3% do 100 000 zł + 100 zł tylko dla czytelników FBO. Tego jeszcze nie było!

393

Dzisiaj mam dla Was świetną wiadomość . Od kilku miesięcy chodził mi po głowie pomysł, by skłonić któryś z banków do przygotowania oferty depozytowej specjalnie dla czytelników Finansów bardzo osobistych. Jak pewnie się domyślacie, w większości przypadków słyszałem: Nie żartuj, nie da się. Ale kropla drąży skałę i dziś (na 1 dzień przed moim urlopem) mam ogromną przyjemność zaprezentować Wam pierwszą tego typu promocję 🙂

Nie jest to jeszcze szczyt moich marzeń – chciałem wywalczyć dla Was jeszcze lepsze warunki. Ale myślę, że jak na pierwszy raz, oferta jest całkiem fajna. Zobaczcie sami.

I ważna sprawa: przeczytajcie proszę starannie ten artykuł, by żaden ważny element promocji nie umknął Waszej uwadze 🙂

Najnowsze oferty lokat znajdziesz tutaj:
Najlepsze lokaty bankowe – sprawdź aktualny ranking

Czego dotyczy promocja?

Jak doskonale wiecie, we wrześniu miałem ogromną przyjemność spotkać się z Wami w Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie i Warszawie w ramach cyklu FBO u Ciebie. Relację wideo znajdziecie w artykule: Dwie drogi do bogactwa – na której jesteś?

Partnerem tych spotkań był BGŻ Optima i już wtedy Wam sygnalizowałem, że namawiam ich zespół do przygotowania jakiejś specjalnej oferty. Z punktu widzenia banku, który ma całe legiony klientów, to sprawa raczej niszowa. Rozwiązania operacyjne, zewnętrzna firma organizująca promocję, regulaminy, parametryzacja systemów… – to wszystko wymaga czasu i energii, więc ciężko znaleźć na to zasoby. Ale w końcu się udało!

Jakie są podstawowe parametry oferty?

 • Produkt: Lokata bezkompromisowa w banku BGŻOptima
 • Kwota lokaty: min. 1000 zł, max. 100 000 zł
 • Okres lokaty: 3 miesiące
 • Oprocentowanie: 3% w skali roku
 • Bonus: dodatkowe 100 zł dla czytelników FBO po zakończeniu lokaty
 • Dla nowych klientów  (szczegóły w dalszej części wpisu)

Na czym polega specjalna korzyść dla czytelników FBO?

Lokata bezkompromisowa jest sama w sobie dobrą ofertą, jednak specjalnie dla czytelników FBO mamy jeszcze dodatkową korzyść: bonus w wysokości 100 zł.

Uwaga! Maksymalna liczba uczestników tej promocji została ograniczona przez bank do 2000 osób.

Ile można na tym zarobić?

Po pierwsze: 3% w skali roku od ulokowanej kwoty. Lokata jest wprawdzie na 3 miesiące, ale uwaga – jeżeli zerwiesz ją przed terminem nie tracisz odsetek – otrzymasz je za okres, przez który faktycznie miałeś ulokowane pieniądze.

Po drugie: dodatkowy bonus w wysokości 100 zł.

Z marketingowego punktu widzenia powinienem Wam teraz pokazać kosmicznie wysokie odsetki od kwoty 1000 zł i „bić po oczach” banerami pokazującymi zyski ponad 45% w skali roku. Jak zawsze na moim blogu, zależy mi jednak bardzo, abyście zdobywali również przydatną wiedzę, która na chłodno pomoże Wam oceniać takie oferty.

Dlatego, aby pomóc Wam porównać tę promocję z innymi ofertami, które możecie obecnie rozważać, zamieszczę za chwilę tabelę uwzględniającą oprocentowanie lokaty, bonus oraz faktyczny okres, przez który należy utrzymać pieniądze w BGŻOptima.

Zanim to jednak zrobię, wyjaśnię dokładnie sposób liczenia, abyście mieli pewność, że porównujemy „jabłka do jabłek”. Ten fragment przyda się Wam również przy dokonywaniu podobnych porównań.

Jak dokonać obliczeń?

Banki podając oprocentowanie lokat, pokazują je w ujęciu brutto – czyli przed pobraniem podatku Belki. W dodatku coraz częściej pojawiają się reklamy w rodzaju: oprocentowanie 4,0% w skali 18 miesięcy. Wiele osób skupia się tylko na wartości 4,0%, zapominając o tym, że bardzo ważny jest również okres, za który są naliczane odsetki. 4,0% na 18 miesięcy, to tak naprawdę 2,66% w skali roku.

Dlatego, aby porównać ze sobą dwie oferty lokat, musimy mieć pewność, że:

1. Bierzemy pod uwagę oprocentowanie brutto – bo tak są reklamowane wszystkie lokaty.
2. Oprocentowanie wyrażone jest w skali roku.
3. Oprocentowanie uwzględnia pełny okres, w którym „zamrażamy” nasze środki.

W naszym przypadku jest to o tyle ważne, że po zakończeniu 3-miesięcznej lokaty środki wraz z odsetkami zostaną przelane na konto oszczędnościowe w BGŻoptima. Oprocentowanie tego konta wynosi 1,5% w skali roku, a pieniądze muszą być tam utrzymane do 28 lutego 2017 r. – bo wtedy bank będzie weryfikował saldo.

Korzystając z tej promocji środki na lokatę należy przelać najpóźniej 14 listopada 2016 r. (wszystkie ważne daty zbiorę dla Was za chwilę, na razie tłumaczę tylko sposób liczenia), zatem faktyczny okres „zamrożenia pieniędzy” będzie różny dla różnych osób:

 1. Jeśli przelejesz środki na lokatę w najwcześniejszym możliwym terminie – czyli 28 października 2016 – środki przez 3 miesiące będą pracować na 3% w skali roku, potem przez 1 miesiąc na 1,5% w skali roku, a na koniec dostaniesz dodatkowe 100 zł. Zamrażasz zatem środki na 4 miesiące.
 2. Jeśli przelejesz środki na lokatę w najpóźniejszym możliwym terminie – czyli 14 listopada 2016 – środki przez 3 miesiące będą pracować na 3% w skali roku, potem przez pół miesiąca na 1,5% w skali roku, a na koniec dostaniesz 100 zł. Zamrażasz zatem środki na 3,5 miesiąca.

Mając to na uwadze w poniższej tabeli znajdziecie wartości efektywnego oprocentowania, które możecie wykorzystać do porównań z innymi lokatami:

obliczenia-14-listopada

excel_1

Szczegóły moich wyliczeń znajdziecie w tym pliku Excel.

Możemy to zatem porównać do lokaty:

 1. Na 3,5 miesiąca z rocznym oprocentowaniem od 45,12% (dla 1000 zł) do 3,21% w skali roku (dla 100 000 zł)
 2. Na 4 miesiące z rocznym oprocentowaniem od 39,66% (dla 1000 zł) do 3,00% (dla 100 000 zł).

Czy opłaca się poczekać z założeniem lokaty do ostatniego momentu, by „wyśrubować” stopę zwrotu?

Nie – i już Wam wyjaśniam, dlaczego. Otóż zakładając lokatę już dziś macie pewność, że zmieścicie się w grupie 2000 promocyjnych ofert, dzięki czemu:

 1. Za 3 miesiące otrzymacie odsetki wyliczone wg stopy 3% w skali roku
 2. Wtedy na spokojnie podejmiecie decyzję czy kontynuować.

Co oznacza trzymanie środków na koncie oszczędnościowym przez dodatkowy miesiąc na 1,5% brutto w skali roku + bonus 100 zł? Pokaże to na przykładzie najwyższej kwoty na 100 000 zł. Po miesiącu otrzymacie:

 1. Odsetki: 101,25 zł (125 zł minus 19% podatek)
 2. Bonus 100 zł (zwolniony z podatku Belki i wszelkich innych podatków)

Razem: 201,25 zł „na rękę”. Aby zarobić takie środki na konkurencyjnej lokacie, musiałaby ona dać nam zarobić tyle samo. 201,25 zł „na rękę” oznacza 248,46 zł przed potrąceniem podatku. Oznacza to lokatę dającą 2,98% w skali roku. Jeśli będą oferty powyżej 2,98% w skali roku – będziemy mogli zakończyć oszczędzanie nie czekając dodatkowego miesiąca na bonus.

Tak czy inaczej – zakładając lokatę już dziś mamy otwartą całkiem ciekawą opcję 🙂

Co trzeba zrobić, aby skorzystać z promocji?

Poniżej przedstawiam instrukcję skorzystania z promocji krok po kroku. Ale uwaga:

Koniecznie zapoznajcie się z Regulaminem promocji – bo to jest wiążący dokument!

Generalnie cała procedura składa się w dużym uproszczeniu z 3 kroków:

 1. Rejestracja na stronie promocji
 2. Założenie lokaty
 3. Wpłata środków na lokatę

Warunkiem niezbędnym jest również otwarcie całkowicie bezpłatnego i oprocentowanego konta oszczędnościowego, na które po zakończeniu lokaty trafią środki wraz z odsetkami. Nie ma jednak żadnych dodatkowych warunków w postaci posiadania karty, robienia płatności czy przelewów, ani żadnych innych tego typu „ciekawostek”, o których trzeba pamiętać.

Jakkolwiek proces jest intuicyjny i będziecie prowadzeni „za rączkę”, to jednak poniżej opisuję, co trzeba zrobić by skorzystać z oferty.

 1. Rejestracja na stronie promocji

Klikasz na ten link:

Link prowadzi Cię do strony rejestracji, na której wypełniasz prosty formularz rejestracyjny – (Imię, nazwisko, adres e-mail + 3 zgody na przetwarzanie danych – nie ma tutaj zgód marketingowych).

Rejestracji należy dokonać najpóźniej do 7 listopada 2016 r.

Oferta jest limitowana – może z niej skorzystać 2 000 osób.

Po wypełnieniu formularza otrzymasz e-mail z potwierdzeniem rejestracji w promocji – w mailu masz również link do strony, na której zakładasz lokatę. Gdy testowaliśmy proces – mail przychodzi praktycznie od razu. Jednak nie musisz korzystać z maila – możesz również wejść na stronę lokaty po wypełnieniu formularza rejestracyjnego opisanego w pkt. 2 – pojawi tam się klawisz „Załóż lokatę”.

 1. Założenie lokaty

Po kliknięciu link’a/klawisza do założenia konta – przechodzisz na stronę, na której zakładasz konto indywidualne i lokatę. To praktycznie jedna operacja – Nie można założyć lokaty bez założenia indywidualnego konta oszczędnościowego.

WAŻNE! – w ramach założenia rachunku deklarujesz kwotę, którą wpłacisz – ważne by później taką samą kwotę wpłacić – to właśnie wpłata tej kwoty autoryzuje otwarcie lokaty. Jeśli wpłacisz inną kwotę – zostanie założone tylko konto indywidualne – bez lokaty.

Warto więc przemyśleć, jaką kwotę planujesz przelać na lokatę, a później dokładnie taką kwotę wpłacić.

Wprowadzając dane osobowe, będziecie musieli załączyć zdjęcie Waszego dowodu osobistego. Zgodność danych osobowych z dowodem osobistym będzie następnie weryfikowana przez bank. Po wypełnieniu formularza do założenia konta/lokaty – bank weryfikuje zgodność danych.

 1. Wpłata środków na lokatę

Po pozytywnej weryfikacji Twoich danych – otrzymasz maila potwierdzającego założenie konta od banku.

WAŻNE! – W tym mailu będzie również informacja, co należy wpisać w tytule przelewu na lokatę – ważne by dokładnie tę treść wprowadzić w tytuł przelewu – inna treść będzie powodem odrzucenia przelewu.

Na etapie rejestracji konta podajesz również, z jakiego konta będziesz dokonywać przelewu inicjującego lokatę. Pamiętaj by środki na lokatę przelać właśnie z tego rachunku.

Reasumując kwestie przelewu:

a) Przelewasz dokładnie tę samą kwotę, którą podałeś w formularzu podczas zakładania konta.
b) W tytule przelewu wprowadzasz dokładnie tę treść, którą dostaniesz w mailu od banku.
c) Przelewu dokonujesz z rachunku, który podałeś na formularzu podczas zakładania konta.

Promocja zakończy się najpóźniej 7 listopada 2016 r lub w momencie wyczerpania limitu 2000 lokat. Czas na wpłatę środków na lokatę jest do 14 listopada 2016 r – tutaj również mamy limit 2 000 lokat .

Kogo nie obejmie promocja?

Promocja jest dla… nowych klientów. Niestety – walczyłem o to, ale bank nie ustąpił 😉

Oznacza to, że nie obejmuje ona osób, które w ciągu ostatnich 12 miesięcy posiadały konto oszczędnościowe w BGŻOptima.

Promocja nie obejmie również tych osób, które wprawdzie spełniają inne kryteria – jednak nie zarejestrują się do 7 listopada i/lub nie wpłacą środków na lokatę do 14 listopada.

Promocyjna premia nie zostanie również wypłacona jeśli zerwiesz lokatę przed jej upływem – to dość oczywisty warunek. Ale odsetki od lokaty za odpowiedni okres otrzymasz.

W jaki sposób zostanie przekazana premia?

Do dnia 15 lutego 2017 r. dostaniesz maila od organizatora promocji z linkiem i unikalnym kodem.

Klikając na link – wchodzisz na stronę, na której po wprowadzeniu kodu (z maila) wpisujesz dane rachunku BGŻOptima, na który ma być przelana premia.

Rejestracji na tej stronie musisz dokonać do 25 marca 2017.

Najpóźniej 31 marca 2017 otrzymasz premię na wskazany przez Ciebie rachunek BGŻOptima.

Ważne terminy

7 listopada 2016 r. – do tego dnia (włącznie) należy zarejestrować się w promocji – korzystając z tego linka:

14 listopada 2016 r. – do tego dnia trzeba założyć konto i lokatę oraz wpłacić zadeklarowaną kwotę

15 lutego 2017 r. – do tego dnia otrzymasz maila z linkiem i unikalnym kodem pozwalającym odebrać nagrodę

23 marzec 2017 r. – najpóźniej do tego dnia będziesz mógł zalogować się i podać rachunek indywidualny BGŻOptima na który ma być przelana premia

31 marzec 2017 r. – najpóźniej do tego dnia zostanie przekazana premia na wskazane przez Ciebie konto.

Pytania i reklamacje

Ponieważ nasze rozmowy z bankiem trochę się przedłużyły, dopiero dziś możemy ogłosić promocję. Niestety w sobotę, 29.10, wylatuję na długo wyczekiwany urlop, więc nie będę mógł osobiście odpowiadać na Wasze pytania. Ale – zostawiam Was w dobrych rękach J

Tomek Knapiński – jest na bieżąco w kontakcie z bankiem i organizatorami promocji i będzie udzielał Wam na bieżąco odpowiedzi w komentarzach, a w razie potrzeby, będzie również pozyskiwał dodatkowe informacje.

Z góry bardzo Was proszę o wyrozumiałość. Pierwszy raz organizujemy dla Was tego typu akcję i nie wiemy, czy wszystkie rozwiązania operacyjne zadziałają, jak należy. Każda taka akcja to pewne ryzyko i nowa lekcja, ale wierzę, że będziecie z niej bardzo zadowoleni.

W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących konta/rachunku należy kontaktować się pod numerem

801 280 280

Ewentualne reklamacje dotyczące promocji należy przesyłać na adres:

[email protected]

Moje wynagrodzenie

To jest oczywiście akcja komercyjna, więc jeśli skorzystacie z tej oferty, bank pozyska nowych klientów, Wy ulokujecie korzystnie pieniądze, a ja otrzymam z tego tytułu wynagrodzenie.

Niezmiennie trzymam się zasady, że rekomenduję tylko i wyłącznie takie rozwiązania, które uważam za godne polecenia moim bliskim, i/lub z których sam korzystam.

Bardzo rzadko organizuje akcje afiliacyjne na blogu, dlatego bardzo mi zależało, aby ta miała coś specjalnego dla moich czytelników. Mam ogromną nadzieję, że będziecie z niej zadowoleni i otworzy nam ona furtkę dla kolejnych ciekawych ofert 🙂

Może Cię zainteresować:
Ranking lokat bankowych i kont oszczędnościowych wystartował. Zobacz, które banki mają obecnie najlepsze oferty!

Jeżeli podobał Ci się ten artykuł, może zainteresuje Cię moja książka o inwestowaniu – „Finansowa Forteca”. W podobny sposób jak tutaj na blogu- prosto i merytorycznie – tłumaczę w niej, jak inwestować skutecznie i mieć święty spokój. Szczegóły poznasz TUTAJ.

PODOBAJĄ CI SIĘ ARTYKUŁY NA BLOGU?

Dołącz do ponad 45 513 osób, które otrzymują newsletter i korzystają z przygotowanych przeze mnie bezpłatnych narzędzi pomagających w skutecznym dbaniu o finanse.
KLIKNIJ W PONIŻSZY PRZYCISK.

PLANUJESZ ZACIĄGNĄĆ KREDYT HIPOTECZNY
I NIE WIESZ OD CZEGO ZACZĄĆ?

To zupełnie naturalne. Kredyt hipoteczny to ogromne zobowiązanie, które przygniata przez kilkadziesiąt lat. W dodatku mnóstwo osób bardzo za niego przepłaca. Przygotowałem kurs Kredyt Hipoteczny Krok po Kroku, aby uzbroić Cię w niezbędną wiedzę i dać narzędzia do wygodnego podjęcia najlepszych dla Ciebie decyzji. Chcę Ci pomóc w znalezieniu kredytu hipotecznego, który:

✅ w bezpieczny sposób pomoże Ci zrealizować marzenie o własnym mieszkaniu czy domu,
✅ nie obciąży nadmiernie budżetu Twojej rodziny,
✅ będzie Cię kosztował tak mało, jak to tylko możliwe,
✅ szybko przestanie być Twoim zobowiązaniem, bo sprawnie go spłacisz.

Powiadom
Powiadom o
guest
393 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze