Wyniki konkursu: na konsultację zapraszam…

9

finanse osobiste konkurs

Bardzo serdecznie dziękuję Wam za bardzo liczny udział w konkursie i podzielenie się znakomitymi zasadami i powiedzeniami w poprzednim wpisie. Z największą przyjemnością przeczytałem absolutnie wszystkie komentarze i po raz kolejny utwierdziłem się w przekonaniu, że mam bardzo mądrych i myślących czytelników. Dziękuję, że mogłem się od Was tak wiele nauczyć. Zdrowy rozsądek i życiowa mądrość są raczej „niemodne”, bo wymagają myślenia oraz wiążą się z wysiłkiem i ciężką pracą. Pokazaliście jednak, że pomimo ciągłego rozpowszechniania finansowych mitów o „lekkiej racie” , jesteście na nie dobrze uodpornieni.

Wybór był niezwykle trudny. Myślę, że zwycięzcą może czuć się każdy, kto miał okazję przeczytać Wasze komentarze. Ostatecznie podjąłem takie decyzje:

 

Książki powędrują do:

Ani Adamskiej

Moje osobiste zasady, które pomogły mi ogarnąć moją sytuację finansową:
– co miesiąć najpierw płać sobie i odkładaj przynajmniej 10% tego co zarabiasz
– dopóki nie nauczysz się zarządzać tym co masz, nie dostaniesz więcej
– skoro poświęcasz czas na zarabianie pieniędzy, to znajdź czas na zarządzanie nimi
– licz swoje pieniądze
– wiedza kosztuje, ale ignorancja kosztuje jeszcze więcej
– bierz odpowiedzialność za siebie, swoje decyzje oraz za to ile zarabiasz
Mimo, że wszystkie te zasady są ważne, myślę, że ostatnia jest najważniejsza. Gdy uznałam, że moja sytuacja finansowa i życiowa zależy tylko i wyłącznie ode mnie, dopiero wtedy byłam gotowa podjąć decyzję o zmianie i wprowadzić w życie pozostałe zasady. :-)

 

Sebastiana

1. „Pieniądze są dobrym sługą, ale złym panem” – klasyka tematu, nie pracujmy dla pieniędzy to pieniądze powinny pracować dla nas. Czy tak jest w rzeczywistości? Każdy musi odpowiedzieć na to pytanie sam.

2. „Inteligencję człowieka można zobaczyć w tym, jak zarabia pieniądze. Jego mądrość w tym, jak je wydaje” – jak widać po naszym społeczeństwie i po ostatnim odcinku „Prostego Rachunku” mamy dużo inteligentnych osób, które potrafią zarabiać dużo pieniędzy, ale już z mądrym ich gospodarowaniem jest o wiele gorzej.

3. „Bogacze nigdy nie marnują nawet grosza. Tylko biedni są do tego zdolni” – z własnego doświadczenia mogę stwierdzić, że to sto procent prawdy. Ludzie zamożni nie lekceważą swoich pieniędzy, nie ważne o jaką kwotę chodzi.

4. „Człowiek wydaje pieniądze, których nie ma, na rzeczy, których nie potrzebuje, by imponować ludziom, których nie lub” – dla mnie ta sentencja to idealna podsumowanie dlaczego tak wiele ludzi zakłada sobie na szyję pętlę zadłużenia.

5. „Skoro pracujesz na swoje pieniądze co najmniej czterdzieści godzin tygodniowo, to skrajną nieodpowiedzialnością jest niepoświęcanie im uwagi” – czy nie zgodzicie się ze mną, że ludzie poświęcają za dużo czasu na zarabianie pieniędzy, a nie są w stanie zainwestować ani minuty w swoją edukację finansową? Brak wiedzy to podstawa porażki w obszarze finansów domowych.

Calipso:

Ludzie powiadają ” Pieniądze szczęścia nie dają”. Słyszałem to wielokrotnie. Minęły lata i dotarło do mnie , że to powiedzenie powtarzane przez tych którym pieniędzy wiecznie brakuje.

Prawdą jest, że samo posiadanie pieniędzy nie czyni automatycznie szczęśliwym. Pozwala jednak to szczęście w spokoju budować.

Nie mówię tu o posiadaniu milionów, o wyszukanych zabawkach, willach i samolotach bo nie o to tu chodzi. Chodzi o takie posiadanie pieniędzy które daje spokój sumienia. Takie które sprawia, że nie martwimy się o jutro.

Ja myślę, że pieniądze dają szczęście. Wystarczy ich już tyle gdy się o nie na co dzień nie martwimy. Dla każdego to będzie inna kwota to może być parę stówek więcej ponad nasze miesięczne wydatki. Tyle by co roku pojechać na wakacje czy bez skrępowania pozwala oddawać się naszemu hobby.

Najzabawniejsze jest to, że to posiadanie pieniędzy zaczyna się wtedy gdy wychodzimy z długów. Gdy mamy świadomość naszego budżetu i wydatków. Życie staje się prostsze, na wszystko starcza, nawet zostaje. Mniej nerwów i nieprzespanych nocy. Z żoną, mężem łatwiej się dogadać. Myślimy, że jednak szczęście się do nas uśmiecha. Wtedy znajomi mówią… ” Bo oni mają kasę…” Ale czy na pewno mamy w magiczny sposób więcej pieniędzy? Czy po prostu zmieniliśmy się sami, nasze podejście.

Dlatego z pełną premedytacją powiem : Pieniądze dają szczęście!!!*

* Tylko tym którzy nie czekają aż te pieniądze im spadną z nieba tylko są wstanie temu szczęści pomóc.

Natomiast indywidualną konsultację wygrał:


Igor:

Otworzyłem swój ‚Zeszyt złotych myśli’ i wybrałem kilka pasujących do tematu myśli/sentencji, oto one:
1. „Kto grosza nie szanuje, ten fortuny nie wart.” -autorka; moja Ś.P. prababcia
2. „Jeśli myślisz, że nie możesz nic zmienić- zmień myślenie.”
3. We have tomorrows for a reason.
4. „Ci, którzy uważają, że wszystko załatwią dodatkowe pieniądze, to często Ci sami, którzy zrobią wszystko dla pieniędzy.” – George Savile
5. „Zbyt wielu ludzi wydaje pieniądze, których nie ma, na rzeczy, których nie potrzebuje, aby zrobić wrażenie na ludziach, których nie lubi.” – Will Smith
6. „Dobrze jest mieć pieniądze i rzeczy, które da się za nie kupić. Ale dobrze jest również od czasu do czasu upewnić się, czy nie straciliśmy po drodze tego, czego kupić się nie da.” – George Lorimer
7. It always seems impossible until it’s done.
8. The sooner you step away from your comfort zone, the sooner you realize that it really wasn’t all that comfortable.
9. Don’t tell me sky is the limit when there is footprints on the moon.
10. Dziś jest pierwszy dzień reszty Twojego życia.
11. Gdy człowiek z pieniędzmi spotyka człowieka z doświadczeniem, człowiek z doświadczeniem wychodzi z pieniędzmi, natomiast człowiek z pieniędzmi wychodzi z doświadczeniem.
12. Twórz jak Bóg. Rządź jak król. Pracuj jak wół.
13. Przedsiębiorczość to życie przez kilka lat tak, jak inni ludzie nie będą, po to, by spędzić resztę życia tak, jak inni nie mogą.
14. Ludzie nie planują przegrywać, ale przegrywają bo nie planują.
15. Wszystko jest trudne zanim stanie się proste.
16. „Są rzeczy, które w życiu warto, są rzeczy, które się opłaca i nie zawsze to co się opłaca- warto, nie zawsze co się warto się opłaca.” -Prof. Bartoszewski
17. Skoncentruj wszystkie myśli na zadaniu, które masz przed sobą. Promienie słońca nie palą, dopóki nie ulegną skupieniu.

Serdecznie gratuluję i zapraszam Was do kontaktu w celu umówienia sposobu przekazania nagród. 🙂

A już w najbliższy czwartek, 9 października, wpis o pomnażaniu oszczędności, czyli: Jak inwestuję własne pieniądze. Wpadniecie poczytać?

Jeżeli podobał Ci się ten artykuł, może zainteresuje Cię moja książka o inwestowaniu – „Finansowa Forteca”. W podobny sposób jak tutaj na blogu- prosto i merytorycznie – tłumaczę w niej, jak inwestować skutecznie i mieć święty spokój. Szczegóły poznasz TUTAJ.

PODOBAJĄ CI SIĘ ARTYKUŁY NA BLOGU?

Dołącz do ponad 45 513 osób, które otrzymują newsletter i korzystają z przygotowanych przeze mnie bezpłatnych narzędzi pomagających w skutecznym dbaniu o finanse.
KLIKNIJ W PONIŻSZY PRZYCISK.

PLANUJESZ ZACIĄGNĄĆ KREDYT HIPOTECZNY
I NIE WIESZ OD CZEGO ZACZĄĆ?

To zupełnie naturalne. Kredyt hipoteczny to ogromne zobowiązanie, które przygniata przez kilkadziesiąt lat. W dodatku mnóstwo osób bardzo za niego przepłaca. Przygotowałem kurs Kredyt Hipoteczny Krok po Kroku, aby uzbroić Cię w niezbędną wiedzę i dać narzędzia do wygodnego podjęcia najlepszych dla Ciebie decyzji. Chcę Ci pomóc w znalezieniu kredytu hipotecznego, który:

✅ w bezpieczny sposób pomoże Ci zrealizować marzenie o własnym mieszkaniu czy domu,
✅ nie obciąży nadmiernie budżetu Twojej rodziny,
✅ będzie Cię kosztował tak mało, jak to tylko możliwe,
✅ szybko przestanie być Twoim zobowiązaniem, bo sprawnie go spłacisz.

Powiadom
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze