Podcast: Play in new window | Download (Duration: 32:42 — 30.6MB) | Embed
Subscribe: Apple Podcasts | RSS
Dzisiaj mam dla Was chyba najbardziej optymistyczny i najbardziej energetyzujący odcinek podcastu, jaki dotąd nagrałem. Dwa miesiące temu otrzymałem od mojego dzisiejszego gościa takiego SMS-a: Hej Marcin! Właśnie spłaciłem swój kredyt hipoteczny… Miałem z nim być jeszcze 21 lat, ale postanowiłem się go pozbyć i czuję się dziś nieco lżej 🙂
A to zaledwie malutki fragment historii, która łączy mnie z naszym dzisiejszym gościem. Jest nim artysta, od którego można uczyć się zdrowego podejścia do życia i pieniędzy. A o kim właściwie mowa? Moim dzisiejszym gościem jest: MEZO
Mezo (czyli Jacek Mejer, ur. 1982) – od ponad dekady jeden z najpopularniejszych artystów młodego pokolenia. Twórca takich hitów jak SACRUM, WAŻNE, KRYZYS, PO ROBOCIE czy ANIELE. Jego twórczość to połączenie pozytywnego hip-hopu z popem. Biegacz-amator, z rekordem życiowym w maratonie 2 godziny 55 minut.

Zdobywca wielu prestiżowych nagród w tym Srebrnej Premiery na festiwalu w Opolu, Superjedynki, Viva Comet czy wielokrotnie Eska Music Awards. W 2012 roku wziął udział w telewizyjnym show BITWA NA GŁOSY i doprowadził swój zespół MEZOTEAM do 3 miejsca. Współpracował m.in. z Tabbem, Kasią Wilk, Mieczysławem Szcześniakiem, Liberem czy Hanią Stach. Ukończył studia na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
W 31. odcinku podcastu FBO usłyszysz m.in.:
- Co, poza muzyką, jest ogromną pasją Mezo?
- Absolwentem jakiego kierunku jest Mezo?
- Jak poradził sobie ze spłatą kredytu hipotecznego?
- Jak zarządza swoimi finansami?
- Jaki jest stereotyp hiphopowca?
- Od czego Mezo zaczynał swoją karierę i jakie pokonał przeszkody?
- Jaką rolę w drodze do sukcesu odgrywa szczęście?
- Czym jest “flow” i psychologia pozytywna?
- Co motywuje Mezo do działania?
- Jakie wyzwanie sobie postawił?
- Jak wygląda jego rytm pracy?
- I wiele, wiele więcej…
Wierzę, że to nagranie będzie dla Was źródłem inspiracji do działania? Podzielcie się koniecznie swoimi wrażeniami w komentarzach!
Linki do materiałów wymienionych w audycji:
Twórczość Mezo w iTunes
Utwór “Muzyka, sport, motywacja”
Martin Seligman
Książka “Flow – Przepływ” Mihály Csíkszentmihályi
Wpis o spotkaniach z czytelnikami
Skąd pobrać podcast?
Dzisiejszy odcinek znajdziesz na dole tego wpisu, zaś w ciągu kilku godzin po publikacji na blogu podcast będzie również dostępny w aplikacjach do odsłuchiwania podcastów, w tym m.in.:
za pośrednictwem iTunes
za pośrednictwem aplikacji Stitcher
poprzez RSS
A jeśli wolisz poczytać, to tutaj znajdziesz spisaną treść dzisiejszego odcinka podcastu:
Mega ciekawy wywiad. Fajnie było poznać Meza z zupełnie innej strony. Za jego muzyką może nie przepadam, ale powiedział dużo ciekawych rzeczy.
A ja uwielbiam piosenki Mezo. 🙂
Natomiast nie miałam pojęcia, że jest aż tak inspirujacym człowiekiem.
Super. Bardzo na poziomie:) Aż go normalnie zacznę w muzyce śledzić!
Witam
Miałem przyjemnosc i zaszczyt być na sptkaniu w Poznaniu. Było rewelacyjne. Udział MEZO w tym spotkaniu zaskoczył mnie – pozytywnie. Wielkie dzięki za wywiad za Twoją niesamowitą prace i mam nadzueje do zobaczenia wiosną w Poznaniu.
Ciekawy artykuł, najbardziej podobała mi się część o tym jak dochodził do sukcesu i o flow, dzięki któremu robi się rzeczy bez wysiłku.
Bardzo ciekawa i inspirująca rozmowa. Super, że są ludzie, którym udaje się tak po prostu rozwinąć swoją pasję w sposób zarabiania na życie.
Bardzo pozytywny facet, miło się go słuchało. Ma zdroworozsądkowe podejście do finansów i do życia w ogóle
Super spotkanie. Rzeczywiście bardzo fajny koleś. Oby tak dalej.
Jestem niezwykle zaskoczony, a Wy?
Żyłem w przekonaniu, że takich muzyków jak Mezo to stać na spłatę kredytu za powiedzmy pstryknięciem palcami.
A tu proszę, facet żył z kredytem 9 lat!
Naprawdę otworzyło mi to trochę oczy, że Ci ludzie z okładek, gazet czy tam koncertów wcale nie pływają w szampanie i nie jedzą ze złotych talerzy.
Brawo!
Wiele znanych osób, które (teoretycznie) powinny mieć kasy jak lodu mają problemy finansowe. Takie osoby nie sięgają po kredyty na kilkadziesiąt/czy kilkaset tysięcy złotych, ale już po miliony. Kiepskie inwestycje, myślenie że wystarczy rozpoznawalność żeby kasa leciała z nieba niczym deszcz i inne błędy powodują, że też mają problemy.
Z mojej strony Mezo pokazał, że jest normalnym gościem i za to należy się szacunek.
Świetny odcinek! Mezo już na Poznańskim spotkaniu bardzo optymistycznie opowiadał o swoich perypetiach. W odcinku opowiedział więcej na temat pasji biegowej i muzyce co bardzo przyjemnie się słuchało. Bardzo fajnie, że również “celebryci” pojawiają się w takich rozmowach bo okazuje się, że to tacy sami ludzie z takimi samymi problemami jak my 😉
Jacek – jeśli to będziesz czytał, mega dzięki za optymizm, który od Ciebie płynie 😉
Gratuluje prowadzenia bloga i podcastów. Ciekawy odcinek. Zabrakło mi jedynie rozwinięcia wątku finansowego. Pobudek takiego a nie innego podejścia do spłaty kredytu hipotecznego. Wiadomo przyjemniej jest bez kredytu. Mając jednak zabezpieczenie na innej nieruchomości która jest w stanie ten kredyt nadpłacać, a dodatkowo mając plan nadpłaty całości kredytu w siedem lat, decyzja o sprzedaży i spłacie kredytu nie wydaje mi się już taka oczywista. naturalnie zależy to już od szczegółów umowy, waluty itp. Czy można liczyć na jakieś uzupełnienie tego wątku, chociaż ogólne? Mam trochę podobną sytuacje i chętnie zainspirowałbym się doświadczeniami innych. Może być na priv.
Cześć Mateusz,
Dużo na ten temat opowiedziałem tutaj:
FBO 005: Kredyt hipoteczny i syndrom sztokholmski
Dla mnie dziwny i troche plytki wywiad. Pewnie dlatego, ze kojarze Meza ze sceny muzyki itd. Wiec w sumie nic ciekawego sie nie dowiedzialem.
Byla dobra okazja, zeby pokazac finanse wlasnie branzy muzycznej. Jak kalkuluja sie koncerty, plyty itd.
Na czym najlepiej sie wychodzi itd. Czy z grania do kotleta mozna wyzyc 😉
Pozostal troche niedosmak 🙂
takich ciekawych gości zapraszasz a tak krótkie rozmowy przeprowadzasz:(
Myślę że ten odcinek spokojnie mogłeś zrobić godzinny i słuchacze mieli by jeszcze więcej inspirujących informacji i przykładów
Kto by pomyślał, że Mezo taki finansowo poukładany. 🙂 Bardzo pozytywny odcinek choć jak napisał ktoś wyżej też mam taki niedosyt związany z finansami freelancera, a nie etatowca, zwłaszcza w branży, która jest na świeczniku. 🙂