5 prostych życzeń dla Ciebie na Święta

89

Każdy z nas ma inne cele oraz inną definicję tego, co uznaje za życiowy sukces. Każdy z nas ma nieco inną hierarchię wartości i coś innego może być dla nas ważne. Szczególnie, że zwykle znajdujemy się na różnych etapach życia. Ktoś właśnie kończy uczelnię, ktoś zaczyna pierwszą pracę, ktoś zakłada rodzinę, ktoś stara się ogarnąć świat nastolatków a ktoś inny szykuje się na moment, w którym dorosłe dzieci wyfruną za chwilę z domu. Inny etap życia, to inne potrzeby a także inny sposób patrzenia na świat. Jak złożyć życzenia, z którymi choć trochę dotrę do każdego Czytelnika?

Gdy – jak co roku – zastanawiałem się nad tym, czego mógłbym Ci życzyć na Święta, przypomniały mi się czasy, w których usilnie pracowałem nad odpowiedzią na krótkie, lecz bardzo ważne dla mnie pytanie: „Co mogę zrobić, aby mieć szczęśliwe życie?”.

Mam duszę analityka, więc kiedy zmagam się z jakimś problemem lub długo nurtuje mnie jakieś pytanie, staram się załatwić sprawę systemowo. Zamiast wymyślać koło na nowo, najpierw sprawdzam, co już udało się ustalić na drodze różnego rodzaju badań naukowych i analiz. Skoro ktoś zawodowo tym się zajmuje i poświęcił mnóstwo czasu, by naukowymi metodami jakąś sprawę przebadać, dlaczego miałbym z tego nie skorzystać?

Hierarchia wartości w moim życiu

Na końcu tego wpisu znajdziecie film, w którym opowiadam o tym, jak układałem sobie w głowie i z jakich korzystałem badań. Poszukiwania te doprowadziły mnie do ustalenia jasnej i przejrzystej hierarchii wartości w moim życiu:

  • Miłość i rodzina
  • Zdrowie i sprawność
  • Sukces w biznesie
  • Podróże i przygody
  • Finansowa wolność

Mając tak poukładane w głowie, wystarczyło już tylko przetłumaczyć to na konkretne działania i zadbać, by każdy mój dzień w odpowiedni sposób odzwierciedlał tę hierarchię. Jaki jest efekt? Jestem po prostu bardzo szczęśliwym człowiekiem.

5 prostych życzeń dla Ciebie

Rozmyślając w tym świątecznym czasie o fajnych życzeniach dla Ciebie, pomyślałem, że bardzo bym chciał, by każdy z moich Czytelników mógł żyć z takim poczuciem spełnienia i szczęścia. A ponieważ w moim przypadku jest ono pochodną tych pięciu powyższych punktów, to mam dla Ciebie pięć prostych życzeń:

  1. Najwięcej szczęścia czerpiemy z dobrych i wartościowych relacji z innymi ludźmi. Dlatego życzę Ci mnóstwa miłości i serdeczności ze strony bliskich, kilku wspaniałych przyjaźni oraz tego, by otaczali Cię mądrzy, inspirujący, rozwijający Cię ludzie.
  2. Ciężko jest cieszyć się z owoców sukcesu, gdy brak nam sprawności i zdrowia. Dlatego życzę Ci dobrego snu, zdrowej diety i wielu dobrych treningów. Wtedy zdrowie i sprawność też się pojawią ?
  3. Spędzamy w pracy niemal 1/3 życia. Dlatego jest bardzo ważne, by czerpać z niej radość i satysfakcję. Życzę Ci zatem, abyś potrafił odnaleźć zajęcie spójne z Twoimi mocnymi stronami i dzięki mądrej pracy potrafił przekuć je w pasję. Najpierw mądry wybór, potem ciężka praca i wreszcie pasja – taka jest zwykle kolejność. Życzę Ci, abyś w świadomy sposób potrafił tę pasję wypracować.
  4. Jedną z najlepszych inwestycji jest inwestycja we własne wspomnienia. To właśnie do nich (oprócz naszych bliskich z pkt.1) będziemy się radośnie uśmiechać na stare lata. Dla mnie są to podróże i różne przygody – od jazdy konnej po pilotowanie samolotów. Życzę Ci, abyś znalazł czas i odwagę, by inwestować we własne wspaniałe wspomnienia i realizować swoje marzenia.
  5. Pieniądze nie są najważniejsze – dlatego pojawiają się dopiero tutaj. Trzeba jednak przyznać, że bardzo ułatwiają i przyspieszają realizację każdego z powyższych punktów. Dlatego życzę Ci, abyś potrafił tak postępować z pieniędzmi, aby nigdy Cię nie ograniczały. Przeciwnie – zdobądź ich tyle, by pomagały Ci w skutecznej realizacji marzeń i pasji.

I to właśnie są właśnie moje świąteczne życzenia dla Ciebie. Dziękuję Ci z całego serca za kolejny wspólnie spędzony rok na blogu. Fakt, że tu do mnie zaglądasz, to dla mnie radość i zaszczyt ?

Wesołych Świąt!

Będę Ci bardzo wdzięczny, jeśli napiszesz choć krótkie „Wesołych Świąt” w komentarzu dla mnie i innych Czytelników Finansów Bardzo Osobistych.

A jeśli masz jeszcze chwilkę – obejrzyj to wystąpienie:

Jeżeli podobał Ci się ten artykuł, może zainteresuje Cię moja książka o inwestowaniu – „Finansowa Forteca”. W podobny sposób jak tutaj na blogu- prosto i merytorycznie – tłumaczę w niej, jak inwestować skutecznie i mieć święty spokój. Szczegóły poznasz TUTAJ.

PODOBAJĄ CI SIĘ ARTYKUŁY NA BLOGU?

Dołącz do ponad 45 513 osób, które otrzymują newsletter i korzystają z przygotowanych przeze mnie bezpłatnych narzędzi pomagających w skutecznym dbaniu o finanse.
KLIKNIJ W PONIŻSZY PRZYCISK.

PLANUJESZ ZACIĄGNĄĆ KREDYT HIPOTECZNY
I NIE WIESZ OD CZEGO ZACZĄĆ?

To zupełnie naturalne. Kredyt hipoteczny to ogromne zobowiązanie, które przygniata przez kilkadziesiąt lat. W dodatku mnóstwo osób bardzo za niego przepłaca. Przygotowałem kurs Kredyt Hipoteczny Krok po Kroku, aby uzbroić Cię w niezbędną wiedzę i dać narzędzia do wygodnego podjęcia najlepszych dla Ciebie decyzji. Chcę Ci pomóc w znalezieniu kredytu hipotecznego, który:

✅ w bezpieczny sposób pomoże Ci zrealizować marzenie o własnym mieszkaniu czy domu,
✅ nie obciąży nadmiernie budżetu Twojej rodziny,
✅ będzie Cię kosztował tak mało, jak to tylko możliwe,
✅ szybko przestanie być Twoim zobowiązaniem, bo sprawnie go spłacisz.

Powiadom
Powiadom o
guest
89 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze