5 ulubionych cytatów o pieniądzach. Zostaw komentarz i wygraj 100 zł

305

Mądrość mędrców i doświadczenia wieków zawarte są jednym cytacie – pisał Benjamin Disraeli. Lubię cytaty, bo są czystą esencją przemyśleń i błyskotliwych spostrzeżeń, zawartą w kilku zdaniach. Zapraszam Was do konkursu, w którym w zamian za cytat 5 osób wygra 100 zł.

WYNIKI KONKURSU są już dostępne na dole wpisu 😉

Zanim przedstawię jednak szczegóły, krótkie podziękowanie dla Was.

Dziękuję Wam bardzo za polecanie bloga 🙂

Szerzenie zdrowego rozsądku w podejściu do finansów osobistych jest moją ogromną pasją. Blog, podcast, książka, szkolenia i wystąpienia publiczne, pomagają mi w docieraniu do coraz szerszego grona odbiorców i realizowaniu prostej misji, którą zdefiniowałem tak:

Dostarczam Polakom wartościową wiedzę i narzędzia, które skutecznie pomagają im zadbać o własne finanse.

Ktoś może powiedzieć, że brzmi to pretensjonalnie, ale mnie to nie rusza. Każdy mail czy komentarz, w którym opisujecie postępy w naprawianiu finansów oraz korzystne zmiany, jakie przyniosło to w innych obszarach życia, utwierdza mnie w przekonaniu, że warto to robić.

Widzę to tak: ludzie, którzy mają porządek w finansach i potrafią się mądrze bogacić, mogą na większą skalę realizować swoje pasje i marzenia. Potrafią samodzielnie myśleć, są mniej podatni na populizm i biorą odpowiedzialność za własne życie. Im więcej takich osób w Polsce, tym lepiej będzie żyło się nam i naszym dzieciom. Dlatego staram się bardzo, by grono takich osób cały czas rosło. Pachnie patosem? Być może, ale skoro już działać, to dlaczego nie robić tego z pasją i z poczuciem misji? 😉

W tym miejscu chciałbym Wam bardzo podziękować za to, że jesteście moimi czytelnikami i polecacie blog oraz inne publikacje swoim znajomym. Cały czas nas przybywa, a styczeń 2017 był pod tym względem kolejnym, rekordowym miesiącem. W ciągu ostatnich 30 dni:

 • blog odwiedziło ponad 74 000 unikalnych użytkowników,
 • liczba osób lubiących stronę bloga na Facebooku przekroczyła 21 300 osób,
 • liczba subskrybentów newslettera podskoczyła do 8 800 osób,
 • podcast zaliczył właśnie 300 000 pobrań.

Dlatego jeszcze raz bardzo Wam dziękuję za każdego “lajka”, “szera”, za udostępnienie, cytowanie, podanie dalej, a także za każdy komentarz i oczywiście za każdą minutę, którą spędzacie ze mną na blogu 😉

A teraz już czas na cytaty!

5 ulubionych cytatów o pieniądzach

W mojej pracy bardzo przydają się dobre cytaty na temat pieniędzy i finansów. Prowadzę plik, w którym skwapliwie zapisuję kolejne, które wpadną mi w oko lub w ucho. Oto moich 5 ulubionych:

Nie mów mi jakie są Twoje priorytety. Pokaż mi, na co wydajesz pieniądze, a sam Ci powiem, gdzie one są.
James W. Frick

Nigdy nie znalazłem się w sytuacji, w której posiadanie pieniędzy pogorszyłoby ją.
Clinton Jones

Zrobić budżet to wskazać swoim pieniądzom, dokąd mają iść,
zamiast się zastanawiać, gdzie się rozeszły.
John C. Maxwell.

Każda rzecz wielka musi kosztować i musi być trudna.
Tylko rzeczy małe i liche są łatwe
.
Kardynał Stefan Wyszyński

W mądrze zarządzanym kraju powodem do wstydu jest bieda.
W źle zarządzanym kraju powodem do wstydu jest bogactwo.

Konfucjusz

Wiem jednak, że znacie mnóstwo innych świetnych powiedzeń na temat pieniędzy. Stąd właśnie pomysł na prosty konkurs, który da Wam szansę na łatwe zdobycie nagrody, pozwoli nam poznać wiele nowych, ciekawych cytatów i będzie fajnym zamknięciem stycznia 2017 roku 😉

Sprawdź aktualne rankingi
ostatnia aktualizacja:


Najlepsze lokaty bankowesprawdź
Najlepsze konta osobiste za 0 zł
Promocje bankowe do 900 zł premii
Najtańsze kredyty hipoteczne 10 banków

Sprawdź

Zasady konkursu i nagrody

 • Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy zostawić komentarz pod tym artykułem i podzielić się w nim jednym, dwoma lub maksymalnie trzema cytatami na temat pieniędzy/finansów.
 • Powtórzę: komentarz konkursowy może zawierać maksymalnie 3 cytaty – aby jakość zwyciężyła z ilością. Komentarze z większą liczbą cytatów również są mile widziane, nie wezmą jednak udziału w konkursie.
 • Każda osoba może zostawić maksymalnie jeden komentarz konkursowy (inne komentarze – z pytaniami, refleksjami, opiniami czy pomysłami proszę oczywiście śmiało zostawiać; chodzi tylko o to, że w konkursie udział weźmie tylko jeden komentarz z cytatami od danej osoby/użytkownika).
 • Spośród komentarzy z cytatami wybiorę 5, które moim zdaniem będą najciekawsze (w pełni subiektywne kryterium).
 • Autorzy tych komentarzy otrzymają nagrodę pieniężną w wysokości 100 zł (to blog o finansach, więc nagroda pieniężna wydała mi się OK 😉 )
 • Wyniki ogłoszę w piątek, 3 lutego, o godzinie 18:00 20:30 na dole tego artykułu.
 • Jeżeli macie jakiekolwiek pytania na temat konkursu – śmiało pytajcie w komentarzach.

Jeszcze raz serdecznie Wam dziękuję za obecność na blogu i gorąco namawiam do wzięcia udziału w konkursie.

Nie często trafia się tak prosty sposób na “dorobienie” 100 zł 😉 Miłego dnia!

WYNIKI KONKURSU:

Bardzo dziękuję Wam za tak liczny udział w konkursie. Rewelacyjne są te cytaty. Aby choć trochę się Wam odwdzięczyć, spakuję je wszystkie w ładnego ebooka i 20 lutego wrzucę na blog do pobrania. To będzie pierwszy ebook, który zrobimy wspólnie 😉  

A teraz juz czas na ogłoszenie zwycięzców. Nagrody w wysokości 100 zł otrzymują (imię jest linkiem do stosownego komentarza):

Bardzo serdecznie gratuluję, dziękuję Wam za inspirację i proszę o kontakt mailowy na: [email protected] (z podaniem adresu email, który umieściliście w komentarzu). 

Może Cię zainteresować

Jeżeli podobał Ci się ten artykuł, może zainteresuje Cię moja książka o inwestowaniu – „Finansowa Forteca”. W podobny sposób jak tutaj na blogu- prosto i merytorycznie – tłumaczę w niej, jak inwestować skutecznie i mieć święty spokój. Szczegóły poznasz TUTAJ.

PODOBAJĄ CI SIĘ ARTYKUŁY NA BLOGU?

Dołącz do ponad 45 513 osób, które otrzymują newsletter i korzystają z przygotowanych przeze mnie bezpłatnych narzędzi pomagających w skutecznym dbaniu o finanse.
KLIKNIJ W PONIŻSZY PRZYCISK.

PLANUJESZ ZACIĄGNĄĆ KREDYT HIPOTECZNY
I NIE WIESZ OD CZEGO ZACZĄĆ?

To zupełnie naturalne. Kredyt hipoteczny to ogromne zobowiązanie, które przygniata przez kilkadziesiąt lat. W dodatku mnóstwo osób bardzo za niego przepłaca. Przygotowałem kurs Kredyt Hipoteczny Krok po Kroku, aby uzbroić Cię w niezbędną wiedzę i dać narzędzia do wygodnego podjęcia najlepszych dla Ciebie decyzji. Chcę Ci pomóc w znalezieniu kredytu hipotecznego, który:

✅ w bezpieczny sposób pomoże Ci zrealizować marzenie o własnym mieszkaniu czy domu,
✅ nie obciąży nadmiernie budżetu Twojej rodziny,
✅ będzie Cię kosztował tak mało, jak to tylko możliwe,
✅ szybko przestanie być Twoim zobowiązaniem, bo sprawnie go spłacisz.

Powiadom
Powiadom o
guest
305 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze