Jak skutecznie zwiększać zarobki? Moja nowa książka dla Ciebie 😊

42

Zwiększanie zarobków to najważniejszy z trzech filarów bogacenia się. Jeśli mądrze pokierujesz swoim rozwojem zawodowym – za kilka lat możesz mieć pracę dającą nie tylko satysfakcję, ale też dużo pieniędzy. Czas odkryć sposoby, które do tego prowadzą.

Znajdujemy się na różnych etapach finansowej drogi i każdy z nas ma inny najbliższy cel finansowy. Dla jednych będzie to brak długów i odłożona poduszka bezpieczeństwa, dla innych kilkaset tysięcy złotych odłożonych na emeryturę, a jeszcze inne osoby poczują się finansowo wolne dopiero, gdy zgromadzą majątek  wart kilka milionów.

Trzy filary bogacenia się

Bez względu na to, jak wysoko zawieszamy sobie poprzeczkę – osiągnięcie naszego celu opierać się będzie na 3 filarach, które nazywam trzema filarami bogacenia się:

Filar pierwszy to świadome kontrolowanie wydatków. Ten temat rozpracowałem szczegółowo w wielu miejscach na blogu, a także w pierwszej książce wydanej w 2014 roku „Jak zadbać o własne finanse?

Filar trzeci – to skuteczne i mądre inwestowanieczyli pomnażanie naszych nadwyżek finansowych. Co najmniej 98 000 osób buduje swoje własne finansowe fortece, bo tyle egzemplarzy wydanej w 2020 roku książki Finansowa Forteca jest już w Waszych domach 😉 Co kwartał pogłębiam też temat inwestowania w ramach cyklu Finansowa Forteca w Praktyce.

Nadeszła wreszcie pora, aby zmierzyć się z drugim i najtrudniejszym filarem.

Zwiększanie zarobków – czyli największe i najtrudniejsze wyzwanie

Spędzamy w pracy ogromny kawał życia i dzięki niej zdobywamy pieniądze, by wiązać koniec z końcem. Dla części osób praca to „zło konieczne” i przykry obowiązek, wykonywany jedynie po to, by przetrwać. Dla innych to bardzo ciekawa część życia, nadająca mu głębszy sens. Ale nawet jeśli bardzo różnimy się w podejściu do pracy, jedno z pewnością nas łączy: chcemy dobrze zarabiać.

Czy istnieją takie sposoby działania, które zwiększą nasze szanse na wyższe zarobki? Jasne, że tak. Jest ich mnóstwo. Ale…

Wiem, że ten temat łatwo położyć i sprowadzić do banałów w rodzaju: „przychodź wcześniej do pracy i później wychodź, a już wkrótce będziesz prezesem”. Po kilku miesiącach wstępnych przygotowań do rozpoczęcia prac nad kolejną książką – tym razem dotyczącą zwiększania zarobków – wiem, że to będzie trudne wyzwanie.

Miałem już jedno podejście do tego tematu, ale potrzebowałem jednak dłużej odpocząć od pisania po wydaniu Finansowej Fortecy. Dlatego całą parę włożyłem w projekt o zupełnie innym charakterze niż książka – czyli w uruchomienie naszej społeczności FinCrafters.

Teraz, kiedy nasza społeczność już świetnie hula, a mój „głód pisania” jest zdecydowanie większy – nadeszła pora, by wreszcie zaopiekować się drugim filarem, czyli zwiększaniem zarobków. I wiem, że to będzie długie i trudne wyzwanie 😊

Kiedy pojawi się książka i jak będę nad nią pracować?

Biorąc pod uwagę moje doświadczenia z pisania Finansowej Fortecy, celuję z wydaniem tej książki na wrzesień 2025 roku. Teraz uzupełniam materiały naukowe, różnego rodzaju badania i buduję bazę specjalistów, którzy zajmują się tym tematem.

Wiem z doświadczenia, że – jak każdej życiowej umiejętności – sztuki zwiększania zarobków można się po prostu nauczyć. I celem mojej najnowszej książki będzie właśnie to, by zebrać dla Ciebie te najbardziej sensowne, skuteczne i działające w praktyce metody działania. Co kilka miesięcy będę dawał na blogu znać, jak idzie mi praca nad tą pozycją.

Czego chcesz dowiedzieć się z książki o zwiększaniu zarobków?

Najważniejsze jest jednak dla mnie, abyś to Ty jak najbardziej mógł z tej książki skorzystać. Moje podejście jest bardzo proste: chcę Ci skutecznie pomóc. Chcę zawrzeć w tej książce konkretne odpowiedzi na Twoje pytania i problemy oraz chcę uzbroić Cię w wiedzę i narzędzia, które pomogą Ci je skutecznie rozwiązać. Aby tak jednak się stało, musisz mi trochę pomóc 😊

Mam już kilka pomysłów, co tam powinno się znaleźć. Lecz najważniejsze są dla mnie Twoje pomysły, Twoje sugestie, Twoje przemyślenia, Twoje pytania, Twoje wyzwania i problemy, przed którymi stajesz. Właśnie dlatego możesz mi bardzo pomóc w przygotowaniu świetnego materiału.

Potrzebuję 3 minut Twojego czasu i podpowiedzi. Pomożesz?

Poniżej znajdziesz link do bardzo krótkiej ankiety zawierającej tylko 3 pytania. Odpowiadając na nie, bardzo pomożesz mi w stworzeniu książki, która będzie dla Ciebie przydatna i ciekawa:

UWAGA! Bardzo Cię proszę – nie odpowiadaj na te pytania w komentarzach pod tym wpisem. Dlaczego?

Otóż widząc Twoją odpowiedź w komentarzu, ktoś może powstrzymać się przed zamieszczeniem własnego komentarza, bo jego pytanie już padło. Tymczasem dla mnie częstotliwość zadawania danego pytania jest również bardzo istotną wskazówką, pozwalającą ocenić, na ile dany temat jest ważny i popularny (ocena ilościowa).

Po drugie – komentarz może sugerować odpowiedzi innym osobom, a mi zależy na tym, aby każdy miał możliwość nieskrępowanego i anonimowego wyrażenia dokładnie tego, co leży mu na sercu w tym temacie.

Dlatego bardzo Cię proszę, odpowiedz korzystając z tego linka:

Chcesz zostawić komentarz? Wspaniale 😊

Będę za to bardzo wdzięczny, jeśli polecisz mi w komentarzu wartościowe źródła, z którymi warto zapoznać się w ramach przygotowań do napisania takiej książki:
 
– Przeczytałeś dobrą książkę w podobnym temacie? – podziel się tym!
– Czytałeś jakieś fajne badanie naukowe lub artykuł na temat zarobków – koniecznie daj mi znać!
– A może znasz specjalistów HR/headhunterów lub inne osoby, których wypowiedź w takiej książce byłaby wartościowa? – będę Ci bardzo wdzięczny za każdą taką wskazówkę!

I oczywiście – jeśli masz jakiekolwiek inne pytania lub sugestie związane z zawartą tu informacją, to również czekam na nie w komentarzu. Z góry bardzo serdecznie dziękuję Ci za pomoc!

Jeżeli podobał Ci się ten artykuł, może zainteresuje Cię moja książka o inwestowaniu – „Finansowa Forteca”. W podobny sposób jak tutaj na blogu- prosto i merytorycznie – tłumaczę w niej, jak inwestować skutecznie i mieć święty spokój. Szczegóły poznasz TUTAJ.

PODOBAJĄ CI SIĘ ARTYKUŁY NA BLOGU?

Dołącz do ponad 45 513 osób, które otrzymują newsletter i korzystają z przygotowanych przeze mnie bezpłatnych narzędzi pomagających w skutecznym dbaniu o finanse.
KLIKNIJ W PONIŻSZY PRZYCISK.

PLANUJESZ ZACIĄGNĄĆ KREDYT HIPOTECZNY
I NIE WIESZ OD CZEGO ZACZĄĆ?

To zupełnie naturalne. Kredyt hipoteczny to ogromne zobowiązanie, które przygniata przez kilkadziesiąt lat. W dodatku mnóstwo osób bardzo za niego przepłaca. Przygotowałem kurs Kredyt Hipoteczny Krok po Kroku, aby uzbroić Cię w niezbędną wiedzę i dać narzędzia do wygodnego podjęcia najlepszych dla Ciebie decyzji. Chcę Ci pomóc w znalezieniu kredytu hipotecznego, który:

✅ w bezpieczny sposób pomoże Ci zrealizować marzenie o własnym mieszkaniu czy domu,
✅ nie obciąży nadmiernie budżetu Twojej rodziny,
✅ będzie Cię kosztował tak mało, jak to tylko możliwe,
✅ szybko przestanie być Twoim zobowiązaniem, bo sprawnie go spłacisz.

Powiadom
Powiadom o
guest
42 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze