Rekrutacja

Jeśli uwielbiasz tworzyć wyjątkowe, estetyczne i czytelne prezentacje, znasz się na pomysłowej wizualizacji danych i chcesz powiększyć swoje zarobki, jednocześnie pomagając mi dotrzeć z finansową wiedzą do 15 milionów Polaków – być może szukam właśnie Ciebie! 

Przyjmowanie zgłoszeń zostało zakończone

W czym możesz nam pomóc?

Nasza działalność polega w dużej mierze na tworzeniu wartościowych treści i materiałów związanych z finansami osobistymi. Aby skutecznie wprowadzić te pomysły w życie, potrzebujemy pomocy osoby, która ma wyczucie estetyczne i potrafi absolutnie nieprzeciętnie wizualizować dane i tworzyć prezentacje. 

Bardzo zależy nam na tym, by Czytelnicy FBO otrzymywali wartość, inspirację i wiedzę opakowaną w pomysłową i przyciągającą oko grafikę. To właśnie w tym obszarze potrzebujemy pomocy. Dlatego szukamy osoby, która zna się na rzeczy i która pomoże nam ubrać wiedzę w slajdy, infografiki i wykresy, dając naszym Czytelnikom dodatkową wartość. 

Co zyskasz, podejmując współpracę? 

Dodatkowe dochody. Wspólnie ustalimy projekty, w których możesz mi pomóc i ile godzin na nie przeznaczysz. Elastyczność. Praca jest zdalna – możesz pracować, gdzie chcesz i kiedy chcesz. Nie musisz przychodzić do biura i możesz mieszkać w dowolnym miejscu. Pracujemy zdalnie.

Krystaliczna jasność. Dokładnie wiem, czego potrzebuję i jasno precyzuję swoje oczekiwania. Będziesz mieć pełną jasność, co jest do zrobienia, jakie są kryteria oceny i zawsze otrzymasz precyzyjny feedback.

Swoboda. Gdy zdefiniuję oczekiwany efekt, nie wtrącam się w sposób realizacji i nie znoszę „mikromanagementu”. Nie kontroluję tego kiedy, ile i jak pracujesz. Dla mnie liczy się efekt osiągnięty w uzgodnionym terminie.

Bycie częścią czegoś większego. Moją misją jest uzbrojenie 15 milionów Polaków w wiedzę i narzędzia, które skutecznie pomogą im zadbać o własne finanse, by mogli się bogacić i realizować swoje pasje. Podejmując współpracę, dołożysz do tego projektu swoją cegiełkę. 

Wymagania

Nie musisz mi przedstawiać swojego CV, nie potrzebuję wiedzieć, jakie masz wykształcenie. Dla mnie ważne jest tylko jedno: czy będziesz w stanie dostarczać wartość, na której mi zależy. 

W ramach współpracy będę Cię prosił o przygotowanie prezentacji do #wtorkówzfinansami, lekcji mojego kursu: „Kredyt hipoteczny krok po kroku” oraz infografik i wizualizacji nudnych danych w ciekawy sposób. Będziesz pracować na gotowych masterach prezentacji przygotowanych przez naszego Grafika (nie musisz projektować od zera), ale Twój wkład i pomysły będą bardzo mile widziane. 

Kilka spraw jest jednak dla mnie wyjątkowo ważnych:

Wyczucie estetyczne i dobre oko do szczegółów. Chciałbym móc polegać na Twoim wyczuciu wizualnym w obecnych i przyszłych projektach. 

Doświadczenie w robieniu prezentacji. Nie musisz mi przedstawiać CV, ale liczę na to, że pokażesz mi swoje portfolio prac i realizacji. 

Pomysłowość. Bardzo liczę na Twoje pomysły i sugestie. Ja opiszę Ci, na jakim efekcie mi zależy i będę wdzięczny jeśli to Ty pokażesz, jak to najlepiej osiągnąć. 

Proaktywność. Musisz aktywnie szukać sposobów na osiąganie lepszych rezultatów w obszarze, za który odpowiadasz i na dalsze skuteczne odciążanie mnie od spraw związanych z Twoim obszarem. Jeżeli czegoś nie rozumiesz lub masz wątpliwości – pytaj, szukaj, drąż – nie czekaj, aż powiem Ci, co robić.

Zaangażowanie. Poniżej znajdziesz 3 zadania, które pomogą mi wyczuć, czy Twój styl pracy odpowiada moim potrzebom. 

Wynagrodzenie

Zaczniemy współpracę od uzgodnionej z Tobą stawki. Na początku może to być stawka godzinowa, a po pewnym czasie, gdy będziemy już wspólnie wiedzieli, ile czasu zajmuje Ci praca nad grafikami i wypracujemy gotowe szablony – możemy ten sposób wynagradzania zmienić na wynagrodzenie za efekty Twojej pracy. Nie podaję stawki godzinowej w ogłoszeniu, bo to Ty wiesz najlepiej, jak wycenić swoją pracę i ile musisz zarobić, aby współpraca była dla Ciebie satysfakcjonująca. 

Wyjaśnienie do zadań rekrutacyjnych

Poniżej znajdziesz kilka zadań rekrutacyjnych, które pozwolą nam zweryfikować, czy Twój styl przygotowania prezentacji będzie odpowiadał naszemu zespołowi. Jedynym sposobem ich wykorzystania będzie selekcja kandydatów – nie będą one przez nas wykorzystywane w żaden inny sposób. To po prostu forma prezentacji Twoich umiejętności – coś skuteczniejszego niż CV czy ogólne portfolio.

Te zadania są dość pracochłonne i nie planujemy płacić Ci za podjęcie tej próby, dlatego bardzo prosimy:

 • jeśli nie masz czasu – nie aplikuj,
 • jeśli uważasz, że za udział w rekrutacji powinniśmy Ci zapłacić – nie aplikuj,
 • jeśli uważasz, że powinniśmy Cię zatrudnić wyłącznie w oparciu o Twoje portfolio – nie aplikuj,
 • jeśli oburza Cię taki sposób weryfikacji umiejętności – nie aplikuj.

Szukamy osoby, która będzie pasować do naszego zespołu także pod względem podejścia do pracy, mentalności i której po prostu na pracy z nami zależy. Zaoszczędzisz nasz czas i swój, jeśli w przypadku wymienionych powyżej wątpliwości, zrezygnujesz z rekrutacji. Dziękujemy za zrozumienie 🙂  

Zadania rekrutacyjne

 1. Stwórz infografikę z najważniejszymi rzeczami, które powinienem o Tobie wiedzieć. 
 2. Stwórz prezentację do fragmentu filmu:
  Czy warto nadpłacać kredyt hipoteczny? Lekcja #11 Kredyt Hipoteczny Krok po Kroku
  Chodzi o fragment od 6:10 do 9:04
 3. Stwórz prezentację do #wtorkuzfinansami: od 4:33 do 8:03
  Obligacje skarbowe – czy nadal warto? [FFP02]
 4. Stwórz wizualizację graficzną cen złota w zależności od gramatury do poniższej tabelki:
  Źródło: Zestawienie własne na podstawie cen ze stron internetowych dystrybutorów z dnia 29 października 2019, a ceny rynkowe na podstawie bankier.pl. Pod uwagę brane są wyłącznie produkty dostępne w 24 h. Cena złota na moment przygotowania zestawienia wynosiła około 5746,36 za 1 uncję, kurs USD 3,8598 zł/USD. Zestawienie zawiera najtańsze sztabki/monety o danej wadze.

Jak przesłać swoją aplikację?

Zadania rekrutacyjne i swoje portfolio podeślij mailem w temacie wpisując Rekrutacja FBO:

[email protected]

Termin nadesłania zgłoszeń 7 listopada 2021 do godziny 23:59.

Harmonogram rekrutacji:

do 7 listopada 2021 godz. 23:59 – przesyłanie zgłoszeń
do 14 listopada godz. 23:59 – wybór osób do II etapu
15-26 listopada godz. 23:59 – rozmowy rekrutacyjne przez Google Meet
29 listopada godz. 23:59 – wybór Mistrza(-yni) Prezentacji Danych