FBO 031: Muzyka, sport, optymizm i finanse – cztery oblicza Mezo

16

Dzisiaj mam dla Was chyba najbardziej optymistyczny i najbardziej energetyzujący odcinek podcastu, jaki dotąd nagrałem. Dwa miesiące temu otrzymałem od mojego dzisiejszego gościa takiego SMS-a: Hej Marcin! Właśnie spłaciłem swój kredyt hipoteczny… Miałem z nim być jeszcze 21 lat, ale postanowiłem się go pozbyć i czuję się dziś nieco lżej 🙂

A to zaledwie malutki fragment historii, która łączy mnie z naszym dzisiejszym gościem. Jest nim artysta, od którego można uczyć się zdrowego podejścia do życia i pieniędzy. A o kim właściwie mowa? Moim dzisiejszym gościem jest: MEZO

Mezo (czyli Jacek Mejer, ur. 1982) – od ponad dekady jeden z najpopularniejszych artystów młodego pokolenia. Twórca takich hitów jak SACRUM, WAŻNE, KRYZYS, PO ROBOCIE czy ANIELE. Jego twórczość to połączenie pozytywnego hip-hopu z popem. Biegacz-amator, z rekordem życiowym w maratonie 2 godziny 55 minut.

fot. Andrzej Jenek
Jacek Mejer Mezo, fot. Andrzej Jenek

Zdobywca wielu prestiżowych nagród w tym Srebrnej Premiery na festiwalu w Opolu, Superjedynki, Viva Comet czy wielokrotnie Eska Music Awards. W 2012 roku wziął udział w telewizyjnym show BITWA NA GŁOSY i doprowadził swój zespół MEZOTEAM do 3 miejsca. Współpracował m.in. z Tabbem, Kasią Wilk, Mieczysławem Szcześniakiem, Liberem czy Hanią Stach. Ukończył studia na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

W 31. odcinku podcastu FBO usłyszysz m.in.:

 • Co, poza muzyką, jest ogromną pasją Mezo?
 • Absolwentem jakiego kierunku jest Mezo?
 • Jak poradził sobie ze spłatą kredytu hipotecznego?
 • Jak zarządza swoimi finansami?
 • Jaki jest stereotyp hiphopowca?
 • Od czego Mezo zaczynał swoją karierę i jakie pokonał przeszkody?
 • Jaką rolę w drodze do sukcesu odgrywa szczęście?
 • Czym jest „flow” i psychologia pozytywna?
 • Co motywuje Mezo do działania?
 • Jakie wyzwanie sobie postawił?
 • Jak wygląda jego rytm pracy?
 • I wiele, wiele więcej…

Wierzę, że to nagranie będzie dla Was źródłem inspiracji do działania? Podzielcie się koniecznie swoimi wrażeniami w komentarzach!

Linki do materiałów wymienionych w audycji:

Twórczość Mezo w iTunes
Utwór „Muzyka, sport, motywacja”
Martin Seligman
Książka „Flow – Przepływ” Mihály Csíkszentmihályi
Wpis o spotkaniach z czytelnikami

Skąd pobrać podcast?

Dzisiejszy odcinek znajdziesz na dole tego wpisu, zaś w ciągu kilku godzin po publikacji na blogu podcast będzie również dostępny w aplikacjach do odsłuchiwania podcastów, w tym m.in.:

za pośrednictwem iTunes

za pośrednictwem aplikacji Stitcher

poprzez RSS

A jeśli wolisz poczytać, to tutaj znajdziesz spisaną treść dzisiejszego odcinka podcastu:

Pobierz transkrypcję rozmowy z Mezo

Oceń podcast

Będę Ci bardzo wdzięczny za poświęcenie 30 sekund aby ocenić podcast FBO w aplikacji iTunes. Dla Ciebie to krótka chwila, natomiast dla mnie ogromna pomoc w dotarciu do szerszego grona odbiorców. Bardzo serdecznie Ci za to dziękuję.

Jeżeli podobał Ci się ten artykuł, może zainteresuje Cię moja książka o inwestowaniu – „Finansowa Forteca”. W podobny sposób jak tutaj na blogu- prosto i merytorycznie – tłumaczę w niej, jak inwestować skutecznie i mieć święty spokój. Szczegóły poznasz TUTAJ.

PODOBAJĄ CI SIĘ ARTYKUŁY NA BLOGU?

Dołącz do ponad 45 513 osób, które otrzymują newsletter i korzystają z przygotowanych przeze mnie bezpłatnych narzędzi pomagających w skutecznym dbaniu o finanse.
KLIKNIJ W PONIŻSZY PRZYCISK.

PLANUJESZ ZACIĄGNĄĆ KREDYT HIPOTECZNY
I NIE WIESZ OD CZEGO ZACZĄĆ?

To zupełnie naturalne. Kredyt hipoteczny to ogromne zobowiązanie, które przygniata przez kilkadziesiąt lat. W dodatku mnóstwo osób bardzo za niego przepłaca. Przygotowałem kurs Kredyt Hipoteczny Krok po Kroku, aby uzbroić Cię w niezbędną wiedzę i dać narzędzia do wygodnego podjęcia najlepszych dla Ciebie decyzji. Chcę Ci pomóc w znalezieniu kredytu hipotecznego, który:

✅ w bezpieczny sposób pomoże Ci zrealizować marzenie o własnym mieszkaniu czy domu,
✅ nie obciąży nadmiernie budżetu Twojej rodziny,
✅ będzie Cię kosztował tak mało, jak to tylko możliwe,
✅ szybko przestanie być Twoim zobowiązaniem, bo sprawnie go spłacisz.

Powiadom
Powiadom o
guest
16 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze