Podsumowanie 2020. Zdecyduj, co powstanie w roku 2021!

40

To ostatnia publikacja w 2020 roku. Z tej okazji chciałbym pokazać Wam kilka statystyk i przede wszystkim zaprosić do wspólnego decydowania, jakie treści zagoszczą na łamach FBO w roku 2021.

Nie ma co kryć – epidemia Covid-19 sprawiła, że to był przedziwny rok. Mam wielką nadzieję, że ominęły Was przykre doświadczenia związane z wirusem i że zarówno Wy, jak i Wasi najbliżsi cieszycie się dobrym zdrowiem. Z otrzymywanych od Was maili wiem również, że wiele osób straciło pracę lub obawiało się o jej utratę i że jak nigdy dotąd przydały się odłożone przez Was solidne finansowe poduszki bezpieczeństwa. Jestem bardzo dumny, że pomimo tych przeciwności nie ustawaliście w konsekwentnym dbaniu o własne finanse. Wierzę głęboko, że nadchodzący rok będzie zdecydowanie lepszy i że dzięki szczepionce za kilkanaście miesięcy wirus będzie już tylko mglistym wspomnieniem.

Bardzo liczę też na to, ze w przyszłym roku już nic nie pokrzyżuje moich planów osobistego spotkania z Wami. Bardzo, ale to bardzo mi tego brakuje. W tym roku mieliśmy już gotową jesienną trasę po 16 miastach wojewódzkich, rezerwację w Och-Teatrze i nawet potwierdzonych prelegentów na wielkie spotkanie FBO w Warszawie, ale niestety wstrętny wirus namieszał i mogłem sobie tylko pojeździć palcem po mapie… Ale przyszły rok będzie lepszy!

Mam taki rytuał, że w każdym roku staram się, aby końcówka grudnia oraz początek stycznia były dla mnie czasem wyciszenia, przemyśleń i bardzo świadomego planowania działań na kolejny rok. Robię tak, bo chcę mieć pewność, że dobrze wykorzystam każdy dzień mojego jedynego życia.

Możesz o tym posłuchać w poniższym filmie:

Bo gdy będę już bardzo stary…

Od wielu lat towarzyszy mi w głowie zabawna wizja. Jako stary dziadek siedzę sobie w bujanym fotelu, przeglądam album ze starymi zdjęciami i wycinkami z gazet i – uśmiechając się w myślach – mówię do siebie: „Kurczę, ależ to było wspaniałe życie. Tyle miłości! Tylu wspaniałych ludzi! Tyle fajnych i wartościowych rzeczy udało się zrobić! Super, że miałem odwagę, by tego wszystkiego spróbować!”. Potem przewracam stronę i widzę wycinek z gazety na temat mojej firmy:

Być może wtedy nie będzie już wycinków z gazet, a album ze zdjęciami będę przeglądać na dostosowanym do starych oczu tablecie. Ale mniejsza o formę! Fajnie byłoby coś takiego przeczytać o swojej firmie, prawda?

Misja, która mnie uskrzydla

Właśnie w czasie takiego grudniowego wyciszenia w 2017 roku, spacerując po pustych polach Wielkiej Brytanii, sformułowałem bardzo konkretną misję dla mojej firmy. Ta misja na początku mocno mnie przerażała, ale teraz każdego dnia dodaje mi skrzydeł. Wiem, że znacie ją na pamięć, ale jeśli ktoś jeszcze tej misji nie poznał, to brzmi ona tak:

Uzbroić 15 milionów Polaków w wiedzę i narzędzia, które skutecznie pomogą im zadbać o własne finanse, by mogli się bogacić i realizować swoje pasje.

Dlaczego właśnie tak? Oto konkretne powody:

 • 15 milionów Polaków – mamy nieco ponad 14 milionów gospodarstw domowych w Polsce i ta liczba rośnie; wierzę, że jeśli w każdym domu będzie choć jedna osoba, która wie, co robić z pieniędzmi, efekt będzie spektakularny!
 • wiedza i narzędzia – będę publikować artykuły i nagrywać podcasty, by szerzyć wiedzę oraz tworzyć praktyczne kursy, które efektywnie pomogą wdrożyć ją w życie;
 • skuteczna pomoc – nieustannie będę szukać prostych i zrozumiałych dla każdego sposobów oszczędzania i inwestowania oraz promować te metody, które naprawdę działają; jednocześnie będę pokazywać Wam więcej osób, którym ta sztuka się udaje;
 • bogacić się – uważam, że to powinien być jeden z celów każdej rodziny; spokojne bogacenie się niesie ze sobą dużo niezwykle korzystnych zmian w naszym życiu; za to bieda wyniszcza i zatruwa życie;
 • pasje i marzenia – właśnie po to się bogacimy, by nie musieć myśleć o pieniądzach, tylko o tym, jak się rozwijać, spełniać marzenia i żyć pełnią życia.

Lekcja od Morfeusza

Fajnie jest mieć misję. Ale jeszcze fajniej jest ją realizować. Bardzo lubię pierwszą część filmu Matrix, w której pada wiele ciekawych, filozoficznych stwierdzeń. Jednym z nich, które utkwiło mi na zawsze w pamięci, są słowa Morfeusza skierowane do Neo:

Istnieje różnica pomiędzy znajomością właściwiej drogi, a podążaniem tą drogą.

Obiecałem sobie, że moja szalona misja nie pozostanie tylko na papierze, ale że zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby z każdym kolejnym tygodniem, miesiącem i rokiem być bliżej jej realizacji. Zobaczmy, jak to wygląda pod koniec 2020 roku.

Oto kilka statystyk, na które spoglądam

Przyznam szczerze, że nie mam jeszcze dobrego pomysłu na policzenie tych 15 mln Polaków, którym chcę pomóc. Jeśli masz jakiś pomysł, jak można tego dokonać, z największą przyjemnością będę wdzięczny z każdą sugestię. Na razie koncentruję się po prostu na konsekwentnym budowaniu naszej społeczności.

Oto kilka wybranych statystyk, na które zerkam sobie pod koniec każdego roku:

 • Moja aktywność w 2020

 • Ruch na blogu w 2020

 • Liczba obserwatorów na Facebooku

 • Liczba subskrybentów na kanale YT

 • Liczba odsłuchań podcastu FBO

 • Liczba subskrybentów newslettera

 • Liczba obserwujących na Instagramie

 • Liczba osób w grupie na Facebooku

 • Liczba sprzedanych egzemplarzy Finansowej Fortecy

Te statystyki są oczywiście jeszcze bardzo dalekie od poziomów, które pozwolą mi dotrzeć do 15 mln Polaków. Ale wierzę, że kropla drąży skałę. Krok po kroku będziemy w FBO robić wszystko, aby tę misję realizować. Nie wiem, czy zajmie to jeszcze 10, czy 20 lat. Wierzę jednak bardzo głęboko, że jeśli w konsekwentny sposób będę wraz z moim zespołem pomagał Wam w dbaniu o własne finanse, to moje wielkie marzenie w końcu się ziści.

Ale wiem również, że nie spełnię tak wielkiego marzenia, bez Twojej pomocy. Stąd moja ogromna prośba do Ciebie.

Zdecyduj, co powstanie w FBO w 2021 roku

Potrzebuję około 10 minut Twojego czasu. Zależy mi bardzo, aby materiały, które tworzymy na blogu, na youtubie czy w formie podcastu, możliwie najlepiej wpisywały się w potrzeby naszych Czytelników, Widzów i Słuchaczy. Będę Ci zatem bardzo wdzięczny, jeśli wypełnisz dla mnie poniższą ankietę i podpowiesz, jakie tematy najbardziej Cię interesują:

>> WYPEŁNIJ ANKIETĘ <<

Bardzo Ci dziękuję i życzę cudownego 2021 Roku!

Na zakończenie pragnę Ci po prostu z całego serca podziękować za każdą spędzoną wspólnie chwilę w tym mijającym roku. Twoja obecność bardzo dużo dla mnie znaczyć, bo bez Ciebie nie byłoby FBO.

Życzę Ci zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia i z całej siły trzymam kciuki, aby rok 2021 był dla Ciebie I Twojej rodziny cudownym okresem wielu spełnionych marzeń.

Do zobaczenia i usłyszenia w 2021 roku! 😊

Jeżeli podobał Ci się ten artykuł, może zainteresuje Cię moja książka o inwestowaniu – „Finansowa Forteca”. W podobny sposób jak tutaj na blogu- prosto i merytorycznie – tłumaczę w niej, jak inwestować skutecznie i mieć święty spokój. Szczegóły poznasz TUTAJ.

PODOBAJĄ CI SIĘ ARTYKUŁY NA BLOGU?

Dołącz do ponad 45 513 osób, które otrzymują newsletter i korzystają z przygotowanych przeze mnie bezpłatnych narzędzi pomagających w skutecznym dbaniu o finanse.
KLIKNIJ W PONIŻSZY PRZYCISK.

PLANUJESZ ZACIĄGNĄĆ KREDYT HIPOTECZNY
I NIE WIESZ OD CZEGO ZACZĄĆ?

To zupełnie naturalne. Kredyt hipoteczny to ogromne zobowiązanie, które przygniata przez kilkadziesiąt lat. W dodatku mnóstwo osób bardzo za niego przepłaca. Przygotowałem kurs Kredyt Hipoteczny Krok po Kroku, aby uzbroić Cię w niezbędną wiedzę i dać narzędzia do wygodnego podjęcia najlepszych dla Ciebie decyzji. Chcę Ci pomóc w znalezieniu kredytu hipotecznego, który:

✅ w bezpieczny sposób pomoże Ci zrealizować marzenie o własnym mieszkaniu czy domu,
✅ nie obciąży nadmiernie budżetu Twojej rodziny,
✅ będzie Cię kosztował tak mało, jak to tylko możliwe,
✅ szybko przestanie być Twoim zobowiązaniem, bo sprawnie go spłacisz.

Powiadom
Powiadom o
guest
40 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze