPLETEM INFORMACJI dotyczących każdej z ofert. Dlatego koniecznie pobierz sobie plik pdf i nie poprzestawaj na samej tabeli.

ranking kredytów hipotecznych

Ikona pobierz zestawienie kredytów hipotecznychPobierz
Ranking kredytów hipotecznych – 8 najtańszych, 30 lat, kwiecień 2021.pdf

Kredyt hipoteczny na 20 lat – najtańsze oferty

najtańszy kredyt hipotecznyIkona pobierz zestawieniePobierz
Ranking kredytów hipotecznych – 8 najtańszych, 20 lat, kwiecień 2021.pdf

Kredyt hipoteczny na 30 lat – najdroższe oferty

ranking kredytów hipotecznych

Ikona pobierz zestawieniePobierz
Ranking kredytów hipotecznych – 8 najdroższych, 30 lat, kwiecień 2021.pdf

Kredyt hipoteczny na 20 lat – najdroższe oferty

ranking kredytów hipotecznych

Ikona pobierz zestawieniePobierz
Ranking kredytów hipotecznych – 8 najdroższych, 20 lat, kwiecień 2021.pdf

Skontaktuj się z Sebastianem

Możecie użyć tego formularza do przesłania Sebastianowi Waszego, konkretnego pytania. Wspominam o tym, bo często zostawiacie takie pytania w komentarzach – Sebastian ich nie monitoruje i dlatego nie jest w stanie na nie wszystkie odpowiedzieć. Przesłanie pytania poprzez formularz gwarantuje Wam, że dotrze ono prosto do zespołu Sebastiana i otrzymacie wtedy indywidualny ranking na podstawie ofert banków, którymi dysponuje Sebastian. Zachęcam Was do skorzystania z tego formularza – to zupełnie bezpłatne.

 

poprzedni ranking – marzec 2021  następny ranking – maj 2021

 

Jeżeli podobał Ci się ten artykuł, może zainteresuje Cię moja książka o inwestowaniu – „Finansowa Forteca”. W podobny sposób jak tutaj na blogu- prosto i merytorycznie – tłumaczę w niej, jak inwestować skutecznie i mieć święty spokój. Szczegóły poznasz TUTAJ.

PODOBAJĄ CI SIĘ ARTYKUŁY NA BLOGU?

Dołącz do ponad 45 513 osób, które otrzymują newsletter i korzystają z przygotowanych przeze mnie bezpłatnych narzędzi pomagających w skutecznym dbaniu o finanse.
KLIKNIJ W PONIŻSZY PRZYCISK.

PLANUJESZ ZACIĄGNĄĆ KREDYT HIPOTECZNY
I NIE WIESZ OD CZEGO ZACZĄĆ?

To zupełnie naturalne. Kredyt hipoteczny to ogromne zobowiązanie, które przygniata przez kilkadziesiąt lat. W dodatku mnóstwo osób bardzo za niego przepłaca. Przygotowałem kurs Kredyt Hipoteczny Krok po Kroku, aby uzbroić Cię w niezbędną wiedzę i dać narzędzia do wygodnego podjęcia najlepszych dla Ciebie decyzji. Chcę Ci pomóc w znalezieniu kredytu hipotecznego, który:

✅ w bezpieczny sposób pomoże Ci zrealizować marzenie o własnym mieszkaniu czy domu,
✅ nie obciąży nadmiernie budżetu Twojej rodziny,
✅ będzie Cię kosztował tak mało, jak to tylko możliwe,
✅ szybko przestanie być Twoim zobowiązaniem, bo sprawnie go spłacisz.

Powiadom
Powiadom o
guest
13 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze