Dwie drogi do bogactwa. Na której jesteś?

19

Czym jest finansowa wolność? To stan, w którym masz odłożony wystarczająco duży kapitał, aby już nigdy nie musieć pracować. Po prostu: odsetki, dywidendy oraz inne dochody generowane przez Twoje aktywa są wystarczające, by pokryć koszty Twojego życia. O jakich kwotach w ogóle mówimy? O dużych. Naprawdę dużych. Powiedzmy, że potrzebujesz 5000 zł miesięcznie i ze swoich inwestycji wyciągasz 3% w skali roku. Jakiej kwoty potrzebujesz, aby po zapłaceniu podatku Belki żyć sobie wyłącznie z zysków? Będzie to jakieś 2 469 135 zł.

Większość osób szybko dochodzi do wniosku, że takie pieniądze są poza ich zasięgiem. Rezygnują na starcie i stwierdzają, że to nie dla nich. Inni uważają, że może i da się tyle uzbierać, ale potrzeba na to całego życia. A jednak wielu osobom udaje się to osiągnąć zdecydowanie szybciej. Jak to możliwe?

Dziś chciałbym Wam opowiedzieć o dwóch drogach, które wiodą na „finansowy szczyt”. Na każdej z nich obowiązują nieco inne zasady i nieco inaczej wygląda wzór na bogactwo. Jakieś 1,5 roku temu zetknąłem się z tą koncepcją w książce Fastlane milionera M.J. DeMarco. Wraz z kolejnymi spotkaniami z ludźmi, którzy odnieśli ogromne sukcesy finansowe, coraz bardziej docierało do mnie, że to faktycznie mniej więcej tak działa.

Zapraszam Cię bardzo serdecznie do obejrzenia mojego wystąpienia, które miało miejsce w czasie spotkań „FBO u Ciebie” – w Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie i Warszawie. Dowiesz się trochę więcej o mnie i moich marzeniach, ale przede wszystkim będziesz mógł sprawdzić, akie reguły obowiązują na zielonym, a jakie na czerwonym szlaku 🙂 I przede wszystkim podziel się z nami swoimi przemyśleniami:

  1. Na której jesteś drodze?
  2. Co myślisz o „wzorze na bogactwo”, który tam obowiązuje?

Limit 250 miejsc dostępnych na nasze spotkaniach wyczerpał się w ciągu 19 godzin, więc tam, gdzie było to możliwe, zwiększaliśmy liczbę miejsc, aby przynajmniej częściowo odpowiedzieć na zainteresowanie. Finalnie spotkaliśmy się z grupą ponad 300 osób w 5 lokalizacjach. Spotkania, o czym pisałem już we wpisie FBO U Ciebie – Relacja „na żywo” z trasy, były wspaniałą okazją do poznania Was i utwierdzenia się w tym, że mam najlepszych czytelników na świecie ! 🙂

W związku z tym, że wielu osobom nie udało się otrzymać wejścia na spotkanie, zapraszam Was również bardzo serdecznie do bliższego poznania Tomka Knapińskiego, który na spotkaniach (poza dogryzaniem mi 🙂 ) opowiedział, jak z finansami radzą sobie najlepsi:

Jeżeli podobał Ci się ten artykuł, może zainteresuje Cię moja książka o inwestowaniu – „Finansowa Forteca”. W podobny sposób jak tutaj na blogu- prosto i merytorycznie – tłumaczę w niej, jak inwestować skutecznie i mieć święty spokój. Szczegóły poznasz TUTAJ.

PODOBAJĄ CI SIĘ ARTYKUŁY NA BLOGU?

Dołącz do ponad 45 513 osób, które otrzymują newsletter i korzystają z przygotowanych przeze mnie bezpłatnych narzędzi pomagających w skutecznym dbaniu o finanse.
KLIKNIJ W PONIŻSZY PRZYCISK.

PLANUJESZ ZACIĄGNĄĆ KREDYT HIPOTECZNY
I NIE WIESZ OD CZEGO ZACZĄĆ?

To zupełnie naturalne. Kredyt hipoteczny to ogromne zobowiązanie, które przygniata przez kilkadziesiąt lat. W dodatku mnóstwo osób bardzo za niego przepłaca. Przygotowałem kurs Kredyt Hipoteczny Krok po Kroku, aby uzbroić Cię w niezbędną wiedzę i dać narzędzia do wygodnego podjęcia najlepszych dla Ciebie decyzji. Chcę Ci pomóc w znalezieniu kredytu hipotecznego, który:

✅ w bezpieczny sposób pomoże Ci zrealizować marzenie o własnym mieszkaniu czy domu,
✅ nie obciąży nadmiernie budżetu Twojej rodziny,
✅ będzie Cię kosztował tak mało, jak to tylko możliwe,
✅ szybko przestanie być Twoim zobowiązaniem, bo sprawnie go spłacisz.

Powiadom
Powiadom o
guest
19 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze