Polecane aplikacje

Tutaj znajduje się lista aplikacji, z których regularnie korzystam i bardzo je sobie cenię. Być może na rynku znajdziesz inne lub nawet lepsze aplikacje. Ale te, które znajdziesz poniżej, są przeze mnie dokładnie przetestowane, używam ich długo i zwyczajnie mi osobiście bardzo odpowiadają.

Nozbe – to najważniejsza aplikacja, której używam codziennie. Odkąd zacząłem ją stosować, mam absolutny porządek we wszystkich zadaniach i projektach, co wieczór pustą skrzynkę email oraz ogromny spokój wynikający z przekonania, że wszystkie zadania są pod kontrolą. Pracuję wg. metodologii GTD (Getting Things Done) i główni dzięki temu jestem w stanie sprawnie realizować kolejne projekty, a jednocześnie zachować równowagę rodzinną. W Nozbe organizuję zarówno swoje zadania zawodowe, jak również osobiste. Pełna integracja z Kalendarzem Google, Evernote, czy Dropboxem dodatkowo ułatwiają życie. Wykorzystuję również Nozbe do komunikacji z moimi współpracownikami. Zdecydowanie polecam!

Uwaga! Jeśli zakupisz Nozbe za pośrednictwem mojego bloga otrzymasz 10% zniżki. Wystarczy, że podasz kod promocyjny: blogmarciniwuc

YNAB – You Need a Budget – to bardzo wygodna aplikacja do prowadzenia domowego budżetu. Tak, jestem na tym punkcie „freakiem”. Finansami domowymi zarządzam równie skrupulatnie, jak firmowymi, a dzięki tej aplikacji mogę robić to łatwo i przyjemnie. Wygodna, prosta i bardzo praktyczna. Często o niej wspominam w cyklu artykułów poświęconych budżetowi domowemu. Korzystam z wersji YNAB 4.

MyFund – to jest narzędzie do zarządzania moim portfelem inwestycyjnym. Ponieważ inwestuję w różne aktywa, fundusze, złoto, waluty – w tym jednym miejscu mam podgląd całego portfela, Program codziennie aktualizuje ceny, pokazuje mi stopy zwrotu na moich portfelach, pozwala porównywać wyniki z benchmarkiem i dodatkowo codziennie automatycznie aktualizuje ceny wszystkich moich inwestycji. To dzięki niemu od razu wiem, ile w portfelu jest akcji, a ile aktywów bardziej bezpiecznych. Być może nie jest to najpiękniejsze narzędzie pod względem wyglądu, za to bardzo funkcjonalne. Trochę więcej o tej aplikacji możesz przeczytać w artykule: https://marciniwuc.com/ike-plus-10/. Bardzo wygodna i przejrzysta jest również aplikacja na telefon.

My Fitness Pal – to dość nietypowa aplikacja w tym zestawieniu. Uważam jednak, że dbanie o zdrowie to jedna z najlepszych inwestycji. Dlatego pilnuję wagi, zdrowo się odżywiam, dwa razy w tygodniu biegam i trzy razy w tygodniu ćwiczę na siłowni. Ta prosta i przystępna aplikacja pomaga mi przede wszystkim w pilnowaniu zdrowego odżywiania i dbania o to, by nie napychać się pustymi kaloriami. Wystarczy nią zeskanować kod kreskowy danego produktu spożywczego i wpisać ile go zjedliśmy (lub chcemy zjeść), a aplikacja od razu pokaże jego skład i przeliczy to na kalorie. Chyba jest niezła, bo wielu kolegów w moim wieku ma spore brzuszki 😉 Ogromna baza produktów i sprawne funkcjonowanie na różnych systemach to tylko część zalet.

Już ponad 110 000 czytelników buduje swoją Finansową Fortecę!