Dołącz do zespołu FBO. Rekrutujemy na stanowisko: Social Media & Community Wizzard

0

Wiemy, że „Czarodziej/-ka Mediów Społecznościowych i Społeczności” na pierwszy rzut oka wygląda dziwnie, ale kogoś takiego właśnie szukamy. Potrzebujemy osoby, dla której Instagram czy Facebook nie mają tajemnic (dobra znajomość innych platform społecznościowych będzie dodatkowym atutem, kto świetnie czuje, czym jest społeczność i dobrze rozumie, że każda platforma społecznościowa rządzi się swoimi prawami. A jeśli dodatkowo znana i bliska jest Ci nasza misja – to śmiało czytaj dalej, bo być może właśnie Ciebie szukamy 🙂

W czym potrzebujemy pomocy?

Nasza działalność polega na edukacji finansowej, którą realizujemy, tworząc wartościowe treści, materiały filmowe i narzędzia pomagające w dbaniu o finanse oraz w mądrym inwestowaniu. Naszymi kanałami komunikacji z Widzami i Czytelnikami są:

 1. Blog Finanse Bardzo Osobiste: (ok. 131 tys. czytelników miesięcznie)
 2. Kanał na YT (186 tys. subskrybentów)
 3. Profil na Facebooku: Marcin Iwuć – Finanse Bardzo Osobise (91 tys. obserwujących)
 4. Profil na Instagramie: Marcin Iwuć finanse-bardzo osobiste (46 tys. osób)
 5. Zamknięta społeczność FinCrafters (ponad 2800 subskrybentów)

W zespole mamy specjalistów świetnie znających się na finansach i tworzących merytoryczne materiały. Potrzebujemy jednak wsparcia w skutecznym i atrakcyjnym promowaniu tych treści – aby nasze materiały docierały do jeszcze szerszego grona odbiorców niż obecnie.

Jakiego zestawu umiejętności szukamy?

Wpisujesz się w nasze potrzeby, jeżeli:

 • dobrze znasz się na social mediach i masz doświadczenie w ich prowadzeniu,
 • masz lekkie pióro i umiejętności copywriterskie – potrafisz tworzyć ciekawe, konkretne i angażujące treści,
 • posiadasz umiejętności graficzne, pozwalające np. w atrakcyjny sposób zilustrować posty,
 • masz świetne wyczucie społeczności i jej potrzeb,
 • potrafisz wyciągać właściwe wnioski ze statystyk dotyczących ruchu, zaangażowania i skuteczności kampanii reklamowych w mediach społecznościowych,
 • znasz język angielski i bez problemu czytasz i piszesz w tym języku.

Bardzo dbamy o to, aby w naszych mediach społecznościowych nie zamieszczać pustych postów, które niczego nie wnoszą. Chcemy, aby nasi Czytelnicy i FinCraftersi otrzymywali wartość, inspirację oraz wiedzę, świetnie dostosowaną do konkretnego kanału komunikacji.

Jakie będą Twoje obowiązki?

Jesteśmy specjalistami od finansów i staramy się pisać o nich w bardzo prosty sposób. Są jednak obszary, w których potrzebujemy osób znacznie lepszych od nas. Jednym z tych obszarów są social media. Wiem, jak ogromny potencjał tkwi w mediach społecznościowych i bardzo zależy nam, aby wykorzystać to w szerzeniu naszej misji i docieraniu do kolejnych osób potrzebujących wsparcia w dbaniu o finanse i mądrym inwestowaniu. Być może to właśnie Ty – dzięki swoim talentom oraz bliskiej, merytorycznej współpracy z naszym zespołem – będziesz mieć realny wpływ na edukację finansową polskiego społeczeństwa? 

Przykładowe zadania to:

 • dbanie o to, by komunikacja w mediach społecznościowych była spójna z misją i wartościami FBO,
 • tworzenie angażujących postów na platformy takie jak: Facebook, Instagram i LinkedIn, 
 • pomoc w tworzeniu strategii treści dla każdego z wymienionych mediów społecznościowych,
 • tworzenie spójnych, estetycznych grafik w Canvie lub innym programie graficznym,
 • opieka nad grupami na Facebooku,
 • inicjowanie i prowadzenie skutecznych, ale nienachalnych (organicznych i płatnych) kampanii reklamowych, dostosowanych do konkretnych kanałów komunikacji,
 • szybkie reagowanie na sytuacje kryzysowe, w zgodzie z etyką marki FBO,
 • raportowanie i doprowadzenie do blokowania fałszywych kont i komentarzy tworzonych przez osoby podszywające się pod nas; 
 • analiza, ocena i raportowanie osiągniętych wyników,
 • wyszukiwanie nowych trendów i inicjacja aktywności w obszarze social media.

Dodatkowo – od niedawna prowadzimy także zamkniętą społeczność FinCrafters dla ponad 2800 osób. Jest wysoce prawdopodobne, że będziemy także potrzebować wsparcia w opiece nad treściami zamieszczonymi w tej społeczności, np. poprzez:

 • moderację postów zgłoszonych do przeglądu,
 • odpowiednie oznaczanie najciekawszych i najbardziej angażujących postów tworzonych przez FinCraftersów,
 • wyciąganie merytorycznej esencji i opracowywanie tzw. tygodniowych przeglądów najciekawszych treści.

Wiemy, że ten zakres obowiązków jest długi. W praktyce zaczniesz od kilku najważniejszych zadań, a kolejne dodamy Ci wtedy, gdy będziesz mieć na to przestrzeń (czasową i „kreatywną”).

Co jeszcze jest dla nas ważne?

Nie interesuje nas Twoje CV, nie potrzebujemy też wiedzieć, jakie masz wykształcenie. Dla nas ważne jest jedno: czy będziesz w stanie dostarczać wartość, na której nam bardzo zależy. 

Dlatego kilka spraw chcemy tu doprecyzować i zwrócić na nie Twoją uwagę, bo są dla nas bardzo istotne:

 • Umiejętność tworzenia jasnego, bezbłędnego i ciekawego przekazu. Nie lubimy „lania wody”, błędów językowych i merytorycznych oraz truizmów,
 • Umiejętności graficzne. Zależy nam, żebyś umiał/(-a) stworzyć kompletny post – nie tylko warstwę tekstową, ale również jej odpowiednią wizualizację. 
 • Doświadczenie w zakresie skutecznego działania w mediach społecznościowych. Nie szukamy osoby początkującej. Potrzebujemy kogoś, kto zna się na social mediach dużo lepiej od nas i wie, jak tworzyć angażujące treści w serwisach: Facebook i Instagram. Dodatkowym atutem będzie, jeśli znasz się także na społecznościach YouTube, Twitterze i LinkedIn – ale świetnie rozumiemy, że nie sposób znać się na wszystkim.
 • Dostępność czasowa – w FBO nie rozliczamy się z tego, w jakie dni pracujesz, o której zaczynasz ani o której kończysz. Jednak nasze publikacje pojawiają się w określonym rytmie – #wtorekzfinansami zawsze odbywa się we wtorek o 19:30, zajęcia w FinCrafters mają miejsce w środy i czwartki o 19:30. To oznacza, że część obowiązków będziesz wykonywać wieczorami. Jeśli tego nie akceptujesz – prosimy Cię, nie aplikuj. 
 • Nastawienie na realizację zadania. W ostatecznym rozrachunku liczy się dla nas to, co faktycznie zrobisz. Nie interesuje nas, że coś zacząłeś, że napisałeś maila, że coś „posuwasz do przodu”, itp. Liczy się to, co jest zakończone, wdrożone i co działa.
 • Ciągłe usprawnianie pracy. Początkowo pewne czynności będą szły mozolnie i mogą zabierać Ci sporo czasu. Ale po kilku miesiącach rutynowe zadania musisz mieć zoptymalizowane i wykonywać je szybko i efektywnie.
 • Proaktywność. Musisz aktywnie szukać sposobów na osiąganie lepszych rezultatów w obszarze, za który odpowiadasz i na dalsze skuteczne odciążanie nas od spraw związanych z Twoim obszarem. 
 • Znajomość marki FBO i kierowanie się w życiu podobnymi wartościami. Nie musisz śledzić bloga od kilku lat, żeby dobrze wykonywać tę pracę, ale zrozumienie jak działamy i jakie wartości są dla nas ważne – będzie dużym atutem.

Jakie warunki współpracy możemy Ci zaoferować?

Wiesz już, jakiej mniej więcej osoby szukamy, to teraz najwyższy czas na przedstawienie warunków naszej współpracy. Postaramy się to opisać jak najdokładniej i bardzo przejrzyście:

 • Liczba godzin pracy – przez pierwszych kilka miesięcy współpracy będziemy potrzebować Twojego zaangażowania na około 15-20 godzin w każdym tygodniu. W tym czasie poznamy się wzajemnie „w boju” i będzie to okres uzupełniania Twoich obecnych dochodów dodatkowymi pieniędzmi z FBO. W ten sposób zaczynała praktycznie każda osoba w naszym zespole. Ponieważ jednak konsekwentnie się rozwijamy – Twój zakres współpracy z nami może istotnie wzrosnąć – nawet do 35 godzin w tygodniu (tyle godzin ma nasz standardowy tydzień pracy). Tę drogę przeszedł prawie cały nasz zespół, bo lubimy „wciągać” całkowicie na pokład świetne osoby.
 • Być może więcej niż jedna osoba – zdajemy sobie jednak sprawę, że docelowe poświęcanie 35 godzin tygodniowo dla jednej firmy może nie być dla Ciebie możliwe. Nie chcemy z tego powodu stracić możliwości współpracy z kimś naprawdę dobrym. Dlatego rozważamy również nawiązanie współpracy z dwiema osobami w wymiarze 15-20 godzin.
 • Godziny pracy –w FBO pracujemy zdalnie, z domu lub dowolnego innego miejsca. Nie musisz przychodzić do biura i możesz mieszkać w dowolnym miejscu. To Ty będziesz decydować o tym, ile godzin w danym dniu możesz przeznaczyć na pracę dla nas. Przypominamy jednak o ważnym zastrzeżeniu – we wtorki, środy i czwartki publikujemy nasze materiały o 19:30. Nie oznacza to, że zawsze będziemy potrzebować Twojej pomocy wieczorem, ale załóż, że średnio 1-2 wieczory w tygodniu mogą wymagać Twojej dyspozycyjności. 
 • Forma prawna współpracy – na tym etapie rozważamy podjęcie współpracy tylko z osobami prowadzącymi własną działalność gospodarczą (umowa B2B) lub – jeśli nie prowadzisz działalności – na podstawie umowy zlecenia.
 • Wynagrodzenie. Kwota, jaką planujemy obecnie przeznaczyć na koszty wynagrodzeń związane z tym stanowiskiem, to 9000 zł miesięcznie (108 000 zł w ciągu roku). Tyle jesteśmy gotowi ponieść kosztów, płacąc osobie pracującej dla nas średnio 35 godzin w tygodniu w danym miesiącu. Jeśli będziesz dla nas pracować np. przez połowę tego czasu (średnio 17,5 h tygodniowo) będzie to odpowiednio 4500 zł itp.
 • Ile wpłynie na Twoje konto? W Polsce mamy bardzo skomplikowane przepisy podatkowe, dlatego postaramy się to jeszcze doprecyzować. Znasz już nasz budżet – a jaką mniej więcej kwoty przelewu możesz się spodziewać na swoim koncie? Zobaczmy to na przykładzie. Przy założeniu współpracy w wymiarze 35 h tygodniowo:
  • Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą i jesteś płatnikiem VAT – wystawisz nam fakturę na 9000 zł + VAT (= 11 070 zł) i wyślemy na Twoje konto przelew w kwocie 11 070 zł. Nie kontynuujemy tutaj wyliczeń po stronie przedsiębiorcy, bo sposobów na to jest co najmniej kilka, a my nie ingerujemy w to, który wybierzesz.
  • Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą, ale nie jesteś VAT-owcem, wystawisz fakturę na 9000 zł i tyle Ci przelejemy;
  • Jeśli wolisz umowę zlecenia – z naszego budżetu 9000 zł najpierw zapłacimy za Ciebie wymagane prawem podatki i składki, a na Twoje konto (przy obecnych przepisach) wpłynie około 5150 zł.

Co jeszcze oferujemy?

Współpraca z nami ma kilka cech, o których warto wiedzieć:

 • Unikamy emaili – pracujemy zdalnie, na zadaniach, wykorzystując do tego aplikację ClickUp.
 • Dbamy o krystaliczną jasność. Dokładnie wiemy, czego potrzebujemy i jasno precyzujemy nasze oczekiwania. Będziesz mieć pełną jasność, co jest do zrobienia, jakie są kryteria oceny i zawsze otrzymasz precyzyjny feedback.
 • Swoboda – gdy zdefiniujemy oczekiwany efekt, nie wtrącamy się w sposób realizacji i nie znosimy „mikromanagementu”. Nie kontrolujemy tego kiedy, ile i jak pracujesz. Dla nas liczy się efekt osiągnięty w uzgodnionym terminie.
 • Miejsce na Twoją inicjatywę – choć początkowo do zrealizowania będą zadania wyznaczone przez nasz zespół, z czasem to Ty przejmiesz odpowiedzialność za wyznaczanie i realizację najbardziej skutecznych sposobów tworzenia treści dla FBO. I – tak jak każdy członek zespołu FBO – będziesz mieć realny wpływ na kolejne działania i projekty, które realizujemy.
 • Merytokracja – najważniejszy głos w dyskusji na dany temat mają osoby o największych kompetencjach w danym obszarze. 
 • Realistyczne oczekiwania. Jasno definiujemy priorytety, ustalamy realistyczne terminy i staramy się nie przytłoczyć liczbą zadań, bo to nie sprzyja wysokiej jakości. Jeżeli pracy jest za dużo – decydujemy, co jest najważniejsze, a z czego rezygnujemy.
 • Możliwość awansu i podwyżek. Cenimy osoby zaangażowane, proaktywne i skoncentrowane na działaniu. Jeżeli działasz w taki sposób – to tylko kwestia czasu, kiedy zakres Twoich obowiązków (a co za tym idzie wynagrodzenie) wzrośnie. 

Ta praca na pewno jest dla Ciebie, jeżeli:

 • Potrafisz ciekawie, prosto, zwięźle, przejrzyście i bez błędów przelewać swoje myśli na ekran komputera w naszym pięknym języku polskim.
 • Potrafisz tworzyć grafiki do mediów społecznościowych. 
 • Myślisz obrazem i wiesz, jak tworzyć materiały spójne z tym, co już powstało w kanałach FBO. 
 • Wiesz, jak wesprzeć działaniami w mediach społecznościowych promocję naszych treści i sprzedaż książek i kursów online. 
 • Lubisz media społecznościowe i wiesz, jakimi rządzą się prawami. 
 • Lubisz społeczności i wiesz, jak podsycać w nich zaangażowanie. 
 • Potrafisz analizować dane kampanii, wyciągać wnioski i rekomendować działania na przyszłość. 
 • Znasz język angielski i bez problemu czytasz materiały w tym języku. 
 • Lubisz tematykę finansów osobistych.
 • Moja misja i wartości są Ci bliskie.

Nie aplikuj, jeżeli:

 • Uważasz, że stawianych przez nas wymagań jest za dużo. 
 • Nie chcesz wypełniać ankiety rekrutacyjnej. 
 • Uważasz, że powinniśmy Ci zapłacić za wypełnienie ankiety i w kolejnym etapie – zadań rekrutacyjnych. Obie strony inwestują tutaj swój czas – rzetelna obsługa rekrutacji zajmuje w naszym zespole kilkanaście godzin tygodniowo. Nie wykorzystamy materiałów, które przygotujesz na rekrutację bez Twojej wiedzy i zgody. Jeśli mimo wszystko nie czujesz się ok z wykonaniem zadań bezpłatnie – bardzo prosimy, nie aplikuj. 
 • Jesteś początkujący/a. Jeśli nie masz doświadczenia, na pewno odrzucimy Twoją aplikację. 
 • Masz problem z samodzielnym działaniem. Każdy członek zespołu FBO jest samodzielny i przejmuje całkowitą odpowiedzialność za swój obszar. 
 • Nie lubisz pracy zdalnej.
 • Szukasz od razu pracy na „pełen etat”. Na początku będziemy potrzebować ok. 15-20 godzin Twojego czasu. Jeśli zatrudnimy jedną osobę – z czasem to się zwiększy. Kiedy? W dużej mierze będzie to zależało od Twojego zaangażowania i pomysłów. 
 • Potrzebujesz tradycyjnej „umowy o pracę” – na tym etapie nie oferujemy tej formy zatrudnienia
 • Szukasz pracy tylko na kilka miesięcy. Zatrudniając Cię, chcemy mieć pewność, że dzięki Twojej pomocy zrealizujemy zaplanowane projekty. Chcielibyśmy współpracować z Tobą jak najdłużej – ale minimum przez 12 miesięcy.
 • Tak naprawdę nie lubisz social mediów. Jeśli chcesz aplikować tylko po to, żeby się „zaczepić” i potem zmienić obszar odpowiedzialności, nie aplikuj. Szukamy kogoś, dla kogo praca w social mediach to spełnienie marzeń. 
 • Nie akceptujesz pracy w godzinach wieczornych. Trzy wieczory w tygodniu o 19:30 robimy spotkania live. Nie musisz być na wszystkich, ale 1-2 wieczory w tygodniu będzie potrzebna Twoja obecność.
 • Nie rozumiesz marketingu internetowego i szerzej – biznesu online.
 • Nie lubisz uczyć się nowych rzeczy.
 • Nie lubisz tematyki finansów osobistych.
 • Nie znasz języka angielskiego. 

Szukamy osoby, która będzie pasować do naszego zespołu także pod względem podejścia do pracy, mentalności i takiej, której po prostu na pracy z nami zależy. Zaoszczędzisz nasz czas i swój, jeśli w przypadku wymienionych powyżej wątpliwości, zrezygnujesz z rekrutacji. Dziękujemy za zrozumienie  🙂

Jak aplikować?

Jeśli po przeczytaniu tej strony czujesz, że to może być praca dla Ciebie, zapraszamy Cię bardzo serdecznie do wzięcia udziału w rekrutacji.

Jeśli natomiast czujesz, że może to być ciekawe wyzwanie dla kogoś z Twoich znajomych – prześlij im, bardzo prosimy, link.

Pierwszy etap polega na wypełnieniu poniższego kwestionariusza. Nie spiesz się, na spokojnie wszystko przemyśl i odeślij gotową aplikację do 26 marca 2023 r.

Przyjmowanie zgłoszeń zostało zakończone.

Harmonogram rekrutacji 2023:

15-26 marca – I etap rekrutacji: zbieranie ankiet;
27 marca-16 kwietnia – czytamy ankiety i wybieramy kilka osób do kolejnego etapu;
17 kwietnia – wysyłamy zadania praktyczne do osób, które przeszły do II etapu;
17-23 kwietnia – II etap: zbieramy odpowiedzi do zadań praktycznych;
24 kwietnia – 07 maja – przeglądamy zadania i wybieramy trzy osoby do ostatniego etapu;
08 maja – wysyłamy informację, kto przejdzie do ostatniego etapu;
9-11 maja – III etap: rozmowy na Google Meet;
12 maja – decyzja, kto dołącza do zespołu FBO.

Jeżeli podobał Ci się ten artykuł, może zainteresuje Cię moja książka o inwestowaniu – „Finansowa Forteca”. W podobny sposób jak tutaj na blogu- prosto i merytorycznie – tłumaczę w niej, jak inwestować skutecznie i mieć święty spokój. Szczegóły poznasz TUTAJ.

PODOBAJĄ CI SIĘ ARTYKUŁY NA BLOGU?

Dołącz do ponad 45 513 osób, które otrzymują newsletter i korzystają z przygotowanych przeze mnie bezpłatnych narzędzi pomagających w skutecznym dbaniu o finanse.
KLIKNIJ W PONIŻSZY PRZYCISK.

PLANUJESZ ZACIĄGNĄĆ KREDYT HIPOTECZNY
I NIE WIESZ OD CZEGO ZACZĄĆ?

To zupełnie naturalne. Kredyt hipoteczny to ogromne zobowiązanie, które przygniata przez kilkadziesiąt lat. W dodatku mnóstwo osób bardzo za niego przepłaca. Przygotowałem kurs Kredyt Hipoteczny Krok po Kroku, aby uzbroić Cię w niezbędną wiedzę i dać narzędzia do wygodnego podjęcia najlepszych dla Ciebie decyzji. Chcę Ci pomóc w znalezieniu kredytu hipotecznego, który:

✅ w bezpieczny sposób pomoże Ci zrealizować marzenie o własnym mieszkaniu czy domu,
✅ nie obciąży nadmiernie budżetu Twojej rodziny,
✅ będzie Cię kosztował tak mało, jak to tylko możliwe,
✅ szybko przestanie być Twoim zobowiązaniem, bo sprawnie go spłacisz.

Powiadom
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze